The Commuter (2018) ☆

(Jaume Collet-Serra)

amerikai-angol akciófilm, krimi, thriller

3,0

2018-05-13 09:09:02 Killjoy (3) #7

Non stop 2 néhol iszonyatosan mű CGI-jal. Egyszer nézhető.

2018-05-09 23:54:05 Hannibal Lecter (3) #6

Jaume Collet-Serra voltaképpen leforgatta a Non-Stop nemhivatalos remake-jét: zárt térre komponált cselekmény, határidő-dramaturgia és önmagával meghasonlott főhős - mi kell még? A háttérben persze rejtélyes összeesküvés körvonalazódik, és a ragyogó alapszituáció akár egy klasszicista hitchcockiánus thrillernek is megágyazhatna, de sajnos nem így történik. Bár a rendező dicséretesen takarékra állítja az akciójeleneteket - legalábbis az utolsó húsz percig -, a szüzsében épp ezért számos hézag tátong, Liam Neeson nyomozása ugyanis nem eléggé érdekfeszítő, s csakúgy a toldalékfigurák kaleidoszkópszerű, de jellegtelen garmadája. Neeson karizmája persze még a régi, az akciószekvenciák pedig ütősek, és a fináléval sem volna probléma, de amikor a vonaton rekedt összes utas hősiesen összezár a megfélemlített koronatanú mögött, akkor A legsötétebb óra kínos metrójelenete jut az ember eszébe.

2018-04-01 21:19:57 BonnyJohnny (3) #5

Tökéletesen beleillik az Unknown, Non-Stop, Sírok között, Éjszakai hajsza vonalba. Az valóban különlegessé teszi, hogy Neeson ezúttal nem olyan kiváló képességű fickó, sőt már-már átlagos hatvanas férfi (már amennyire Liam Neeson átlagos lehet :D).
Az alapszituáció rejt magában izgalmakat, bár felveti az armageddonos kérdést (ti. fúrókat űrbe), miszerint egyszerűbb valaki megbízhatatlant megbízni valamivel, mint profikkal csináltatni.

2018-01-13 09:55:54 Gameface (4) #4

tetszett, naná. eleve bírom az ilyen felállású filmeket. különböző habitusú emberek zárt térben/járművön rekednek egy feszült/időkorlátos szituációban és össze kell fogniuk a túlélésért. ebben a kategóriában persze a Féktelenül az etalon, de nekem a Non-Stop és ez is bejött. a fikkantás kizárólag a címadásnak szólt

2018-01-12 19:50:18 Nordbright (?) #3

Abszolút jogos!

előzmény: Gameface (#1)

2018-01-12 11:01:22 Ubul (?) #2

viszont, ahogy látom, tetszett...pedig ahogy olvastam n+1 tucat a rendezőtől (mondjuk nekem a non-stop is az unknown is tetszett)

előzmény: Gameface (#1)

2018-01-11 22:26:42 Gameface (4) #1

az Ingázó c. filmre kértem jegyet és a kasszás kishölgy vágta. akkor mi a frászért nem lehetett ennek magyar címet adni? várj, kedves forgalmazó, inkább segítek. Elrabolt vonat! visszamenőlegesen: Non-Stop - Elrabolt repülő, Unknown - Elrabolt identitás. Silence - Elrabolt hit! Jöhet a csekk!