The Nun (2018) ☆ 👁

(Corin Hardy)

amerikai horror, thriller

2,3

2023-10-18 00:24:48 Doc (4) #25

Ez a film a demonstrációs anyag a >>kevesebb több lenne<< szóláshoz.
Kifejezetten kellemesen hidegfutkostató horror az eleje, csak aztán brutálisan megnyomja a tempót és egyszerűen túl sok lesz. Nem hagy annyi időt az ijesztgetések között, hogy váratlanul tudjon érni. És azt a Marilyn Manson kinézetű démonapácát is messze túl sokat villogtatják.
Ráadásul a végén átcsap egy brutálszar horror-klisékkel teletömött izébe, amit nem is értek.
Ott áll egy valag apáca szellem-gonoszlény-izébigyó de teljesen ötletszerűen hol támadnak, hol meg el lehet sétálni mellettük. Eleve nem tudom kik ők és miért vannak ilyen sokan.
Az utolsó harmad kábé érthetetlen. Szétválnak miközben együtt kéne maradniuk, szórják Jézus vérét mintha hordószámra lenne még, milyen hülyeséghegy ez már?
Olyan volt mintha valaki letett volna egy kellemes Conjuring-jellegű forgatókönyvet, aztán a rendező azt mondta volna, hogy turbózzuk fel. Összenyomták kétharmadára, a harmadik harmadra meg felbérelték a legolcsóbb ötletgárdát akit csak találtak.
Négyes alá, nagy jóindulattal.

2020-07-16 12:44:04 Calavera (?) #24

Inkább jól valaKba kellett volna rúgni azt a rusnya apácát.

a film elején a rendszámtábla a VALAK szó betűi. Ha az atya, amikor megtudja, kb a 20. percben, hogy Valak a démon neve, és rákiabál, hogy "Valak, húzz innen a pics@ba", akkor tádám, vége a filmnek

Egynek jó volt

2019-04-27 22:39:12 Norbert Simon (1) #23

Nézhetetlen!

2018-11-02 17:04:45 Rorschach (1) #22

Tipikus "a cím miatt jönnek majd rá, halál mindegy, mit adunk ki a kezeink közül"-film.

Semmi acélosra nem számítottam, mégis minden várakozást alulmúlt. Igazi jelentéktelen szarkupac, Corin Hardy pedig most már menjen el inkább árufeltöltőnek, a Nun prezentációja ugyanis egy értelmetlen és unalmas hányadék.

2018-11-02 12:47:23 Tetovaltlany (3) #21

A sztori adott megis egyszeru es unalmas az ijeszgetes is eleg gyenge volt,pedig en tenyleg ijedos vagyok.A legjobb jeleneteket meg elottek a teaser/trailerekben.Egyedul Taissa Farmigat volt orom nezni,ot birom.Ja meg amikor Valak megjelent tesztett a score.

2018-10-04 17:55:40 zéel (?) #20

Burke atya = Bőrgatya :))))))))))))))))))))))
lehet, hogy megnézem!
szinkronizálva!:)

előzmény: VVega (#19)

2018-10-04 16:32:09 VVega (2) #19

Valaki erősítsen meg kérlek, hogy nem csak mi vesztettük el majdnem teljesen a filmet abban a pillanatban, ahogy Burke atyát a szinkronban egyértelműen Bőrgatyának lehet hallani. Szerintem valamivel amúgy jobb, mint a híre, Conjuring light nagyon ostoba szereplőkkel.

2018-09-21 17:26:11 GothMan (2) #18

Feleslegesen jópofizó, cukiskodó, feszkómentes horror. Nem is értem. A helyszín fasza volt, adott egyfajta gótikus hangulatot, de ez sajnos nem menti meg a filmet. A sorozat egyértelműen legrosszabb darabja, pedig én baromira toleráns vagyok.

