Extinction (2018) ☆

(Ben Young)

amerikai sci-fi, thriller

1,8

2018-09-02 12:26:29 BonnyJohnny (2) #5

Maradjunk annyiban, hogy a film alapja "sci-fi jellegű", de a kész termék valóban inkább lövöldözős akciófilm (annak is rossz). :P
Amúgy mindketten több szót fecséreltünk erre a filmre, mint megérdemelné... :P

előzmény: ipartelep (#4)

2018-09-02 11:58:02 ipartelep (2) #4

Azért mondtam, hogy "nem is igazán sci-fi", mert bár bizonyos külsőségeiben valóban az, de a lényegét tekintve egy lövöldözős, menekülős akciófilm. Egy sci-fi nekem a lényegét tekintve is legyen sci-fi. Persze az igaz, hogy egy film mindig egyszerre több mindenről szól, vagyis mondjuk egy sci-fiben is egyszerre vannak jelen a sci-fis részek, témák, és a másfajta, általános emberi témák. Nagyon jellemző példaként lásd a Tarkovszkij-féle Solarist, amely film az eredeti témája, és történése szerint (Lem) nagyon sci-fi, de Tarkovszkj olvasatában meg ugye ott van az a másik vonulat is - amely miatt nem is tetszett Lemnek a megfilmesítés.
Nekem ez ezért sem sci-fi film (nem a Solaris, hanem a Megsemmisítés), mert és sci-fi érzékeny, és sci-fi-bolond vagyok, nagyon szeretem a jó sci-fit. Azokat szentségtelenítené meg az a film, ha sci-finek nevezném. Így inkább lövöldözős akciófilmnek nevezem.

2018-08-23 08:36:37 kovi1970 (1) #3

Hát én odáig nem jutottam el, pedig a felénél kapcsoltam ki.
Volt ugye egy Skyline nevű B kategóriás scifi, B kategóriás színészekkel, még az is jobb volt. Ráadásul, olyan unalmas klisékkel operálni, mint a leszakadó ablakmosóállvány? Izgulás helyett azt vártam mikor lesz már vége a jelenetnek, váh!
Hogy került ebbe a "filmbe" Caplan és Pena???

2018-08-08 22:20:22 BonnyJohnny (2) #2

Sci-fi ez. Hisz foglalkozik a mesterséges intelligencia kérdésével, illetve, hogy mitől ember az ember.
A probléma, hogy ezt nagyon nagyra törően próbálja, alacsony költségvetésből, akció orientáltan. Ennek egy sokkal kisebb, személyesebb darabnak kellett volna lennie.

előzmény: ipartelep (#1)

2018-07-29 14:40:39 ipartelep (2) #1

Bár szeretem a sci-fit, de ez sajnos rossz film. Meg nem is igazán sci-fi. Gyorsítva néztem.