Coco (2017) ☆

(Adrian Molina - Lee Unkrich)

amerikai animáció, dráma, fantasy, kalandfilm, vígjáték, zenés film

4,4

2018-04-01 21:14:56 Leo_Stotch (4) #13

Hihetetlen, ahogy a Pixar milyen “könnyen” össze tud egy ilyen mozit rakni. Semmi nagy cucc, az események szépen követik egymást, de amilyen témaválasztásokkal dolgoznak és amennyi érzelmet tudnak belerakni a kis filmjeikbe.. mesteri. Itt is mi utolsó 10 perc volt?! Jaaj! Ügyesek.

2018-04-01 15:28:11 mimóza (4) #12

A lányom osztályozta. Én magam csak rápillantottam, nem hiszem, hogy képes leszek valaha végignézni. Bocsi!

2018-03-26 15:20:02 kaamir (5) #11

Egy újabb csupa szív Pixar gyöngyszem, aminek ott a helye a legjobbak között. Az egyetlen negatívum az agyatlan kutya, de hát mégiscsak gyerekfilmről beszélünk.

(a határellenőrzésnél pedig az aktuálpolitikai is kap egy kis fricskát)

2018-03-17 08:32:57 BonnyJohnny (5) #10

Érdekes... nálam ez az első Pixar film, amit eredeti nyelven hallgattam. :) Nincs semmilyen oka amúgy (Pixar filmeket mindig szinkronosan láttam eddig), csak így alakult.

előzmény: BertiCroft (#9)

2018-03-17 07:25:21 BertiCroft (5) #9

Talán ez az első olyan Pixar film, ahol nem szívesen hallgattam eredeti nyelven és nem azért, mert rossz úgy, hanem, mert a magyar szinkron fületmelengető. A kis srác szinkronhangja valami eszméletlen jó. Na de ugorjunk a történetre!
Maga a sztori csattanója szerintem nem volt meglepő fordulat, a film közepétől tudni lehetett. Magát a témát, miszerint mi van a halál után érdekesnek találom, éppen ezért szeretem az ilyen filmeket, Halott menyasszony, vagy akár ez.
Konkrétan tetszett, hogy kicsit be kukkanthattunk egy mexikói család mindennapjaiba, hagyományaiba. Annak mindenképpen utána olvasok, hogy náluk valóban így telik-e el egy halottak napja.
És igen, köszönöm,végre benne volt egy beteg ember a filmben! Köszönöm! Ez az élet része, ahogy a halál is, beszélni és gondolkodni kell róla.
Ha kölyökkoromban több ilyen filmet láttam volna, akkor talán nem félnék annyira az ismeretlentől. Na, mindegy, jó tapasztalat lesz a gyerekeimhez!

2018-03-11 19:35:04 freakin (5) #8

A Pixar nagyon ritkán hibázik, szerencsére most sem sikerült neki. Egy szívmelengető mese családról, elmúlásról és arról, hogy szeretteink az emlékeinkben örökké élnek. Hatalmas ötös.

2018-02-11 14:56:01 VVega (5) #7

Nagyszerű film, igazi Pixar.

2018-01-03 20:15:37 Ágó (5) #6

Nincs a Pixar legjobbjai között, de olyan szívmelengető és megható, hogy így is simán ötös.
Oscar bácsi pedig gyünni fog. Bár ilyen gyengus évben, nem is csoda.

2017-12-04 15:16:29 bambula (4) #5

Azon én is meglepődtem,hogy a 6-os kategóriával játszik a rajzfilmet a magyar mozik,pedig szerintem nekik még annyira nem ajánlott ez a rajzfilm.Inkább 12-es kategóriával kellene játszani.

