I Racconti di Canterbury (1972) ☆ 👁

Canterbury mesék

(Pier Paolo Pasolini)

francia-olasz dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,7

2020-03-26 15:03:28 Mizi (3) #8

Valóban gyengébb, mint a Dekameron - mind történeteiben, mind a megvalósítást tekintve. Az első fele kifejezetten unalmas, a második felében viszont vannak jó történetek, a végén a pokol megjelenítése pedig különösképp tetszett. Viszont sokszor túlzóan és öncélúan obszcén, a kerettörténet jelenetei pedig egyszerűen feleslegesek.

2013-10-02 10:52:29 coles (3) #7

Az utószinkronizált (túlnyomórészt Bergamóban) mesékre rányomta a bélyegét, hogy Pasolini és Ninetto kapcsolata megromlott. Mintha lelkiállapotának tükrévé változna e film, melyet többször is megváltoztat ("dacára Berlinnek"): cseréli az epizódok sorrendjét, összesűríti a narrációt...

2012-05-17 23:15:00 Dynast Grausherra (3) #6

Most ismerkedem Pasolini művészetével, korábban megnéztem a Dekameront, ami nagyon tetszett. A Canterbury mesék már jóval gyengébb, de ez inkább a történetekből adódik. Bár az is lehet, hogy ha a Dekameronhoz hasonlóan ismertem volna a sztorikat, jobban hatott volna.
Viszont ettől függetlenül tetszik Pasolini stílusa. Még a leggyengébb történetekben is van valami frissesség (hirtelen ez a szó jut róla eszembe), ami egyértelműen a rendező érdeme.

2011-03-12 12:04:37 Prüstü (3) #5

-egy:)

2011-03-12 12:03:28 Prüstü (3) #4

HÁHÁ, mi durva mű. Alpári színészek, gyenge történetek. Mégis az az egy-két obcén poén olyan szinten hazavágja az ember agyát, hogy köpni nyelni nem tud. Ez volt Pasolini a világ legmegosztottabb rendezőinek egyike. Úgy gondolom érdemes rászánni ezt a 100 percet csekély kis életünknek, hisz tuti pár olyan dologgal fog szaporodni agyunk "beteg állománya" mely egy örökké él bennünk.

2009-03-29 20:34:36 jesi (4) #3

Nem rossz ez a film,de az eleje és a vége nagyszerű. A közepén leül az igaz

előzmény: pókmacska (#2)

2009-03-29 19:54:52 pókmacska (3) #2

Viszont sok tekintetben hasonlít is rá. Nekem nem volt nagy újdonság. Vannak Pasolininek jobb filmjei szerintem.

2009-03-29 18:44:33 jesi (4) #1

Zavarosabb mint a Dekameron és gyengébb is