The Florida Project (2017) ☆

(Sean Baker)

amerikai dráma

4,2

2018-01-12 22:21:38 henisz (5) #3

Ilyen film csak egy születik minden évtizedben vagy évszázadban. Ez az egyik legszebb és legfájdalmasabb film amit eddigi életem során láttam. Olyan szociális érzékenységgel mutatja be ezeket a társadalom perifériájára szorult embereket, hogy belesajdul az ember szíve. Nem ítélkezik felettük csak megmutatja, hogy milyen körülmények között élnek, és hogy mindenki megpróbálja kihozni a legtöbbet ebből a nyomorult kis életből ami neki adatott. A gyerekszereplők egyszerűen zseniálisak, ilyen beleéléssel gyerekeket én még nem láttam játszani. Fantasztikusan bemutatja a felhőtlen gyermekkor örömét, még ezek között az ideálisnak közel sem mondható körülmények között. Természetesen a szereplőket útóléri az élet, és a film utolsó 5-10 perce olyannyira szívszaggató, hogy én zokogtam. :( Nem emlékszem mikor váltott ki film belőlem ennyire erős hatást, de mindezek ellenére simán megnézném még egyszer, mert amiről szól az nagyon fontos és nem lehet elmenni szó nélkül mellette.

2018-01-08 14:18:46 Adam Taylor (5) #2

A Tangerine-ban a szerelem-romantika bevett határait feszegette, most a szeretet-anyaság-gondoskodás kerül górcső alá. Baker ismét csak a társadalom partvonalára szorultakon, cigi- és olcsó parfümszaggal átitatva mutatja be, mennyire nem egyértelműek az előbbi fogalmak, ha nem a Priussal gyereküket suli után edzésre vivő apukák és anyukák, hanem a városszéli motelek lecsúszott figurák a főszereplők.

2018-01-06 21:56:40 Szaki (5) #1

Szuper szocio!