One, Two, Three (1961) ☆

(Billy Wilder)

amerikai vígjáték

4,1
One, Two, Three (1961)

A film szerint Nyugat- Berlinben vagyunk, 1961-ben. MacNamara, a németországi Coca Cola leányvállalat elnöke mindent elkövet, hogy jó benyomást tegyen az atlantai főnökségre, mivel azt a pletykát hallotta, hogy Londonban megüresedik egy vezetői hely. Kapóra jön neki, hogy a Coca Cola nagyfőnök Mr. Hazeltine arra kéri, ügyeljen a lányára, Scarlettre, aki európai körutazásra indul. Scarlett azonban távolról sem olyan, amilyennek egy jól nevelt, fiatal amerikai lánynak lennie kellene. Önfejű, szeszélyes és senkire sem hallgat. Ahelyett, hogy városnézésre menne, mint a többi rendes turista, ő hajnalig kimarad és szórakozik. Ami még rosszabb, beleszeret Otto Pifflbe, egy elveit harcosan képviselő kelet-berlini kommunista fiatalemberbe. Sőt, nemcsak hogy beleszeret, feleségül is megy hozzá. Amikor MacNamara erről tudomást szerez, jobb ötlet híján börtönbe csukatja a fiút, ám ekkor robban a bomba: a nagyfőnök feleségével együtt Európába jön, hogy imádott kislányukat meglátogassák. MacNamara számára nincs más kiút: ha el akarja kerülni a botrányt és meg akarja kapni a londoni kinevezést, a hithű kommunista Pifflből rendes kapitalistát kell faragnia mégpedig rohamtempóban.

Bemutató

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Kiss Me, Stupid (1964)
Csókolj meg, tökfej!
3,5
Stalag 17 (1953)
A 17-es fogolytábor
4,3
Love in the Afternoon (1957)
Délutáni szerelem
The Hallelujah Trail (1965)
A Halleluja szerelvény
3,4
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
4,4
Some Like It Hot (1959)
Van, aki forrón szereti
4,5
The Graduate (1967)
Diploma előtt
4,2
Witness for the Prosecution (1957)
A vád tanúja
4,7
Harper (1966)
Harper - Célpontban
4,3
A Raisin in the Sun (1961)
A napfény nem eladó
4,6