A hentes, a kurva és a félszemű (2018) ☆ 👁

(Szász János)

magyar dráma

3,1

2020-10-26 19:12:05 Rorschach (2) #18

Őt mindig jól esik hallani, de ezen kívül túl sok erény nem szorult sajnos ebbe a filmbe. Mondjuk a hirtelen felindulásból kiosztott karó talán túlzás volt, hiszen annyira nem lenne ez menthetetlen, csak meg kellett volna írni.

2019-10-30 13:51:24 Ugor (4) #17

Most, hogy végre láttam, valahogy rá kellene jönnöm, hogy ez miért nem zseniális vagy miért nem rossz. Magát az alapsztorit futólag bárki ismeri, gyerekkorom óta szembejön itt-ott. A zavaros korszak nagyon érdekes, megértésre szorul, ez a film elég jól hozzájárul a megértéséhez, meg a még jobbani titokzatosságához is. Kinek-kinek politikai alapállása szerint voltak ezek az idők jók vagy rosszak, persze, mindenki csak szűrt információkon át láthatja ezt a világot. Elég jól találkozik itt valóság, mítosz és filmes fikció, a hihetőség és a regényesség határán pont. Kiváló a szereplőgárda, amit meg lehetett tenni ezért a filmért, meg is tették. Kép, látványvilág, hangulati elemek mind-mind ott van, a helyén. De néha valahol megbillen az egész, az ember felkapja a fejét, és kidugja a felszín felé, hogy ez akkor hogy vagy miért? Vagy ez meg az nehezen érthető, kissé indokolatlan. De élvezetes mozi mindenképp.

2019-10-27 17:21:17 The Cortez (3) #16

Valós sztorin alapuló, a 20-as években játszódó, fekete-fehér, ám a végén párszor kiszínesedő képi világgal, végre egy ütős címmel + stílusos plakáttal rendelkező művészi, erotikus bűnügyi dráma.
Több szexjelenetet tartalmaz, melyek közül az igényes nyitányban látható rövid, de kemény baszásbetétek a legkiemelkedőbbek. Az erős kezdést követően alaposan leül a cselekmény, majd a játékidő közepe tájékán valamennyire újra beindul. A szövegek alig hallhatóak, ráadásul még szarok is, viszont a gyakori káromkodások viccesre sikerültek. A fináléban gore horrorba illő henteléseket kapunk az alkotóktól, hogy ezzel oldják fel Hegedűs D. Géza sokkal sokkolóbb meztelenkedését. A film többi röhejes pillanata, szintén az utóbbi színművészhez kötődik. A legkínosabb: amikor az asztalt verve, ordítva énekelget a sok alkoholista prolival.
A minőségien kivitelezett parittyázások mellett, a mozi legnagyobb erőssége a színvonalas fényképezés.

2018-02-18 19:43:45 pokroc (2) #15

Amikor ötödjére hangzott el az "enyém", "75ezer", "megveszem", "add el"...elbóbiskoltam. Oké, hogy egyszerű emberek, nem kellenek magasröptű filozofálgatások, de azért egy-két összetett mondatnak örültem volna. A hangulat és a helyszín viszont kiváló.

2018-01-31 19:27:37 bakocsa (4) #14

Nem gondoltam, hogy Salgótarján mellett van ez a kis falu.
A Megöltek egy leányt című film is valahol errefelé játszódik, jó száz évvel ezelőtt, az akkor még működő bányatelepek egyikén.

2018-01-31 17:57:06 zéel (4) #13

Filmkészítéshez - mesélte Szász János - hihetetlen nagy-nagy szerencse kell, Rónabányán, ahol forgattak, mindössze egy napig esett a hó, utána takarítgatták és őrizgették ami leesett. Rónabányát, mint helyszínt úgy találta, hogy megkérdezte Kende János operatőrt, hogy nem tud-e egy olyan helyet Magyarországon, amire ha rágondol, elsírja magát. Ő rávágta: Rónabánya, ott forgatott Fehér György is, a Szürkület című filmjét.
Rónabánya Salgótarján alatt egy település, bányászfalu volt, nincsen már kocsmája, csak a helye, de már bolt sincsen. Viszont maradtak az emberek, róluk senki sem gondolkodik, elfeledkezett róluk a világ, a rendszer, Európa. Itt vannak hagyva az alkoholba, ennél szomorúbbat elképzelni sem lehet. Nekünk nem volt ott kunszt forgatni, ezt megmutatni, mert ott volt a szemünk előtt. Ez a mi szégyenünk, hogy milyen könnyen tudtunk forgatni Rónabányán!

előzmény: bakocsa (#12)

2018-01-28 10:00:00 bakocsa (4) #12

Szépen fényképezett és kegyetlenül erős a hangulata. A nihil és a (külső-belső) sivárság tapintható. A dialógusokkal sem volt problémám, az egyszerű és sivár karakterekhez nem igazán illenének a magasröptű beszélgetések. Fehér György mellett Tarr Béla hatását is érzékeltem.

