One, Two, Three (1961) ☆ 👁

(Billy Wilder)

amerikai vígjáték

4,1

2023-09-19 14:23:03 ryood (2) #21

a Cagney végre komikus szerepet kapott

Engem nagyon idegesített :)

2023-09-19 14:16:44 BonnyJohnny (3) #20

Molnár Ferenc darabjával nem nagyon van hiba, inkább, amit lentebb írnak: egyfelvonásos darab egész estére nyújtva, egy nem túl szerencsés (kor és helyszín) átiratban.
Mindenesetre a Cagney végre komikus szerepet kapott, és lubickolt is benne. Viszi a filmet a hátán. Egy közepest már csak miatta is adok rá. Nélküle (ez a feldolgozás) lehet, hogy kettes lenne nekem is.

2023-09-19 13:40:58 csabaga (3) #19

Akkor azt kihagyom, főképpen, hogy a Gyilkos vagyok és a Nagy karnevált sem láttam még tőle, sajnos, pedig 16 másikat igen.

2023-09-19 11:33:14 critixx (2) #18

Szerintem is Billy Wilder egyik leggyengébb műve, bár talán a Fedora még rosszabb.

2023-09-19 10:23:05 csabaga (3) #17

Nekem sem működött.

Én tévében láttam, nagyon régen, Márkus Lászlóval.
Pergős, humoros történet volt.
Az eredetileg ismeretlen helyen játszódó mese korabeli politikai aktualizálása a megosztott Berlinre, egyáltalán nem volt jó ötlet.
Az egyfelvonásos darabban eleve nincsen benne egy filmre való történet, játékidő.
Így végül csalódás lett.

előzmény: ryood (#16)

2023-09-19 10:09:56 ryood (2) #16

Ez így van, de akár működhetett is volna. Most hirtelen az Ernelláék Farkaséknál jut eszembe, amit pár éve láttam egy lakásszínházban, nem sokkal utána a filmet is. Mindkettő remek.

előzmény: Edwest12 (#15)

2023-09-19 08:04:51 Edwest12 (?) #15

Bevallom, én a művet csak olvastam, de szerintem általánosságban elmondható, hogy ami működik színpadon, az nem feltétlenül működik filmen, és viszont. Más műfaj a kettő.

előzmény: ryood (#14)

2023-09-18 18:38:01 ryood (2) #14

Ezek a régi komédiák engem nem tudnak megnevettetni. Kifejezetten idegesítőek számomra.
Egy nagy ripacskodás, túltolás az egész, rettentő teátrális benne minden. Totálisan élvezhetetlen.
Érdekes, mert pár éve láttam az Átriumban Alföldivel, és ott tökre működött az egész. El volt találva minden arány, és elhittem mindenkinek, amit mutatott, itt meg csak az erőlködés érzékelhető.
Szóval nem az eredeti színművel van a baj, hanem a megvalósítással.
Ezt az adaptációt pedig igyekszem elfelejteni.
Pedig nem akárki készítette.

2022-03-28 09:52:51 Xuja (4) #13

Kifejezetten atipikus vígjáték Wildertől. Harsány, túltolt, pörgős poénzuhatag, melynek erőssége az egymással szembenálló társadalmi rendszerek kifigurázása. Emellett viszont tény, hogy már-már kínosan bugyuta néhol, és erőltetettek a karakterek - Cagneyt nagyon fura volt látni ebben a szerepben, az ikonikus gengszteralakjai megformálása után, hát mit mondjak.. Végül is illik hozzá a szerep, csak túlképzett rá (pont mint Stewart a westernjeiben). Buchholz is túljátssza, de az egysorosain azért jól szórakoztam, Pulver pedig esztétikailag volt remek választás. Gyenge négyes.

2017-10-09 12:35:42 ryood (2) #12

van most belőle egy új színházi adaptáció, én tavasszal láttam, igazán remek lett.
Egy kettő három

2013-12-26 16:11:12 csabaga (3) #11

Jóindulatú közepes.

