Contratiempo (2016) ☆ 👁

4,2

2019-11-01 20:49:21 Xaos (5) #22

Aztakurv@! :O

2018-12-29 23:22:04 ryood (5) #21

azt hiszem, megérett egy újranézésre...

2018-03-17 09:15:54 fgy (5) #20

egyértelműen nem. hanem arra. hogy a Párizsi utat lenyomozni nem egy óriási teljesítmény és akkor talán más fordulatokat vett volna a film, ha arrafelé megy a cselekmény
Nem így történt, de nekem így is rendben van.

2018-03-16 17:59:29 ryood (5) #19

a szoba bekamerázására gondolsz?
az személyiségi jogokba ütközik enyhén szólva..

előzmény: fgy (#18)

2018-03-16 15:11:35 fgy (5) #18

nagyon jó film. Egy a hiányérzetem van csak, ami végigkísért majdnem az egész filmen:
a mai világban be van kamerázva szinte minden, ezért nem is értem, miért nem nézték meg a zsuaruk a kameraképeket? ott sok mindenre fény derült volna, de az nyilván a fő sztorinak tett volna keresztbe.
De ha ezt leszámítom, akkor tényleg az utóbbi idők legjobb filmje.

2018-03-16 15:03:02 magichorze (5) #17

Inkább örülj neki .. :)

2018-03-16 14:47:51 ryood (5) #16

néha nehéz volt szaladni vele, és mindent felfogni, de azért a lényeg mindig meglett.
mestermű. csodálkozom, hogy még nincs hollywoodi középszerű remake.

2018-03-14 19:32:35 Dió (5) #15

Én ötöst adtam rá, de azóta átgondolva ezzel én is egyetértek. Amit a baleset után csináltak, annak bizonyos szempontból semmi értelme nem volt. Tovább rontja a helyzetet, hogy az egész csavar ezen alapul, illetve a #13-as komment kettes pontjával sem sikerült megbékélnem, de a vége akkora nyakleves, illetve minden más szempontból is akkora tökély az egész film, hogy még így is nehezemre esik haragudni rá.

2018-03-14 10:17:05 zozonagy (2) #14

Egy szimpla közúti balesetből csinálnak egy kettős gyilkosságot. Gratulálok, hihető. Totál értelmetlen, teljesen öncélú film csak azért, hogy a látszat csavarok milyen jól működnek. Gyenge.

2018-02-11 10:22:59 Dió (5) #13

Akkor ezzel meg is van az utóbbi idők legjobb spanyol filmje (pedig ezek aztán tudnak thrillert rendezni, úgyhogy van verseny bőven). Tökéletes példa arra, hogy hogyan kell úgy sztorit építeni, hogy csavart csavarra halmoznak, de az mégsem megy az érthetőség rovására, helyette inkább egy olyan zárlatnak ágyaz meg, ami leszakítja az ember golyóit, és az utolsó képpel csörgőt csinál belőlük. Négyszer kellett megnéznem, mire el tudtam hinni és engedni. Bravó! Három dolog megmaradt bennem kérdésként, amihez kell majd egy újranézés, de ha valaki már most meg tudja magyarázni, az szuper lenne. 1) Miért nem hívják fel a rendőrséget a balesetkor? Baleset volt, nem kerülnének bíróság elé, a rendőrség pedig nem posztolná ki a baleseti jegyzőkönyvet a facebookra, tehát nem buknának le, hogy szeretők voltak. Vagy ha erre még van is esély, az elenyésző annak az esélyéhez képest, hogy ne bukjanak le egy ezt követő, már szándékos bűntett elkövetése miatt. Nem értem a mérlegelésük eredményét.
2) Miután kilogikázták a zsaruk, hogy két autó ütközött az eltűnés helyszínén, majd rejtélyes módon eltűnt, illetve az áldozatnak még egy tekintélyes összeget is leemeltek a számlájáról, miért nem merül fel bennük a gyilkosságnak legalább a gyanúja sem? Helyette automatikusan lezárják az ügyet egy sokkal kevésbé valószínűbb eshetőséggel?? (kevésbé valószínű, hiszen megerősítette a család, hogy mintagyerek volt, tehát miért lécelt volna le?!)
3) Kicsit nekem is furcsa volt, milyen hamar megnyílt a srác az “ügyvédnőnek” az identitása bárminemű firtatása nélkül úgy, hogy előtte soha sem látta.

Ettől függetlenül ez egy bazinagy mesterkurzus filmkészítésben: a képek, a szereplők, és OH. MY. GOD., ez a ZENE.

2017-11-04 08:36:21 bambula (4) #12

Tényleg jó kis krimi,de szerintem a vége kiszámítható volt.Csodálkozom,hogy Hollywood még nem csapott le rá.

A néni kilétét a srác nem is firtatta,egyből elhitte,hogy az akinek mondja magát.Szóval lehetett rá számítani,főleg amikor részletesen beszámoltatta a gyereket az egészről.

2017-10-22 22:24:49 mbazsa (5) #11

Ilyen izgalmas és csavaros krimit már nem is tudom, hogy mióta nem láttam. Kevés film van, aminek minden egyes pillanata leköti a figyelmem, na, ez azok közé tartozik. Ez egy igazi gyöngyszem, zseniális, nézzétek :)

2017-09-18 16:11:22 tomside (4) #10

Nagyon karakteres, igazi tessék-megnézni film a műfajból.

2017-08-30 17:28:48 zsandar filip (5) #9

Végre egy jó krimi ismét...Csavar itt, csavar ott, ahogy illik :-)

2017-08-27 14:06:50 drav (3) #8

Pfff, az elején az öreg nő a lift felé tart, mondom:
ez el van maszkírozva, ez nem is ő
Aztán a srác ajtót nyit, mondom:
ő itt a rossz fiú
Aztán a végén valahogy mégis meglepődtem. :)

2017-08-07 08:31:57 dora87 (5) #7

Nagyon rég láttam ilyen jó krimit. Én is azt éreztem, hogy meg tudnám nézni rögtön újra, amikor vége lett.

2017-08-05 09:50:21 TheDriver (5) #6

Valóban az utóbbi évek egyik legjobban sikerült krimije. Hibátlan forgatókönyv, remek megvalósítás, a vége csavar pedig nagyon üt!

2017-08-04 01:17:08 Rorschach (5) #5

Nincs igazság a világon, hogy ez a film elment radar alatt és nem égett bele a köztudatba, mint egy mini-Hetedik, vagy legalább mint a Szemekbe zárt titkok :/

Mármint komolyan, végig feszült, úgy csavaros, hogy végül nem gyalázza az értelmetlenségig önmagát, tök jók a színészei... több nem nagyon kellhet az üdvösséghez.

2017-08-03 22:33:21 metal_face (5) #4

Ritka az ilyen, de ezt a filmet legszívesebben most azonnal újra megnézném.

2017-06-11 07:39:51 magichorze (5) #3

Kiváló. Nekem egyébként az utolsó fél órában kezdett összeállni a kép, így nem volt akkora meglepetés.

2017-06-10 17:36:43 luffi (5) #2

Elképesztő, megdöbbentő végkifejlettel. Erre vártam, hogy leessen az állam. Bravó.

2017-05-28 22:42:12 Tetovaltlany (5) #1

Hogy hogy nem sokan adtak szavazatot ennek a paratlan filmnek?Mikor lattam "epicmovie" "best movie ending" felkeszultem egy kozepes krimire de amit ez a film adott mar reg nem talalkoztam.Persze vartam valamit hisz a spanyol filmek nagyon jok altalaban.Tokeletes adnek 10* is ha lehetne.