2018-01-26 12:06:21 St4nt0N (?) #11

Az előző hozzászólásomból kimaradt, hogy a színésznő karácsonykor töltötte be a 45-öt, a filmet pedig két éve forgatták.

2018-01-26 12:01:16 Tenebra (4) #10

Ha a Wikipedia nem ír hülyeséget a születési dátumával kapcsolatban, akkor idén lesz 46 éves. De persze nem öregbíteni akartam, hanem épp ellenkezőleg, elismerni, hogy milyen jó formában van. A sajtóvetítés után élőben is megjelent, és élőben is ugyanez volt a benyomásom. Így többszörösen is kár, hogy ez a film nem lett túl jó.

Amúgy Székely B. Miklósnak én is örültem, bár azt sajnáltam, hogy csak ennyi szerepe volt. Arra gondoltam, mikor feltűnt, hogy 20 évvel korábban talán ő kapja a félszemű szerepét. :D

előzmény: St4nt0N (#8)

2018-01-26 05:35:24 dittike (5) #9

Ez a film brutálisan őszinte, kegyetlen és vérfagyasztóan erotikus egyszerre így ebben a sorrendben. Minden megvan benne hogy egy olyan alkotás elegye legyen mely után gonodolatainkban sokszor megfordul még ez a három szereplő és furcsa tetteik. Mellékszereplőként feltűnik Székely B. Miklós is aki megint nagyot alakít.

2018-01-26 00:01:06 St4nt0N (?) #8

OFF: Egy 43 éves nő mióta „ötvenhez közeli”?

2018-01-25 22:56:31 Tenebra (4) #7

Jaja, ilyen rossz dialógusokat régen nem hallottam filmben. De engem nem is ez akasztott ki, hanem a két gyilkossági kísérlet. Ha ez humor akart lenni, akkor gyász. Ha komolyan gondolták, még nagyobb gyász. :D

Amennyire utána tudtam olvasni, mindez a valóságban nem is így esett meg, jóllehet, nyilván játékfilmről van szó, így nem is egy ismeretterjesztő filmet vártam. De azért szerintem a fent említett fordulatoknál jobb lett volna mégis inkább a valósághoz ragaszkodni.

A képi világ szerintem rendben van, Szász János ehhez mindig is értett, és érződik rajta, hogy Fehér György volt a tanítványa (állítólag a filmet ott forgatták, ahol a remek Szürkületet, Fehér szerzői krimijét is). A főszereplők is igen jók szerintem (Gryllus Dorka nemcsak színészileg jó... de nem akarok szexista lenni :'D), a karakterek sem lennének rosszak. Csak hát a cselekmény vérzik több sebből, de nagyon. Tényleg röhejes, hogy kb. ugyanazt a pár mondatot ismételgetik , és igazából képileg sem történik semmi olyan, ami emlékezetes vagy izgalmas lenne, hacsak Gryllus Dorka karakterének durva megerőszakolásait, illetve a színésznő meztelen testét nem tekintjük annak - előbbi igen felkavaró és taszító, utóbbi viszont elképesztő,
hihetetlen, hogy az ötvenhez közeli színésznő még mindig ilyen jó formában van

Pedig ebben az egészben benne volt egy tök jó A postás mindig kétszer csenget-sztori. Én azt mondom, Szász János inkább maradjon az adaptációknál. Mármint az irodalmiaknál. Az életből most nem sikerült jól adaptálnia.

előzmény: bambula (#5)

2018-01-25 21:56:32 gringo (3) #6

nyögvenyelős, modoros, (rossz értelemben vett) teátrális mozika. pénzbírsággal kéne büntetni minden rendezőt, aki szöveges szerepet ad hegedűs d gézának.

2018-01-25 16:58:14 bambula (2) #5

Ez lehetett volna jó film is. :(

Viszont a film első fele etalon lehet majd ivós játékoknál.Amikor elhangzik a "75ezer",a "az enyém/ő az enyém", vagy a "zsírszalonna" mondatok ,szavak akkor mindenki hajtson fel egy kupica pálinkát.
Egészségünkre!

2017-09-11 14:06:31 Atazzz (?) #4

igaz

2017-09-10 20:29:44 ryood (?) #3

majdnem olyan merész, mint az "óvakodj a szent kurvától"

2017-09-10 14:33:51 The Hungarian (?) #2

Ja, én tuti nem tenném rá a 'hentes' szót.

előzmény: Atazzz (#1)

2017-09-10 14:18:13 Atazzz (?) #1

Merész cím. Így lesz a plakátokon is? :)