Beautiful Boy (2018) ☆ 👁

(Felix Van Groeningen)

amerikai dráma, életrajzi film

3,6

2020-06-29 02:23:44 dittike (5) #5

Újranéztem ezt az alkotást és a téma alapján sokkal bonyolultabb és árnyaltabb a kép, mint eddig gondoltam.

2019-02-13 03:54:47 dittike (5) #4

Szerintem a szülő-gyermek kapcsolatának szempontjából ez a film törékeny határmezsgyéken táncol hiszen itt egy súlyos függőségről beszélünk ami azzal a bizonyos szerrel kapcsolatos ami minden szülő rémálma.

2019-02-02 17:42:51 Dió (3) #3

Valóban megvan a jószándék, és mégsem áll össze a film. Konkrétan annyira nem, hogy nehezen tudom elhinni, hogy mindez a Broken circle breakdown rendezőjének futószalagáról gördült le - a két film között nálam két és fél osztályzatnyi különbség van. Az eddigiekhez (oda nem illő zenék, felesleges kavarás az idősíkokkal) én még azt tenném hozzá, hogy fájdalmas miscasting az egész (Timothée Chalamet tehetséges színész, de egyáltalán nem illik össze Steve Carellel, aki ráadásul drámai szerepeket eleve nem tud rendesen eljátszani), illetve hogy semmi valódi mélysége nincs a scriptnek, és minden baromi kiszámítható. Chalamet, a képek és pár jól sikerült jelenet mentik a menthetőt, ettől függetlenül ez a film is csak erősíti a teóriámat, hogy a nem amerikai rendezőknek néha jobb lenne otthon maradniuk, és ott folytatni a filmrendezést.

2019-01-23 20:44:47 chervoice (3) #2

Számomra a film első harmada elnyújtott, szenvedtem is egy picit. Nehéz néha követni az idősíkváltásokat, és ez is akadályozta a bevonódásomat. Az apa-fia kapcsolat helyenként nagyon szép, a film közepén van egy kellemes csúcspont, de a lezárás számomra semmilyen. Tényleg leginkább az apa szemszöge van bemutatva, ami nem lenne baj, ha azért a fiút (és a mellékszereplőket) is megismernénk jobban - ha lenne mélységük. Nekem kicsit felszínes maradt a fiú karaktere, és nem a színész miatt. Kihagyott ziccer szép pillanatokkal.

2019-01-21 22:28:25 tomasso (3) #1

A zenék nem a legjobbak, sokszor túltolják, ellenkező hatást kiváltva. Egyébként nem rossz film, de sokkal fajsúlyosabbak vannak a témában.