House of 1000 Corpses (2003) ☆ 👁

(Rob Zombie)

amerikai horror

2,6

2022-06-11 13:18:37 fempolip (5) #20

2003-ban nagyot robbant nekem ez az alkotás, és a mai napig nagy kedvencem lett. Idézhető dialógusok (kivétel mondjuk templomban...), olyan karakterek akiket meg lehet jegyezni, nagy adag természetes(-nek tűnő) mocskosság, valamint apróbb összefűzése itt-ott látott elemeknek. Közepesen beteg ábrázolásban, de épp csak annyira hogy a cool faktor elvigye a szélesebb közönségnek. Kb. mint Zombie zenéje.
Nem sok üzenetet hordoz, de popkornmozinak tökéletes.

2020-05-22 22:27:21 Corso666 (5) #19

Hát az is hatalmasat ütött, apró részletek (Pl Firefly asszony fogai kifehéredtek stb) picit bökték szemem, de bőven belefért az ötösbe. Ha van még javaslatod hasonló kaliberű filmre, én nyitott vagyok. :)

előzmény: Mikkey (#17)

2020-05-21 21:54:21 Corso666 (5) #18

Már pörög is.... :)

előzmény: Mikkey (#17)

2020-05-21 15:44:28 Mikkey (?) #17

Akkor a the devil's rejectet is izzítsd be a napokban!

előzmény: Corso666 (#16)

2020-05-21 15:00:31 Corso666 (5) #16

Így is van, én sem tartom sokra azokat a "horror" filmeket , amik az általad felsorolt elemekkel akarják elérni céljukat.

előzmény: kilépett felhasználó (#15)

2020-05-21 08:24:51 kilépett felhasználó (?) #15

A probléma onnan eredeztethető, hogy egy Neo-Exploitation filmhez egészen másfajta attitűdre van szükség, mert itt minden túlzó és kifordított. Szerintem összességében komplexebb élmény, jobban alkalmas a "nézőpukkasztásra", mint néhány jumpscare vagy egy paranormális jelenség.

előzmény: Corso666 (#14)

2020-05-20 23:19:31 Corso666 (5) #14

Nem is értem a negatív kritikákat. Legtökéletesebb horror amit valaha láttam.
Tökéletes karakterek és olyan atmoszféra, amit eddig még egy filmben sem láttam. 5*
Sajnálom, hogy eddig ez kimaradt nekem.

2011-05-28 13:50:36 SanusLupus (1) #13

Alig bírtam végignézni. Tényleg olyan, mintha összedobálták volna...A történet értelmetlen,a színészek nagyon gyengék,a zene az tetszett.A feszültségkeltésre több helyen is dobot használtak,ezt találtam csak jónak. A legtöbb horror filmen nevetni szoktam. Ezen még azt se. Fájdalmas.

2011-01-04 23:00:42 Macsek (2) #12

A filmmel kapcsolatos egyetlen pozitív élmény- a barátnőm úgy vette ki a kölcsönzőből anno, hogy a címe alapján biztos valami jó kis japán film lesz. Aztán kiderült, hogy elnézte a címet.. Ezer halott vázának olvasta.
Az emlék miatt kapott 2-t :-)

2010-10-10 15:33:41 slipknot (5) #11

szerintem hatalmas! Zombie a Halloween-nel nem igazán alkotott nagyot (azt láttam először) a Halloween 2-t még nem is néztem meg! de ez a film egy az egyben kárpótol az ottani csalódásért! Mrs. Zombie karaktere lélegzetelállítóan elmebeteg! maga a film egyszerűen zseniális! 10/9 (pár elcs*szett gagyi színész miatt)

2010-06-04 14:33:38 jesi (1) #10

Bugyuta egy film, Rob Zombie mint rendező nálam megbukott
A buta "indusztriál-zenekaros" figurák itt nagyon gázok (lopott a Skinny Puppy néhány videójából)

2010-01-13 13:31:32 spoiler (3) #9

A 74-es Taxasi láncfűrészes már ellőtte az összes golyót, értelmetlennek tartom ezt a filmet, Zombie csak fitogtarni akarta, hogy mennyire beteg is a fantáziája, de szerintem nagyon nem jött át. A sztori a legbugyutább horror klisére épül, a karakterekben semmi új sincs, megrökönyödés nélkül ültem végig ezt a másfél órát. A Halloween remake-je viszont jó lett.
Úgy gondolom ez egyszerűen csak szar.

