Dans la brume (2018) ☆ 👁

(Daniel Roby)

francia-kanadai dráma, sci-fi

2,9

2020-04-27 08:53:44 kovi1970 (1) #8

A sci-fi egyik alapja, hogy legyen valami magyarázat, és még ha nem is hihető, akkor is valami alap szabályrendszert felállítson, amihez azért tarsa is magát. Mintha a pókembernél csak úgy durr bele lenne egy fickó, aki falakon tud mászkálni és hálót lövöldözni, mindenféle magyarázat nélkül.

Egy percig nem bírtam komolyan venni.

Milyenazmár, hogy high-tech üvegkalitkára telik, egy szkafanderre meg nem? Aminek az ára töredéke lenne a kalitkáénak.
Mindenki hamarabb kinyúlik a füsttől, mint az USA gázkamrában a bűnözők, de azért 1-2 szippantás belefér.
Az különösen irritáló, hogy pár kutya meg a kalickások vígan tudnak lélegezni benne. Na, itt hiányoltam a magyarázatot, de ekkora fasságot tényleg nehéz lett volna beadni.

Mondom a végén asszonynak, a hülyéje motorral száguldozik a ködben, amikor az orráig se lát. Fél perc múlva elkezd kotorászni az adóvevő után, aztán eléugrik a gyerek, csórikám meg elrántja a kormányt és óriásit zakózik.

2020-03-06 22:08:03 dittike (5) #7

Nagyon érdekes csavaros kis mozi főleg a vége miatt érdemes megnézni.

2019-08-21 20:00:14 Ragemarci (1) #6

Csinálhattak volna egy jó rövidfilmet, de nem, rakjunk bele kutyásüldözést, meg robbanást, úgy eladható

2019-08-21 16:26:12 saatonda (2) #5

kreatívan visz tovább, majd - és ez még ritkább! - nagyon hatásosan is zár le'"

pontosabban kiderül, hogy az egész katasztrófa csak metafora, minden a tanulságosnak szánt amúgy irreális és bárgyú végkifejletre fut ki, közben tele hibával, gyenge alakításokkal, rettenetes szövegekkel és bár a képi világ nem rossz, azért kár hogy pont a szép párizst mocskolja össze.
felesleges film, jobb lett volna ha sohasem készül el.

előzmény: Dangar (#2)

2019-08-21 13:55:02 Dangar (3) #4

Gyanítom francia, de sajnos pontosan nem tudom. Én magyar szinkronnal néztem. :)

előzmény: Gergely Gergő (#3)

2019-08-21 13:04:39 Gergely Gergő (?) #3

Az eredeti hang angol vagy francia? (A kislány hangja miatt kérdem) Ha ennyit ront az élményen,lehet érdemes lenne inkább úgy nézni.

előzmény: Dangar (#2)

2019-08-21 12:22:01 Dangar (3) #2

A "francia Silent Hill" érdekes felütéssel indít, amit - ritkaság! - kreatívan visz tovább, majd - és ez még ritkább! - nagyon hatásosan is zár le, de a számtalan kisebb-nagyobb logikai baki és furcsaság (meg a kislány borzalmas magyar hangja - bár ez nem a film hibája) pont annyira húzza vissza, hogy időlegesen lemaradjon a négyesről.
Nem kizárt, hogy egy újranézés után megkapja majd.

2018-09-15 19:45:27 tomasso (3) #1

A két kisöreg emel a filmen és egyébként a befejezés is jó, habár sok logika nem szorult belé.