Valami Amerika 3. (2018) ☆

(Herendi Gábor)

magyar vígjáték

2,4

2019-02-12 02:13:16 gerbence (1) #13

Egész sokáig azzal a mantrával tartottam magamban a lelket, hogy még mindig jobb, mint egy Irigy Hónaljmirigy "show", de aztán a végefőcím alatti "vicces" reklámoknál ez is megdőlt.
Kínosan gagyi már a forgatókönyv is, de legalább arcpirítóan igénytelenül kivitilezeték is.
Mekkora büszkeség lesz ezt visszanézni a szereplőknek, amikor a lóvé már a múlté...

2019-01-21 09:16:11 dorothygale (2) #12

Vannak olyan színészek, akik egy ilyen filmben is jòl szerepelnek. Ilyen Nagy Ervin vagy Stohl. Viszont vannak olyan szereplôk akiknek ez a szerep màr marhàra nem àllt jòl. Pl Szonja és Gyôzô, v H . Feri kiöregedtek a karakterbôl. Szonja nagyonis...
Lehetett nevetni ezen a filmen, de rettenetesen sablonos , kiszàmíthatò....azon felül hogy sok esetben még kínos is....

2019-01-14 15:49:05 tomside (?) #11

Én sem “fogadom el”.
De szerintem épp az ugrik a dollárra a legjobban, aki tudja, mi az.

előzmény: kaamir (#10)

2019-01-14 15:05:37 kaamir (1) #10

Ezt akkor tudnám elfogadni esetleg, ha kezdő, éhező színészek játszanának benne. De itt befutott rendező, forgatókönyvíró és színészek vannak. Mezei prosztóság.

2019-01-14 13:39:31 tomside (?) #9

$$$

előzmény: kaamir (#8)

2019-01-14 13:33:35 kaamir (1) #8

Nem fér a fejembe, mennyire igénytelen, önmagára és a munkájára semmit nem adó ember lehet az, aki egy ilyet képes megírni, megrendezni, szerepelni benne, vagy bármi egyéb módon a nevét adni hozzá.

2018-09-29 13:08:46 Kempesbaba (3) #7

Tegnap jutottam oda hogy megnézzem a filmet,és meg kell hogy mondjam hogy jókat röhögtem rajta. Hála istennek nem ültem le egyből véleményt írni róla,hanem aludtam rá egyet és emésztgettem. Reggel óta viszont egy szó ismétlődik bennem. Ez a szó a KÍNOS. Kínos,mert ilyen nagy nevű alkotók nem adhatnának ki ilyen forgatókönyvnek nevezett izét a kezükből. A film semmi más szinte mint egymásra dobált,hol jobb hol gyengébb gegek halmaza. Ráadásul szerintem ez a film 6-8 évet késett. A karakterek és az őket megformáló színészek kora nagyon elcsúszott egymástól. Ezt Oroszlán Szonjánál éreztem leginkább. A végén a pályaudvaros jelenet meg teljesen gáz volt. Már csak Fantomas és Juve felügyelő hiányzott onnan :D. És még valami,a zene. Az első két résznél mintegy mankóként támasztotta alá a sztorit,itt meg mintha még ezt is próbálták volna kiparodizálni. (Stohl áriája. A hideg is kiráz)
Szóval nézzétek,nevessetek. Én meg megnézek valami szar amerikai szitkomból pár részt hogy tényleg jusson nekem VALAMI AMERIKA :D

2018-09-25 13:32:57 TheDriver (2) #6

Minden szavaddal egyetértek! Totálisan felesleges volt ezt a részt megcsinálni...

2018-09-25 09:07:50 BonnyJohnny (2) #5

Az a baj, hogy szinte elejétől végéig kínos. Kezdve az ócska akciójelenettől, az erőltetett kabaréjelenet szerű felvezetésen és megfáradt színészek viccesnek szánt keménykedésén (Oroszlán Szonja esetében hülyéskedésén) át a börtönig, ahol aztán végképp elszabadul a kínlódás. Sokak szerint Nagy Ervin menti a dolgot (és maga a színész ugyan tényleg kiváló), de szerepét konkrétan nehéz szekunder szégyen nélkül nézni.
Stohl Buci önironikus szerepe az, ami tényleg megmosolyogtató, de az nem a film érdeme, hanem az aktualitásáé. (Ha valaki nem ismeri, őt sem fogja értékelni.)

És még egy megjegyzés: Szerintem, a színészek (de főleg a nők) kiöregedtek a szerepből, amit játszanak. Másképp fogalmazva a karaktereik azok, amik nem változtak... pedig közben eltelt 16 év, amiről ez a film nem hajlandó tudomást venni.

2018-03-03 10:32:47 random117 (3) #4

Szórakoztató egyszernézős vígjáték. A főszereplők gyengén muzsikálnak, a párbeszédek unalmasak. Nagy Ervin játéka hozza fel közepesre.

2018-02-20 06:13:39 dittike (5) #3

László Zsolt alakítása szerintem sokat dob a filmen mármint a színvonalán

2018-02-18 20:17:35 bruce (4) #2

Egész tűrhető kis magyar filmecske, pedig nem sok minden maradt meg az előző részek szellemiségéből maximum a szereplők. Az "akció" jelenetek viszont irtó gázak és azért a forgatókönyvekben is hatalmas lyukak tátonganak de egyszer mindenféleképp nézős.

2018-02-15 16:14:53 bambula (2) #1

Nálam ezt a filmet kegyelem hármasra csak Stohl András és Nagy Ervin jelenetei mentik.
Kicsit úgy éreztem mintha a Kincsem forgatása közben rákérdezett volna Mr. Vajna Herendi Gábornál, hogy nincs-e kedve összehozni, hogy harmadik részt mert most lenne rá pénz a nézők meg elkezdtek járni a magyar filmekre, tehát 2-300 ezer néző garantált.
Herendi rábólintott ,Divinyi Rékával(aki szerintem mostanában mintha elfelejtette volna, hogy kell írni) összedobtak VALAMI forgatókönyv félét és a Kincsem befejeztével már kezdődhetett is a forgatás. Így idén sem maradunk nézőcsalógató magyar sikerfilm nélkül.

A legnagyobb pozítivum amúgy számomra az volt, hogy a film előtt leadták a Lajkó-Cigány az űrben című film előzetesét(bemutató dátummal együtt:03.29.), így még jobban várom, hogy már képeket is láttam belőle.