Happy Death Day (2017) ☆

(Christopher Landon)

amerikai horror, thriller, vígjáték

3,3

2018-03-02 21:06:54 BonnyJohnny (3) #19

Az alapfelállás tetszett. De szerintem a halálokhoz vezető út és a halálok lehettek volna kreatívabbak (olyanok, mint a rendőrautós... meg persze a buszos is jó poén volt... :D), egy kicsit több humor és gore is kellett volna bele (amolyan Babysitteres módon), hogy négyes legyen.
De így is tetszett. Nálam erős hármas.

2018-02-24 01:23:04 tomside (3) #18

A közepest bőven viszi.
Kár, hogy a legjobb nő a g#ci a filmben.
AJÁNLOM valami jellegtelen szerda estére, ha akarsz valamit, amit nem kell túl komolyan venni, de eggyel jobb, mint az átlag.

2018-02-18 09:43:45 tomasso (2) #17

Már az Idétlen időkig se jött be nagyon, ezt meg hagyjuk is inkább...

2018-02-17 17:57:04 noresz02 (4) #16

Elég jó kis szösszenet. Csodálkoztam magamon, hogy tetszik, miközben néztem. Jól írták lentebb; egy slasherbe oltott limonádé. yeee.

2018-02-12 12:56:24 kaamir (3) #15

Egy alapvetően jó ötlet totál átlagosan kifejtve. Ha üresbe teszem az agyamat, elszórakoztat. Kb. ennyi + Jessica Rothe remek alakítása.

2018-02-11 07:57:44 Manómaszat (2) #14

Hogy lehet a csajnak listája, ha minden nap újra ébred? Ahogy én láttam, az ugyanaz a papír minden nap, ami lehetetlen. Na mindegy, nem ettől kettes. Én vagyok öreg, hogy kimondottan idegesít ez a tinifilm- ripacskodás? Néha mintha Disney channeles csajos sorozatot látnék. Mondjátok, hogy a folyamatos csajszizás, ribancozás csak paródia!
Logika nem túl sok szorult a sztoriba, vagy nem kéne keresnem? Hogy találja meg a gyilkos ilyen pontosan, ha kocsival menekül, és már valahol messze jár? Érdekes egy méreg, amitől csak úgy, álmodban meghalsz. A kórházi folyosókon (és úgy általában a kórházban) soha senki nincs, csinálhatnak bármekkora zajt. A hölgyemény csak olyan utakon képes menekülni,
ahol szintén nincsen senki. Második nap ugyanúgy nekivág tökugyanannak az útnak tökegyedül, ahol előző nap megölték, pedig addig az egész nap ismétlés volt már. Mire számított? A sorozatgyilkos ott fekszik a kórházban, de minek, ha láthatóan kutya baja. Ha elmebeteg, akkor minek a civil kórház? Miért törvényszerű, hogy ha nőt lát, rögtön meg is akarja ölni?

A színészi játék gyengus, a drámai betétek hervasztóak: anyu aznap halt meg, és ez annyira fáj, hogy olcsó kurva lettem, apával elidegenedtünk, de most helyrehozzuk... Az idédtlen időkig párhuzam fájóan mutatja meg, hogy az mennyire jó, ez meg mennyire rossz. Ezen az sem segít, hogy nyíltan utalnak rá. Ócskán nyúlják annak a zsánereit. Olcsó kálidzsfilm, mondom én.

2018-01-22 18:51:23 magichorze (4) #13

teljesen vállalható film a mai - nem túl erős - mezőnyben. A színészek rendben vannak, a film feszes, a történet nem túl eredeti, de tűrhető. Külön kiemelném, hogy a főszereplő nem idiótaként viselkedik.

2018-01-16 19:28:04 Norbert Simon (3) #12

Annak ellenére ,hogy tucatszámra láthatunk ilyen és ehhez hasonló filmeket én egész jól szórakoztam rajta. A Boldog halálnapot! ugyan nem váltja meg a műfajt de véleményem szerint egy egész szórakoztató kis horrorvígjáték. A humora szerintem egész megfelelő. Talán ezt a pontját tudnám leginkább kiemelni. Az eleje egy kicsit unalmasnak hathat de a másik fele már egész izgalmassá válik. A főkarakter különösebben nem jó, sőt egy kicsikét zavaró lehet de mindegy. Én úgy gondolom egy hétvégén haverokkal este jó szórakozást nyújthat a Boldog halálnapot!

2018-01-05 20:41:10 Gameface (4) #11

fakje! fun movies are the only way out!

előzmény: paksiendre (#10)

2018-01-05 20:06:41 paksiendre (2) #10

Egy szót fűznék ehhez az egész szörnyűséghez: Amerika

2018-01-04 02:44:34 ChrisAdam (4) #9

Az eleje igencsak unalmas, de azért a második felében van kraft. Mondjuk másra számítottam, azt hittem, egy kőkemény horror lesz, de hát ez limonádé a javából, el kellett fogadnom, hogy nem ez az este lesz, amikor kirettegem magam a bőrömből, viszont legalább sokat nevettem. Van stílusa a filmnek, jó a fináléja is, izgalmas is olykor. Bírtam volna viszont, ha valami kompatibilisebb főszereplőt választottak volna. Gyenge négyes. 60%

2018-01-03 14:36:11 Tetovaltlany (4) #8

Elmegy kategoria,de mar kellett vmi slasher szoval nemrossz.

2017-12-29 15:05:53 Demóna (4) #7

Tetszett! Szórakóztató!Végre egy kis izgalom :)

2017-11-25 21:05:51 GothMan (3) #6

Nem vagyok nagy moziba járó, de ritkán adnak slashert a magyar mozikban, így csak elmentem. Az alap szitu adott volt, egyfajta Sikoly-Idétlen időkig hibrid, amiben nagy potenciál volt, de sajnos már a film elején kiderült, hozzá kell csapni még egy hasonlítási alapot, ez pedig a Bajos csajok. Nagyon lightos, nagyon cuki kis filmecske, ami ráadásul középtájon nagyon le is ül. A finále dob azért rajta, nem is keveset, de ha már poénos slasher(?), akkor a tavalyi(?) Final Girls. Belevaló tinilányoknak viszont kiváló szórakozást tud nyújtani, gondolom.

2017-11-24 19:49:14 bambula (4) #5

Egy gyenge 4-est mindenképpen megérdemel a film, mert néha baromi szórakoztató.

2017-11-22 00:29:40 ChYga (4) #4

Hát ez jól meglepett. A téma mondjuk jó alapot kínál (nem emlékszem, hogy láttam volna rossz idő-loop filmet), a film pedig kellőképp ki is használja. Félreértés ne essék, ez egy tucat tini-horror (igen az a fajta, ami az ezredfordulón a csapból is fojt), viszont az alaphelyzet csavar annyit rajta, hogy kiváló kikapcsolódást nyújtson. Van benne humor, lendület, kedvelhető karakterek, csattanó... meg minden ami a zsánerhez kell.

2017-06-17 01:45:18 GothMan (3) #3

Biztos, hogy nem fog belőle a humor sem hiányozni. :)

2017-06-16 18:03:56 Ubul (2) #2

trailer alapján tényleg...én azért vígjáték elemekkel megtűzdelném, mert ez a séma kívánja is kicsit :)

előzmény: GothMan (#1)

2017-06-15 20:09:48 GothMan (3) #1