The Only Living Boy in New York (2017) ☆ 👁

(Marc Webb)

amerikai dráma

2,9

2021-09-07 00:25:43 The Cortez (3) #4

Zseniális, sokszorosan félrekúrós sztori, ami a közepe tájékán unalomba fullad. Az alkotás egy Woody Allen-hommage, mivel az öreg legtöbb kézjegye-stíluseleme fellelhető benne: New York-i miliő, értelmiségi közeg, szorongó főhős, félrebaszás, narráció stb. A történet a hazugságokról, a képmutatásról meg a hagyományos értékekből való kiábrándulásról szól. A vége fele egy orbitális nagy csavar található, de valahogy nem üt igazán, mint ahogy szinte semmi más sem a szerencsére nem túl hosszú játékidő alatt. A rendező egyébként feltűnően magáról mintázta a főszereplőt.

2018-10-21 14:33:13 noresz02 (4) #3

Kifejezetten hangulatos kis film, a zene is jól passzol hozzá. Hangulatfüggő, de nálam elég jól betalált.

2017-12-12 00:35:48 Adam Taylor (2) #2

Nem tudom elhinni, hogy valaki, aki megrendezi az elmúlt évek legjobb romantikus filmjét, hozzáadja a nevét egy ilyen filmhez. Egyedül Jeff Bridges értékelhető benne, miatta jár a 2-es.

2017-10-22 16:18:32 ChYga (2) #1

A film minden képkockáján érződik mennyire szeretne Woody Allen darab lenni. De hiába a Manhattan-i atmoszférát megofgni próbáló monológok, az Allen-féle stílusjegyek, témák, vagy éppen karakterábrázolási módszer, sehogy nem válik olyanná, mint egy Manhattan, vagy egy Annie Hall.
Ahogy Jeff Bridges is narrálja a filmben: "Érezzük, hogy valami hiányzik..." Na ja, a film lelke. Szomorú, hogy ezt a felejthető semmit ugyanaz csinálta, aki a zseniális (500) Days of Summer-t.