Shot Caller (2017) ☆ 👁

(Ric Roman Waugh)

amerikai dráma, krimi, thriller

3,7

2018-02-11 10:15:16 Dió (4) #13

Ez valóban egy brutálisan jó film, ami nálam egyetlen - igen fontos - dolgon bicsaklik meg: egy tényleg tökéletes életet élő családapáról van szó, akinek a fél világ értetlenül nézi végig a hátfordítását, de sajnos a nézővel együtt. Úgy értem, az egész dráma (mert van benne dögivel) csak úgy működhetne igazán, ha alapos(abb)an körbejárnák, hogyan alakul át, és végül miért fordít hátat a családjának. Az olyan jelenetekre gondolok, mint amikor elköveti a börtöben az első gyilkosságot. Csak félmondatban intézték el a motivációját (lehet azon nézőkre gondolva, akik már tucatnyi börtönfilmet láttak, és vágják, hogy is működik ez odabent?), és innentől nehezemre esett azonosulni vele... ezt valamennyire kiküszöbölték az idősík-váltogatásokkal, illetve bőven kiegyensúlyozták a nagyon erős alakításokkal, kameramunkával, zenével és egy izmos zárlattal. Lehet másodszorra ez már kevésbé zavarna, de egyelőre nem tudom, örüljek -e a filmnek vagy egy részben kihagyott ziccernek tartsam.

2018-02-01 11:57:13 adikaland (3) #12

Nem igazán értem, hogy miért sztárolják sokan ezt a filmet.
Ennél még a szétstilizált Brawl in cell block 99-et is komolyabban tudtam venni. Értem én , hogy a börtön tesz bünözővé...konklúzió?? Motiváció? Ja család értem.
Nekem ez magában kevés, még ha próbált érdekesnek is tűnni a párhuzamos idősíkokkal.
A zene nagyon idegesített.
Az viszont tény, hogy a Lannister jó színész, a Richard Clayderman fizimiskája nem segít a karrierjén, ezért ez a szerepvállalás frappáns volt tőle

2018-01-30 23:45:50 kfiro (4) #11

Igazán jó film, valóban a tavalyi év egyik remeke, kár hogy csak most láttam, de nem baj így is üdítő volt végre egy minőségi filmet nézni a sok mai posvány között.

Jó szórakozást!

2018-01-25 08:47:52 tomside (4) #10

Ja, hogy igen?!
Akkor esetleg jövőre. :)

előzmény: Raul (#9)

2018-01-25 08:45:00 Raul (3) #9

Semmiképp se tudtad volna jelölni, ha ez vígasztal :)

2018-01-25 01:42:01 tomside (4) #8

Szerintem inkább az lehet a baj, hogy mindenképpen be akarod tuszakolni valamelyik skatulyába. Csakhogy azt meg minek, kérdem én. Épp azért szerethető, mert egyedi íze van. Éreztem, hogy zizeg valami a film körül, de azt egyáltalán nem gondoltam volna, hogy ennyire egyben van. Ha nem csúszok meg vele, talán még a ffi vapitin is jelöltem volna, annyira éli a szerepet az emberünk. És a film sem ül meg, jó a forgatókönyv, a szereposztás, és egyáltalán nem konformista az egész. Két iszonyat jó börtönfilmet is hozott az év, két szintén nagyon erős férfi főszereplővel. Szuper!

előzmény: noresz02 (#7)

2018-01-14 21:36:51 noresz02 (3) #7

Nekem kicsit összecsapott, ha börtönfilmnek nézem. Ha gengszterfilmnek, annak meg kevés. Mintha nem tudta volna a rendező melyiken is legyen a hangsúly. Ha mindkettőre akarta helyezni, az meg nem sült el jól.

2017-12-03 12:38:21 VVega (5) #6

Idén erős éve van a börtönfilmeknek, a Shot Caller minden szempontból egy remekmű. A finálé és az utolsó képkockák különösen tökéletesek, veled marad az érzés, amit kiváltanak.

2017-12-03 12:34:43 Corso666 (4) #5

Sokkal. Lelki béke. Köszi :)

2017-12-03 02:13:01 Ugor (?) #4

Most jobb?

előzmény: Corso666 (#3)

2017-12-03 01:24:42 Corso666 (4) #3

A leírást ildomos lenne cserélni... :(

2017-08-21 20:11:20 Mikkey (5) #2

Óriási film, ez a rendező nagyon érzi, a Felon volt a vizsgamunkája, itt meg továbbírja a börtönvilág kisKTját, kisujjában van a szakma.
aztán a dolgok kimenetele meg mindenki szájízére van bízva, én el tudtam fogadni a végkifejlet ilyeténképp alakulását

2017-08-16 08:56:07 TheDriver (4) #1

A semmiből jött ez a kemény börtöndráma/gengszter kombó egy meglepően jó Jamie Lannisterrel a főszerepben. Az év egyik legnagyobb meglepetése, iszonyat kemény cucc, nagy érzelmi töltettel.