2018-09-15 19:56:48 KicsiPeti (3) #17

Szeretem a horrorfilmeket,és szeretem a Démonok között filmeket is. A 2 részben feltűnt apáca előzményfilmet kifejezetten vártam. Sok sok negatív kritikát olvastam,de azt kell mondjam,azért annyira nem lett rossz,de leszögezem ,nem is lett jó sem. A film rövid,ez talán jó is,a szereplőválogatás,szerintem borzalmas lett,egyedül Taissa Farmigát tudtam kedvelni,de amikor elkezdett futni,sikoltozni akkor már idegesített,Demián Bichir a lehető legrosszabb választás volt,helyette még én is jobban eltudtam volna játszani a papot,Jonas Bloqetet,meg úgy vágtam volna ki a filmből,mint a huzat. A végén megérti az ember miért van jelen a filmben,de inkább máshogy kötötték volna össze a filmeket. Voltak erősebb jelentek mint a víztározós,ilettve az elején is volt olyan rész amikor megijedtem ,de a végén ezt a hatást már nem érte el nálam,annak ellenére ,hogy amikor megjelent hőn áhított főszereplőnk,akinek az eredetéről alig lehetett megtudni valamit,már csak fapofával néztem a filmet. Bár egy két apáca jelenet,azért erősre sikerült,de ez egy kiaknázatlan film volt. Ha több időt szenteltek volna neki,jobban rágyúrtak volna a forgatókönyvre egy jó erős horror film született volna,minden adott volt hozzá,egy jó karakter, legalábbis számomra érdekes,a helyszín,kolostor,apácák,sötét hangulat,és ezt így el kótyavetyélni,nagy ,nagy hiba......vágásról meg nem is beszélve,szinte nekem fájt néha,hogy mit műveltek. De ezek ellenére,valahogy még sem utáltam ,a gyengeségei ellenére. Nálam 3 pont ,de így ezt nehéz pontozni,százalékban...55-60% jön a második rész biztos,remélem fejlödnek,és tanulnak a hibákból,és legalább olyan lesz mint az Annabelle 2. Lehetne olyan,lehetne jobb is.

2018-09-13 23:46:17 Havierez (4) #16

Akárki akármit is mond ez egy jó film! Az első egy órában bár igaz hogy szinte semmi se történik de a film utolsó harmada kárpótol mindenért. Ugyanis a rendező Corin Hardy úgy építette fel a horrorisztikus feszültséget ebben az alkotásában hogy a film utolsó harmad részében szóljon a legnagyobbat. Így megalkotva a cselekményt, a gyönyörű operatőri munka mellé a színészek profi és megbízható alakításával ez egy minőségi film lett amit akár többször is meg lehet tekinteni! Nekem tetszett ajánlom a horror rajongóknak és azoknak is akik csak most ismerkednek ezzel a műfajjal!

2018-09-11 22:09:33 frenchgirl (2) #15

Persze,nem is azt mondtam h a Conjuring egy vilagot megrengeto alkotas, de meg mindig a jobbak kozott van azok kozott, amik manapsag kijonnek...annak ellenere h nincs benne sok eredetiseg...bar en amugy is kisse elfogult vagyok, mert az ordoguzes az egyik kedvenc temam..( 73-as Ordoguzo a favorit mellesleg )
masreszt Vera Farmiga a Bates motel ota nagy kedvenc ☺
Most neztem meg a Conjuring 2-őt...kivancsi voltam a Nun jeleneteire...hat meg kell mondjam (szamomra) itt sokkal utosebb jelenetei voltak mint maga a Nun movie-ban XD

2018-09-11 16:49:16 paksiendre (2) #14

Hmm, azért valljuk be a Conjuring se volt egy világot megrengető alkotás. Csak az első részt láttam, de semmi eredetiség nem szorult bele, sőt úgy emlékszem kicsit szenvedve is néztem végig, ahogy a huszadik Ördögűzőt eladják más néven.
Az nem jó ha ez a film azért kap jobb jegyet mert egy híres franchiseból származik, aminek a minősége (számomra) korántsem volt átütő erejű korábban.
De tök mindegy, tejel, szóval legközelebb jön a random szőnyegszörny eredettörténet.

2018-09-11 16:32:46 VVega (2) #13

Amíg ekkora profit van rajta, addig az utolsó benne szereplő árnyék is előzményfilmet kap majd.

előzmény: slawter (#12)

2018-09-11 15:33:35 slawter (1) #12

Bár azt mondhatnánk, hogy egy ilyen pirruszi győzelem (hatalams bevétel, kiábrándul rajongók) után elgondolkodnak, de nekik ez egy fényes diadal...

előzmény: dukyka (#11)

2018-09-11 13:35:34 dukyka (2) #11

Szó sincs bukásról. 22 millióba került film, jelenleg 133 millió a bevétele világszinten.

előzmény: Xaos (#10)

2018-09-11 10:57:44 Xaos (?) #10

Ha azt vesszük, hogy a moziba járó nép tájékozódik, kritikákat, véleményeket olvas mielőtt befizet egy filmre (remélhetőleg), akkor ez a mű hatalmas bukás lesz.

