Ballagás (1980) ☆ 👁

(Almási Tamás)

magyar dráma

3,2

2018-09-01 23:07:04 hhgygy (3) #3

Abszolút ilyenek voltak a fullasztó korai 80-as évek, én is kb. ekkor érettségiztem, ballagtam.
(A mai világra még keresem a jelzőt.)

2017-05-13 00:06:53 Sziez (4) #2

Én is abban az évben ballagtam, amikor ez a film készült, úgyhogy abszolút az én ifjúságom kora. Szerettük ezt a filmet, de megmondom őszintén, nem sok közöst láttunk benne a valósággal. A filmbeli iskola, a tanári kar, és főleg a végzős osztály cseppet sem tűnt hitelesnek nekünk, végzős gimnazistáknak, akikről lényegében a film szólt. :-) Bár megjelennek benne a 80-as évek fiataljainak jellegzetes alakjai, stréber KISZ titkár, a nyegle, szakállas értelmiségi palánta, a munkásosztálybeli lány, az aluljárókban lebzselő "csöves" srác, és a budai luxusvillában elhanyagoltan unatkozó gazdag csemete. Ezek a figurák jól sikerültek, és a srácok ügyesen is jelenítik meg őket, de a tanárok karakterei kissé sematikusak lettek.
Mi mindenképpen örültünk neki, hogy végre készült egy üdítő, fiataloknak szóló, aktuális kérdéseket feszegető játékfilm az akkor nagyon népszerű Edda zenéjével. Én szerettem, bármikor szívesen nézem újra, már csak a nosztalgia miatt is, és ma már ki emlékszik arra, mi volt benne valóságos, mi nem :-)

2008-08-03 18:35:57 metal_face (3) #1

fura film volt... na jó azért nézhető. talán csak az Edda számok miatt adtam rá 3-ast.