2009-08-17 21:32:46 terika (1) #8

What the f*ck? Ez a film meg mire volt jó? Szörnyű. Az egy percre eső f*sz és p*nák száma fertelmesen sok. Felszínes, sátánista blabla. Igazából semmit nem tükröz, semmilyen egyediséget nem véltem benne felfedezni. Még azt sem tudnám mondani, hogy elborult. Szexista. Unalmas. Ma három horrort néztem meg (R-Point; A sötétség fejedelme és messze ez volt a legrosszabb. Igazából nem is értem, miért született meg ez a film és mégis mit hivatott közölni, kifejezni. Olyan, mintha a rendező pár neki tetsző dolgot (egyes horror elemeket, neves rendezőktől) odadobált volna "összefirkálva", de közben erősen be volt szívva vagy drogozva és a végére ez lett belőle. Ez a ... nem is tudom minek nevezzem. :S

2009-07-05 13:05:14 JeszKar (1) #7

Na ez a film, amibe semmi nem működik. Nevetséges színészi játék, nagyon beteg, de nem jó értelemben, "eszméletlen" rendezés, vágás, fényképezés, sztori nincs, ráadásul tényleg nagyon hajaz a texasi láncfűrészre, csak egy dologban van óriási különbség a kettő között: minőség :)

2009-07-05 12:59:17 terika (1) #6

Nekem is egy elborult paródiának tűnik (de gyanítom csak szimplán szar az egész úgy, ahogy van), de tegnap bealudtam rajta, így ma csak meg kell néznem DVD-n. XD

előzmény: Semprini (#5)

2009-07-05 12:36:22 Semprini (1) #5

A film szemérmetlenül nyúlja le a korábban a legkülönbözőbb filmekben látott kliséket ( Texasi láncfűrészes, Rocky Horror Picture Show, Viasztestek, Ház a kísértet-hegyen, Pihenő a pokolban, ha valamit kihagytam, bocs) , összegyúrja őket és mindezt valami arcpirítóan igénytelen és gagyi megvalósításban löki elénk. A trash legaljának kedvelői még így is jól szórakoz(hat)nak rajta, de szerintem ez így nagyon nem oké. Filmnek film, de hogy jó horror lenne, hát attól szerintem baromi messze van, inkább valamiféle elborult paródiának tűnik bár nem biztos hogy annak szánták. Ja, a túlzásba vitt káromkodás és a "színészek" idétlen ripacskodása pedig egy idő után nagyon unalmassá teszi az egészet.
Nagyon gyenge kettes, de közel az egyeshez.
10/2,5

2009-04-01 00:39:09 Ivan/ (1) #4

Elég beteg film ez.

Az nem kifejezés:) Egyike a legborzalmasabban megrendezett filmeknek, amit valaha láttam. Az egész egy értékelhetetlen szemét sajnos.

2008-05-29 22:52:21 szat04 (1) #3

hát én 10 perc után azt kérdeztem magamtól mikor lesz már vége!

2008-04-01 18:19:28 ichi (5) #2

Nagyon jó kis film Rob Zombie-tól! A 2. része még ütősebb!!!

2007-05-21 02:07:40 yuriko (?) #1

Elég beteg film ez. Érdekes atmoszférája van, hasonlót még nem láttam. A zene és a hangeffektek jól passzolnak hozzá. Nekem bejött, de megértem ha sokaknak nem.

A "Murder Ride" Albert Fish-el és Ed Gein-el különösen tetszett :)