Pappa pia (2017) ☆ 👁

(Csupó Gábor)

magyar szerelmi történet, vígjáték, zenés film

1,6
★☆☆☆☆

2017-08-17 20:50:11 Ugor (1) #28

Most már magyarázkodhatsz... ez már kabátlopási ügy.

előzmény: Killjoy (#27)

2017-08-17 19:56:25 Killjoy (2) #27

Én is csak a bemutatókat néztem és a Tényekesben tűnt fel, amikor Szabó Kimmel Tamás énekel és mögötte mindenki össze-vissza mozog. Lehet, hogy szabad tánc volt a "koreográfia", de azért abban is lát az ember legtöbbször valamiféle koncepciót... :D

2017-08-17 19:44:52 BonnyJohnny (1) #26

Nem láttam a filmet, ezért kérdezem. A koreográfia egyszerre mozgás volt és úgy nem sikerült, vagy eleve szabad tánc. Mert ez utóbbi természetesebb.

előzmény: Killjoy (#25)

2017-08-17 16:15:02 Killjoy (2) #25

"Osztatlan sikert aratott..." WTF??? Oké! Tények, TV2, ahol meg a tulaj... De most komolyan, az mi már, amikor két egyforma mozgású embert nem látsz a tánckarban az énekes háta mögött? Én nagyon szeretem a musicaleket és mikor először meghallottam, hogy készül, még nagyon reménykedtem a hülye cím ellenére is. De mára már biztos, hogy ebből a filmből csak itthoni megnézés lesz majd egyszer, és az is csak úgy, hogy nem verem nagy dobra :D

2017-08-17 13:24:34 ChrisAdam (?) #24

"Minden idők legjobb keddi nyitónapját hozta..." Hát komolyan sírva nevetek kínomban. :D Most már értem, miért lett kedden a premier.

2017-08-17 13:20:53 critixx (1) #23

Van még sokkal súlyosabb is, egy másik tévécsatornán:

Tények: A nyár legsikeresebb magyar filmje

előzmény: ryood (#22)

2017-08-16 23:11:20 ryood (1) #22

létezik olyan tévécsatorna, ahol egy jó film benyomását próbálják kelteni a pappa pia kapcsán
Pappa Pia premier

2017-08-16 19:12:45 Soltyk (?) #21

Wizy :DDDDD megfulladok :DDDD

2017-08-16 16:39:21 Raul (1) #20

És igen, a Filmvilág az Álom.net-hez hasonlítja! Ezt de vártam! :) Most már biztos meg fogom nézni :)

"dadaista montázstechnika" - ezen kifeküdtem

2017-08-16 16:26:20 critixx (1) #19

És ebben a legviccesebb, hogy az első pár évadban Csupó Gábor volt Simpsonék vezető animációs rendezője. :-)

előzmény: Mizi (#18)

2017-08-16 15:49:27 Mizi (?) #18

2017-08-16 12:09:58 Danesz99 (?) #17

IMDb-n tegnap még 1,4 volt. Ma már 2,2. Ha ilyen tempóban halad, a végén még a Top 250-ben találja magát. :)

2017-08-16 11:36:47 hhgygy (?) #16

Már aki megnézi. Én legalábbis látatatlanban nem adok egyest semmire, viszont nem is nézem meg azért, hogy egyest adhassak rá. Van elég film, egyszerűen ezek a filmek _ebben_ az életben nem kerülnek sorra nálam. Mégcsak arra sem méltatom, hogy rákattintsak a "Nem akarom megnézni" gombra, felesleges.

előzmény: Raul (#15)

2017-08-16 11:18:22 Raul (1) #15

Úgy látom adunk egy újabb remekművet az IMDB Bottom 100-ba :)

2017-08-16 10:47:03 purplerain (?) #14

Bucinak a filmbéli neve se semmi, hogy ilyen névvel szórakoztató helyeket üzemeltet.. Bár szerintem véletlenül lehet asszociálni másra nem direkt volt :)

2017-08-16 09:55:13 critixx (1) #13

A készítőknek mindegy és a kritikusoknak is, az viszont nem mindegy, hogy a film megbukik-e vagy nagy sikert arat, ugyanis utóbbi esetben Vajnáék azt a tanulságot vonják le, hogy igen, ez kell a magyar népnek, csináljunk minél több ilyet.

Egyébként számomra önmagában az a tény kicsit felháborító, hogy ez a film még csak nem is pályázati úton kapott támogatást, hanem "megrendelt filmként" adott rá pénzt a Filmalap, ami alatt pontosan az értendő, hogy a Kaszinópocok megbízta kedvenc forgatókönyvíróját, írjon már valami kis szórakoztató hülyeséget, majd személyesen könyörgött Csupó Gábornak, hogy jöjjön haza és rendezze meg, mindezt megdobták egymilliárd forint közpénzzel. Ja, és a film castingjáért természetesen Vajnáné cége felelt.

