Wonder Wheel (2017) ☆

(Woody Allen)

amerikai dráma

?,?

2017-12-10 10:26:52 Umberto (3) #6

Ne érts félre, én örülök, hogy ha másnak nagyon tetszik ez a film, de én nekem túl könnyed volt, jobban örültem volna egy Kasszandra álma- vagy Match Point-féle sötét tónusnak, mivel az alapanyagban egyébként meglett volna ennek a lehetősége (bűn és bűnbeesés). A könnyedebb hangvétel pedig magával vonta ezeket a színpadias megnyilvánulásokat, ami nálam egy film esetében nagyon nem jó pont.

előzmény: Jereváni Rádió (#5)

2017-12-09 20:49:13 Jereváni Rádió (5) #5

Gondolj bele abba, hogy mi a szerepe szerint: egy bukott színésznő, aki már régóta nem játszik a deszkákon, és pincérnőként kell keresnie a kenyerét. Nem tudjuk, hogy mennyire volt tehetséges (valószínűleg nem), de hogy hiányzik neki a színpadi lét, az a napnál világosabb. Egy ilyen emberről simán elképzelem, hogy hozza a színpadi manírokat a hétköznapi életben. Máshol úgysem tudná eljátszani.

előzmény: Umberto (#4)

2017-12-09 19:04:28 Umberto (3) #4

Szerintem Kate Winslet konkrétan túljátszotta a szerepét, de ez nem az ő hibája, valszeg Allen erőltette a dolgot. A monológjai kifejezetten színpadiasak voltak, nagyon nem jó értelemben.

2017-12-09 18:42:54 Jereváni Rádió (5) #3

Imádom ezt a filmet! Nem egy újabb Férjek és feleségek vagy Hannah és nővérei, inkább a Blue Jasmine-el rokon, de nem annyira brutális és keserű. Kate Winslet tökéletes benne, James Belushi is (!), csak a Timberlake srác volt néha gyengébb (főleg a vége felé, a drámai részben, Kate Winslet gyakorlatilag lejátszotta a vászonról). A múltidézés itt is pazar, és ha a Café Society-t tartottam a legjobban fotografált WA-mozinak, akkor ezt a kijelentésemet most visszavonom: a Wonder Wheel operatőri szempontból - nem tudok mást mondani rá - szemkápráztató film.

2017-12-08 18:47:26 Ágó (3) #2

Nem akarom senki lelkesedését letörni, de szerintem ez egy meglehetősen fáradt rendezése Woodynak.
Jó lenne, ha 4 filmötletéből mondjuk csak egyet valósítana meg. Nem kell minden évben új mozi.

2017-12-07 12:11:08 zéel (?) #1

Új Woody Allen, méghozzá a Coney Island-ről! De jó, már rohannék is a moziba, hiszen Coney Island egy elképesztően érdekes hely (mostanában pl. rengeteg orosz lakik arra).
Ráadásul a forgalmazónak (Cinetel) volt bátorsága feliratosan moziba küldeni ezt a filmet. Az előző WA-t ugye szinkronizálták, úgyhogy azzal inkább megvártam a DVD-t.
Na, bocs, hogy - szokásomtól eltérően - így látatlanban lelkesedek!