Badkonake sefid (1995) ☆ 👁

(Jafar Panahi)

iráni dráma

4,3
Badkonake sefid (1995)

A fehér léggömb, március 21-én, az iráni újév és a tavasz első napján játszódik. Razieh, a hét éves kislány elhatározza, hogy az ünnepek alkalmából szert tesz egy aranyhalra. Fondorlatosan, bátyja segítségével sikerül édesanyja utolsó bankjegyét megszereznie. Útban a piacra, ahol a halat készül megvenni, megáll a kígyóbűvölőt nézni, amit az édesanyja kifejezetten megtiltott neki. Néhány percen belül természetesen, társa "közreműködésével", a kígyóbűvlőnél köt ki a pénze. Azonban megszánják a kislányt és azonnal vissza is adják neki. A piacon aztán vitába keveredik az eladóval. Kiderül ugyanis, hogy az aranyhal drágább, mint azt ő gondolta. Majd amikor Razieh végül megegyezik az eladóval az árban, és fizetni akar, felfedezi, hogy a zsebéből eltűnt a pénz. Miután a keresésére indul, kiderül, hogy beejtette azt egy bezárt üzlet rácsa mögé. Számos érdekes találkozás színesíti útját, miközben megpróbálja visszaszerezni a pénzét.

Bemutató

• 2002. június 6.

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

4,4
Finding Neverland (2004)
Én, Pán Péter
3,7
Hauru no ugoku shiro (2004)
A vándorló palota
4,4
Big (1988)
Segítség, felnőttem!
3,5

Felhasználói toplisták

Kié Lista neve Helyezés
oscarmániás Iszlám ? Iszlám ! Ismerjük meg ? Ismerjük meg filmek segítségével ezt a másik világot ! #2
retepaskab Más kultúrák filmjei