Hjertestart (2017) ☆

(Arild Andresen)

norvég dráma

?,?

2017-10-12 13:30:02 Ugor (4) #1

Jó emlékeim vannak a norvég filmekről, és ez sem volt egy rossz darab, egyáltalán nem. Egy csipetnyit elvett az értékéből, hogy kiszámítható. Erényként fognám fel, hogy egy teljesen normális világban, mindegy, milyen országban, ezért vagy azért, összekeverednek a fehérek, a sárgák, a kreolok… vagy mások. Vannak temperamentumbeli, meg szokásbeli különbségek, de ez amúgy teljesen normális. Egyszerűen csak el kell fogadni, kezelni kell tudni. És lehet. Ettől senki sem lesz kisebb vagy nagyobb a másiknál. Már kérdés, hogy azt azért túlzásnak érzem, de hát ez a filmes plusz az egész történetben, hogy azért, mert egy kisfiúnak lelki válsága van, felborul két földrészen is egy sor felnőtt ember élete, és ráérnek ezen kattogni heteken-hónapokon át. Fura lenne, ha ez így lenne. De ettől még értem én, hogy megértjük a gyerekeket, meg érző, egész lényként kezeljük őket… de nyilván vannak szépen zengős romantikus regények, meg vannak az életek maguk. És néha nem érnek össze. A filmben szereplő kissrác nagyon helyes, és elég jól hozta azt, amit hoznia kellett. De nagyon jó a casting amúgy is, az arcok, a karakterek a helyükön vannak rendesen. A film meg egy érdekes sorstörténet, rámutat egy csomó dologra, amit nem gondolunk végig, csak akkor, ha szembesülünk vele.