Színpadon sokkal jobb volt(Márkus,Sztankay),a film néha kifejezetten idegesített.Bár eredeti nyelven jobb lehet,így kapta meg a hármast.

2013-04-30 20:45:18 acidphase (5) #10

hát ez beszarás egy film volt :-)))))))

2013-03-08 16:53:22 zéel (3) #9

Hát... nem hinném, hogy összeveszünk!:)
Nekem, akkor nem igazán jött be. Lehet, hogy túl sokat vártam? Lehet, hogy csökkentette a poénok, a story erejét, hogy láttam már korábban színházban?
Mindenesetre az tény, hogy ez a film toronymagasan felette áll a mai ún. vígjátékok nagy többségének.

előzmény: from hell (#8)

2013-03-08 16:25:40 from hell (5) #8

Azon ritka pillanatok egyike, amikor nem értek egyet veled! :)
Egy hónapja nekem is pont a 13. Wilder filmem volt és bizony majd leesett az állam. Gyenge alkotás helyett olyan sziporkázó, megállás nélküli két órát kaptam, amihez régóta nem volt szerencsém. Számtalan megbúvó utalás, politikai geg, gyakorlatilag percenként követik egymást az aranyköpések. Ezenfelül szerintem mindkét oldal kapott az "oltásokból", még ha a szituációból adódóan ez nem is maradhatott egyensúlyban. De ez abszolút nem volt zavaró, sőt! :)
Sajnos a vége felé egy-kétszer átugrott néhány másodpercet a lejátszóm, s ilyenkor a felirat fájlból olvastam el azt a néhány kihagyott párbeszédet. Na akkor döbbentem rá, hogy még így is élvezetes, ültek a poénok. No már most mindezt egy elképesztő formában lévő Cagney alakításában élvezni, kész gyönyör.
Csont nélküli zseniális!

2013-03-08 15:09:20 zéel (3) #7

Billy Wilder mentségére szólva, ez még a kapitalizmus virágzó korszaka volt. Ráadásul még erős demokráciák kontrollálták a kapitalizmust. (Mostanra: éppen fordítva.)
De egyébként is, ahogy alább írtam, ami jó poén van a filmben, az Molnár Ferenctől van. A korszerűsítés csak rontott a vígjátékon. (Ahogy azt megtapasztalhattuk a régi magyar vígjátékok borzalmas "modernizálása" kapcsán is.)

2013-03-08 14:17:07 critixx (2) #6

Igen, pontosan ez nem tetszett nekem is. Az amerikai kapitalizmus tömény dicsérete.

előzmény: jesi (#5)

2013-03-08 12:49:08 jesi (4) #5

nekem az nem tettszett, hogy (főleg az elején) az amerikaikat mindenek fölé emelte. Amúgy szórakozásnak kitűnő.

2012-12-28 19:28:08 zéel (3) #4

A 13. Billy Wilder film, amit láttam. Nem hozott szerencsét. A sok jó és kitűnő után egy gyengébb.
Vagy csak a film - nem Molnár Ferenctől származó - poénjai felett járt el az idő?
Mindenesetre az eredeti Molnár Ferenc (1929-ből) jobban állja az idő próbáját, mint ez az 1961-es változat.

2012-10-24 04:12:33 coles (4) #3

"Világ Coca-Cola-rabszolgái, egyesüljetek!"
Mr. Strangelove (James Cagney) és a három és feledik birodalom. Nyugat-Berlinben. Molnár Ferenc irománya alapján. Működik a rendszer! Reménytelen ugyan, de nem súlyos...

2010-02-28 15:18:36 sztich (5) #2

Zséniális! :D

2010-01-03 20:00:03 gringo (5) #1

hihetetlenül pörgős film! és méghozzá nem feltétlenül gyorsvágással hozza létre az eszeveszett tempót, mint ahogy mai filmek zöme próbálkozik, hanem a sztorival, a lobbanékony színészi játékkal (james cagney!), a pattogó dialógusokkal.