Molly's Game (2017) ☆

(Aaron Sorkin)

amerikai dráma, életrajzi film

3,7

2018-05-17 22:56:57 biri (4) #15

Egész szórakoztató, de adhatták volna neki a Robin Hood lánya címet is

2018-05-11 18:36:19 ender1112 (3) #14

Csakhogy itt nem puszta kártyázásért akarták lecsukni Molly-t, amint azt te is jól tudod ;)
Amúgy pedig a film fő baja, hogy túlságosan sok mindenről akar szólni, így aztán semmit nem tud bemutatni rendesen. Aki pókert akar látni, annak lesz 2-3 perce rá; aki hírességeket, annak semennyi, mert hírességek nincsenek megnevezve a filmben; aki nagyon gazdagok elvadult baromságait, az se kap semmit, mert csak ülnek az asztal körül, és drága italokat isznak; aki a szerencsejáték függőségre kíváncsi, az kap 5 percet egy karakterrel; aki a maffia-FBI szálra kíváncsi, az 15 perccel kell beérje; ügyvédkedés tán egy félóra; Molly élete az már majd egy óra is van, és érdekes is, csak nem kellett volna bele a többi unalmas hülyeség akkor.

előzmény: Ragemarci (#13)

2018-05-10 23:56:01 Ragemarci (5) #13

"."Népbutítás" szórakoztató műsorokkal és köztörvényes bűnözés az nem egy súlycsoport." Ezzel egyetértek az első kissé rosszabb, mint a kártyázás, de ok

2018-05-10 18:09:10 ender1112 (3) #12

"Népbutítás" szórakoztató műsorokkal és köztörvényes bűnözés az nem egy súlycsoport. Mollyval pedig pont úgy bántak, mint bármely kis hallal: megszorongatták, hátha nagy halat tudnak fogni vele. Ilyen a popszakma...

előzmény: Ragemarci (#11)

2018-05-10 09:04:28 Ragemarci (5) #11

Köztörvényes, persze, mert illegális játékból szerzett pénzt. De a film pont azt próbálja körbejárni, hogy kb., mint egy gyilkossal úgy bántak vele. Amíg a világba valóságshow és youtube sztárok vígan megélnek népbutításból addig nem fogom elítélni ezt. Arról nem is beszélve, hogy maga a póker meg Skill game. Rulettet sosem fogsz hosszútávon jövedelmezően játszani, itt viszont csak a gyengék mennek tönkre.

2018-05-10 08:03:57 ender1112 (3) #10

Egy újabb amcsi film, ami azt bizonygatja, hogy némely köztörvényes bűnőző tulajdonképpen hős xD Jessica Chastain csodálatos btw, csak időnként túl sokat dumál, feleslegesen.

2018-04-25 20:54:16 The Cortez (3) #9

Aaron Sorkin első rendezése Molly Bloom életét dolgozza fel, így fontos szerepet játszik benne a póker. A Jessica Chastain testével eladott film pörgős, és rengeteg benne a dialógus meg a narráció. Szinte az egészet végigpofázzák a színészek, de szerencsére érdekes szövegekkel van megtöltve a forgatókönyv, aminek köszönhetően 1 percre sem válik unalmassá a sztori, ráadásul még gyorsan el is telik a több mint 2 órás játékidő.
A nyitójelenetben látható síugrós snittek látványosak lettek, a főszereplő és az apja (K. Costner) közti hosszabb párbeszéd pedig a mozi legerősebb része.
A zsugázáson, dumáláson, jogi diskurzuson meg a drámázáson kívül, akad benne pár percnyi erőszak is. Az alkotás talán egyetlen erőltetett pontja: Idris Elba túltolt szófosás jelenete.

2018-04-22 12:02:44 Ragemarci (5) #8

99% Tobey Maguire

2018-04-22 11:21:14 bambula (4) #7

Nagyon kíváncsi lettem rá,hogy ki lehetett ez menő manipulatív színész,a bizonyos Mr. X.

2018-04-20 11:29:34 Ragemarci (5) #6

Mint film nem a legjobb, de a pókeresek imádni fogják. Egy elzárt világba enged betekintést, ráadásul a tiltet ennél zseniálisabban nem lehet bemutatni. Jessica Chastain pedig még mindig gyönyörű és remek.

2018-01-16 23:40:19 Mizi (3) #5

Aaron Sorkin most is ugyanazt a sémát alkalmazza a történetmesélés szempontjából, mint már korábban is (Social Network). Amivel egyébként nincs baj, csak nekem úgy látszik ez nem jön be. Egyszerűen nem tudnak ezek a száraz életrajzi drámák semmi pluszt nyújtani magán a struktúrán kívül. Ez egy közepest kap tőlem.

2018-01-15 14:36:27 sissoko (4) #4

Szerintem nem vészes a szinkron, bár az egy érdekes kérdés lehetne, hogy vajon miért Kálid Artúr szinkronizálja az összes valamirevaló afroamerikai színészt (Jamie Foxx, Denzel Washington, Will Smith, Don Cheadle, Chiwetel Ejiofor, Cuba Gooding Jr., Idris Elba)? :)

előzmény: Lorden (#1)

2018-01-15 08:36:00 unrealnoise (4) #3

Jó volt, egynek elment, a történet érdekes, de annyira nem, hogy ez "önmagában eladja a filmet", katarzist sem itt kell keresni... Ha nem Aaron Sorkin rendezi és írja a filmet, akkor messze nem lett volna ilyen élvezetes az eredmény.

2018-01-10 12:41:25 domanutd (2) #2

Förtelmes. Az egyik legrosszabb szinkron, amit valaha hallottam.

Maga a film is rossz, egy borzasztó gyenge Casino-remake, megpróbál egy teljesen átlagos történetet meghökkentően előadni. 30 éve még érdekes lett volna, de élvezhető valószínűleg még akkor sem.

előzmény: Lorden (#1)

2018-01-10 09:59:09 Lorden (4) #1

Szinkronja milyen?
Pl a póker/pókeres kifejezések vannak-e fordítva? Eddig a hasonló filmekben érdekes szófordulatok születtek magyar nyelven, "texasi nincs felső határ stb"...