12 Strong (2018) ☆ 👁

12 katona

(Nicolai Fuglsig)

amerikai dráma, háborús film, történelmi film

2,8

2019-02-10 14:10:36 Horváth Szabolcs (2) #4

Hát ezt a szart édes jó ég. Agyon stilizált képi világ, semmitmondó karakterek. Amerikai menybemenetel. Folyamatos lejtmenet a végére Rambo III. -i mélységekkel és párbeszédekkel.

2018-03-22 22:53:54 BonnyJohnny (2) #3

Én nem (csak) erről a filmről beszéltem, hanem úgy általában Hemsworth filmográfiájáról. :)
Shannonnak azért vannak jó filmjei is.

2018-03-22 22:39:13 Tenebra (2) #2

Nekem a filmről konkrétan John Wayne Zöldsapkásokja jutott eszembe. :'D Meg persze Clint Eastwood Amerikai mesterlövésze. És az egész előtt amúgy azért is álltam értetlenül, mert a rendező elvileg háborús fotóriporterként dolgozott eddig. Ennek ellenére olyan érzésem volt végig, mintha fogalma sem lenne arról, milyen a háború.

Hemsworth helyett én a remek Michael Shannont sajnáltam inkább. :P

2018-03-22 22:33:29 BonnyJohnny (2) #1

A 12 katona legalább 12 évet késett. A második Bush második ciklusának eleje óta már nem illik ilyen patrióta filmet csinálni. De akkor is csak a filmben is bemutatott 9/11, és az általa felkorbácsolt harag, félelem, patriotizmus és "rúgjuk szét a muszlimok seggét" érzések miatt. Inkább 32 évvel ezelőtt készültek ehhez hasonló filmek. Chris Hemsworth-öt pedig konkrétan sajnálom. Marvel filmek kivételével csak a Rush volt jó filmje (megjegyzem az is megbukott).