2017-12-04 14:27:14 gebra (5) #4

nekem, felnőttként nagyon tetszett. elüt a többi rajzfilmtől, elgondolkodtató, talán még mondanivalója is van, meglepően jól kidolgozott jellemek és a sztori sem a szokásos 1 bites.

ugyanakkor azt jobb, ha minden szülő tudja, ez nem gyereknek való alkotás. (ez mondjuk látszott is a mozitermen: fel alá járkáltak a gyerekek, ki kellett velük menni, stb.) nem köti le őket, illetve amelyiket leköti az nem érti meg, amelyik gyermek pedig megérti, annak ez félelmetes.

2017-11-23 20:08:04 Havierez (5) #3

Na végre sikerült megnéznem nagy vásznon 3D-ben ezt az új Pixar filmet is. Hát nem tudom mit is mondhatnék róla mert nagyon vegyes érzéseim vannak Lee Unkrich alkotásával kapcsolatban. A kezdés nem úgy indult ahogy az ehhez hasonló animációs filmeknél megszokhattam mivel egy kicsit már az is keserédes volt. Adva van egy fiatal fiú akit Miguelnek hívnak és az átlagos cipőkészítésből élő családja Mexikóban. A kezdetkor már volt egyfajta furcsa szomorúsága a filmnek olyan amilyet még nem láttam ilyen típusú filmekben ugyanis a főszereplő fiú dédanyja Alzheimer kóros mellette pedig kerekesszékes. A saját lánya kérdezi hogy hogy van erre pedig a beteg asszony nem ismerte fel a saját lányát ez nagyon szívszorító jelenet volt. Na az ehhez hasonló jelenetek nem biztos hogy gyerekeknek valóak főleg nem 6 éven felülieknek.

Aztán a film beindul Miguel zenélni akar azonban ezt a családja tiltja hogy teljes erejével a cipőkészítésre koncentrálhasson. Halottak napján Miguel ellopja a gitárt rokonától és innentől indul be a maskarás színes parádé.

Érdekesen van ábrázolva a filmben a holtak világa. Én pont nem így képzelném el sőt szerintem akkora helyre amit bemutat a film el se fér annyi halott amely meghalt már a történelem folyamán.

Azonban a látványvilág az tényleg nagyon szép mostani rajzfilmekhez képest még túl is tesz rajtuk. A karakterek mozgása nem vontatott hanem gyors, élénk és teljesen élőnek hat. A színek kicsit pirosasak-narancssárgásak ami nekem annyira nem tetszett jobban örültem volna több zöld szín használatának. Még ami feltűnt hogy növényeket virágokat egyáltalán nem vagy csak a sírokra felrakva néhány szálat ábrázoltak ami nekem nem tetszett mert szeretem ha egy filmben dominál a természetközeliség.

Viszont amiért rendkívül módon tetszett és tényleg úttörő film az az ahogyan nem riadt vissza a rendező hogy a főszereplő fiú dédanyjának a demenciáját teljes valójában bemutassa majd a film végén pedig a közös zenéléssel megkoronázza azt. A dalok is nagyon jók voltak bár azt nem értem miért magyarul énekelték őket jobban tetszett volna eredeti latino nyelvvel és magyar felirattal.

De összességében nagyon pozitívat csalódtam a Coco-ban tudott újat mutatni és a végén még el is sírtam magam. Szóval megéri megnézni a filmet nekem az a nagyon határozott meggyőződésem.

2017-11-23 12:14:24 Havierez (5) #2

Nyilván elmondják a kasszanal a mozinezonek h ez milyen film is lesz

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#1)

2017-11-23 12:05:21 ifj. Ó. Posszum (5) #1

Senki nem háborodott még fel azon, hogy a vidéki mozik úgy adják el a filmet, hogy Coco + Olaf karácsonyi kalandja??? Beülsz, hogy a cuki hóemberes mesét nézed, ahol Olaf mókázik Cocoval, bárki is legyen az a Coco, aztán kiderül, hogy a cuki hóember 5 perc, és jön valami mexikói mese halál témában. Ez egy gusztustalan nagy marketing csalás.