2018-09-11 10:09:46 frenchgirl (2) #9

Sokkal jobbra számítottam azért ennél, konkrétan az első egy órában semmi nem történik...
Meg sem közelíti a Conjuring 1-2 színvonalát...teljesen felesleges volt ezt különálló filmként
megcsinálni, mintahogy az Anabelle is nagyon felejtős kategória...
Csak a Conjuringokra való tekintettel adtam rá 2-est :)

2018-09-08 16:57:20 slawter (1) #8

Igy kell kiarusitani egy franchise-t. "Adjuk el mindenkinek, hatarolodjunk el attol, amit eddig csinaltunk, legyen egyszerübb es latvanyos, meg ragadjunk le a jumpscare szintjen, amit ugy puffogtatunk, hogy 1-2 ha talal akkor mar tökeletes." Valami ilyesmit gondolhattak a keszitök.
Maga a film lehetne "oke, elmegy", ha nem lenne köze a Conjuring filmekhez. gy viszont hitvany munka.
(A "Szent szar" poen ***************************, mar az megerte volna visszakerni a jegy arat.

2018-09-08 14:05:38 oscarmániás (1) #7

Nehéz dolog a filmek pontozása, bár ez lenne a legnehezebb az életben. A magam részéről jelzésértékűnek szánom az egyest, vállalom, hogy erőteljesen szubjektív voltam az osztályozásnál. Nem tartom magamat jártasnak a horror műfajban, átlagosan félősnek ismernek, nem szeretem a gusztustalanságot sem. Az apáca előzményfilm, elvárható hogy jobb legyen a többinél, és mint írtam alább, fel is csillan a lehetőség, aztán győzedelmeskedik a gyártói akarat és a piaci elvárás a tehetség és az ötlet fölött. Nos erre ment az egyes. De ha már kétszáz szavazat adja ki az átlagot, akkor az már közelít az objektív ítélethez, és az így lesz jó :)

előzmény: VVega (#6)

2018-09-08 13:23:53 VVega (2) #6

És ez leviszi nézhetetlenre?

előzmény: oscarmániás (#5)

2018-09-08 09:58:01 oscarmániás (1) #5

Tulajdonképpen jópofa kis ijesztegetősdi, bőven beleférne a oké/elmegy kategóriába. Két dolog miatt kár nagyon-nagyon érte. Az egyik, hogy görcsösen tartják magukat a 16-os karika követelményeihez, pedig ez a tizenpár éves lurkóbanda edzettebb, mint valaha, nem ijednek meg az árnyékuktól, pláne nem egy teltházas vetítésen. A másik, hogy két ziccert kihagytak. Az egyik a megoldás, ami jó kis inkorrekt zaftos dolog lehetett volna, de akkor nem lesz szórakoztató játékfilm. A másik meg hogy a legjobb jelenet kinyújtásával szinte az egész filmet kiskirálynővé tehette volna a merész rendező, ha van vér a pucájában. Ha annak nekifekszik, sok-sok rajongó nyüszíthetett volna feloldozásért. Kár, hogy ez az élmény megfosztatott tőlük....

2018-06-14 20:18:47 GothMan (2) #4
2018-03-09 09:33:28 netticica (?) #3

Aha, végre találtam egy normális leírást a történetről. Így talán már más a gyerek fekvése,de,hogy hogy illesztik ezt be a történetfolyamba arra kíváncsi leszek.

2018-03-06 16:47:02 GothMan (2) #2

Nemlétező karakter? Ha az anyuka életéről készülne egy előzményfilm, az szerinted jobban passzolna a sorozathoz? WTF

előzmény: netticica (#1)

2018-03-05 16:35:54 netticica (?) #1

Ez most komoly? Csak engem zavar,hogy ez a film egyáltalán eszébe jutott valakinek? Ez egy nem létező karakter. Mi a fenének neki előzmény sztori. Ott volt Perronék háza,a boszi,a szolgálólány, Rory és az anyja;bármelyikből lehetett volna egy élvezhető filmet készíteni! Ellenben ez... nem is értem. Az a vicc,hogy gondolkodnak a görbe emberen is. Na ne... Őrület,hogy Wann ehhez,ha hallgatólagosan is de a nevét adta.