2017-08-16 09:41:42 Tenebra (1) #12

Valószínűleg, és ez a rendszer hibája is. Hiszen az MNF bár ad marketingre is pénzt, de igazából a támogatási összegeket ők letudják, és utána a film utóélete már nem rajtuk múlik. És valószínűleg az alkotók is elégedettek, mert 1 milliárd 30 millió forintból (asszem, 30 millió volt a marketingre szánt összeg) ökörködtek egy nagyot. Innentől tényleg kit érdekel a stáb részéről, hogy milyen a film kritikai fogadtatása.

Bár azt hangsúlyozom, hogy a magyar nézettségi statisztikák szerint a nézők az efféle filmeket kedvelik. Nem lepődnék meg, ha iszonyú sokan megnéznék ezt is. Az árát valószínűleg nem fogja visszahozni, de szerintem rá fog verni sajnos az igényesebb magyar filmekre nézettségi adatokban.

A címe pedig tökéletes - tökéletesen illik ehhez a gagyihoz. :D

És egyébként olyan az egész film, mintha direkt cukkolni akarnák a magyarok egy részét. Vagy legalábbis nem tudom elképzelni, hogy pl. Vajna Timi és férje nincsenek tisztában azzal, hogy mennyire "szereti" őket a nép... :D Legalábbis kötve hiszem, hogy valakik majd lelkesen tapsolnak, vagy elismerően csettintenek, mikor Vajnánét meglátják a nyitójelenetben. Bár azt is el tudom képzelni, hogy tisztában vannak vele, és ezért cinizmusból csakazértis beleerőltették ezt a nőt is a filmbe.

És amúgy az is merész dolog, hogy Stohl Buci ismét filmben szerepel a múltbeli botrányait követően, ráadásul egy gengsztert alakít. :'D Persze arra meg már ki emlékszik?

előzmény: purplerain (#5)

2017-08-16 08:43:51 Szamár (2) #11

Vagy rájöttek, hogy ennél találóbb cím nincs, pont ezért. :))

előzmény: Atazzz (#9)

2017-08-15 21:31:09 Ugor (1) #10

Ma egész nap csak hápogok a döbbenettől... melyik filmről olvastunk ennyi súlyosat első nap a neten? És itt a méretes ítélet is: "...a megérdemelt sikert sikerre halmozó, mai magyar filmművészet kigúnyolása."

2017-08-15 20:22:06 Atazzz (1) #9

Korábban azt nyilatkozták, hogy a pappa pia csak a munkacím, mert bődületesen szar, és más címe lesz. Nem sikerült jobbat találni?!

2017-08-15 19:46:34 critixx (1) #8

Szóval a film úgy kezdődik, hogy Vajna Tímea két barátnőjével a parlament előtt jetskizik a Dunán, majd Korda György, meglátván őket, a nyomukba ered, a "Duna-parti csónakházban"-t énekelve. Most olvassuk ezt a mondatot szépen szóról szóra.

2017-08-15 17:15:52 Umberto (2) #7

Lehetséges volna, hogy az a rendező, akinek a Híd Terabithia földjére c. remekművet köszönhetjük, készít egy fércművet? :-(

2017-08-15 17:09:51 critixx (1) #6

Remélem legközelebb csinálunk egy óriásmajmos filmet Ping Pong címmel, lehetőleg kétmilliárd forintból.

előzmény: purplerain (#5)

2017-08-15 15:49:52 purplerain (?) #5

A készítőknek sajnos mindegy :)

2017-08-15 15:42:33 critixx (1) #4

Remélhetőleg minél kevesebben lesznek azok a nézők, akik pénzt adnak rá.

előzmény: purplerain (#3)

2017-08-15 15:12:07 purplerain (?) #3

Akkor nézd a jó oldalát, hogy azon kevés kiváltságosok közé tartozol aki úgy látta moziban hogy nem adott rá pénzt :D

2017-08-15 14:52:58 Tenebra (1) #2

Annyira ostoba és sablonos film, hogy igazából még mint trash sem működőképes, és arra sem nagyon érdemes, hogy egyáltalán írjon róla az ember. :D Talán csak azért nem adtam rá nézhetetlent, mert a zenés jelenetek nem annyira csapnivalóan rosszak, mint maga a sztori vagy akár a színészi játék. Illetve nem is igazán a színészekkel van a baj, hanem a karakterekkel.

Nekem egyébként a film nézése közben a Szuperbojz jutott eszembe. És azt hiszem, ezzel nagyon sokat mondtam. :D

előzmény: purplerain (#1)

2017-08-15 14:33:09 purplerain (?) #1