Flashdance (1983) ☆ 👁

(Adrian Lyne)

amerikai dráma, szerelmi történet, zenés film

3,2

2020-05-16 07:01:54 B61 (?) #18

Hát a Hayek féle jelenet a kép, zene, mozgás teljes egysége. A zene külön megér egy misét, van hosszabb ( 12perces) koncert változat, eszméletlen jó zene. És hát Hayek tancanal szexibb, dogosebb nem hiszem, hogy van. Tarantino mindig nagyot alkot,bár nem ő rendezte a filmet de abszolút az ő világa.

2020-05-15 17:24:00 Lady Ópium (1) #17

Te egy vicces kis gorilla vagy :)
A Dirty Dancing-et szeretem, a dalokat is, főleg Patrick miatt, sajnálom ami vele történt, számomra a mai napig felfoghatatlan, hogy nincs már.
A Grease egyetlen1 számát imádom a Hoplessly Devoted tújúúúú, a többi nekem is kínzás.
Alap járaton ver a víz ezektől a danolászos ugri-bugri szaroktól, akármennyire is klasszik vagy mi.
Kellett nekünk itt flesssdensz, azóta itt éneklem a watta fílllinget, tök gáz :D

2020-05-15 17:05:23 Kempesbaba (4) #16

Ez a film nálam az iszonyatosan erős nosztalgia faktor miatt négyes. (Jennifer Beals-ért kis srácként meg voltam veszve,még poszterem is volt róla :) ) Ha ma látnám újdonságként jó ha egy kettest kapna tőlem. A sztori tényleg nagyon egyszerű,már-már népmesei,a színészek gyengék,a párbeszédek szarok. Most hogy előkerült másnál is a film,gyorsan meghallgattam a soundtrack-jét és a máig emlékezetes három(esetleg négy) dalon kívül azt a tipikus borzasztó nyolcvanas évek béli elektronikus zenét tartalmazza. Még a hideg is kiráz tőle.
De Alex feszes testének emlékét nem halványíthatják el ilyen apróságok ;)

2020-05-15 16:18:29 Tenebra (3) #15

Szerintem még ez ér a legtöbbet a korszak táncikálós filmjei közül. :D A Grease kész kínzás, A szombat esti láz egynek elmegy, Az életben maradni annyira szar, hogy már jó, a Dirty Dancing legutóbbi újranézésekor sűrűn lestem az időt, hogy mennyi van még hátra ebből, a Gumilábat meg végigröhögtem, Kevin Bacon szerintem irtó ciki volt táncolós szépfiúként. :'D Egyedül a Mindhalálig zenét (meg úgy Bob Fosse műveit) tartom zseniálisnak, de az ugye rendhagyó darab, mert abban a dráma fontosabb, habár remek zenék és remekül megkomponált jelenetek bőven vannak benne. A Flashdance-ből érdekes módon engem nem a két fő sláger ragadott meg (Maniac, What a feeling), amelyekre a főhősnő nyomja a táncot, hanem a "Manhunt", amire Cynthia Rhodes ropja az egyik bárjelenetben. Személy szerint annál vadítóbb, dögösebb táncot nem nagyon láttam, hacsak Salma Hayek Alkonyattól pirkadatigos magánszámát nem számítjuk ide. :D

Egyébként igen, a sztori önmagában hajmeresztően nulla, sőt röhejes, de a legtöbb musicalé vagy zenés filmé még ennél is röhejesebb (főleg, ha a régebbi hollywoodi filmfelhozatalra tekintünk a sok egykaptafára készült "hozzunk össze egy Broadway-darabot" kaliberű dögunalmakkal :D). Ahogy a filmben megjelenő "színészek" (bár érthető okokból sok köztük a táncos) is elég harmatosak. De a hangulata és a maga a rendezés szerintem rendben vannak.

előzmény: Lady Ópium (#14)

2020-05-15 15:26:09 Lady Ópium (1) #14

Ez is pont az a film, aminek a zenéje nagyobbat ütött mint a történet.
Unalmas ugra-bugra, nappal hegeszt, este a csajt hegesztik, riszálja a kismókust, dögunalom.
A hölgyemény színészi képsségeit meg vitatnám.

2016-07-12 22:21:09 tomasso (2) #13

Bárgyú kis film ez, ordító baromságokkal, amiket azért megbocsát az ember, ha a korszellem fényében vizsgálja. A táncok és a zenék sokat emelnek a hangulaton, egész korrekt videoklippeket lehetne vagdosni belőle. Moroder egyébként hatalmas fazon, elég csak a Chase-re gondolni (vagy az Einzelganger albumra - személyes kedvenc).

2015-02-10 08:40:47 schankox (3) #12

Ami jó: ezt a filmet bizony a zene viszi a hátán. Érdekes, hogy a soundtrack lemezről több betétdal is hiányzik, és nem is a legrosszabbak.
Ami közepes: nyolcvanas évek hangulata, retro feeling
Ami rossz: mai szemmel szánalmasan bugyuta, színészetről értelme sincs beszélni, de hát ez egy táncos film, nem?
Egyszer kötelező darab, utána max. húsz évente egyszer...

2013-09-03 16:42:06 csabaga (5) #11

"...van hangulata...",igen.Végre egy méltató hozzászólás.

A hibái ellenére bármikor meg tudom nézni,ellentétben a zenés Travolta filmekkel.Talán mert itt egy nő a főszereplő.

előzmény: Victor Vance (#10)

2013-09-03 00:55:58 Victor Vance (4) #10

A ’80-as évek egyik legfontosabb filmje, a korszak minden bájával, stílusával, és naivságával felvértezve. Voltaképp a sztori nem nagy durranás, teljesen kiszámítható, mint ahogy a forgatókönyvet sem szőtték túl csavarosra, de a feeling eladja az egészet. A halhatatlan slágerek, melyeket még ma is büszkén játszanak a rádiók remekül megteremtik az alapot, a táncok pedig hajmeresztőek, és remekül megkoreografáltak.
A film annak ellenére, hogy akkor még ismeretlen színészek játszottak benne, pofátlanul nagy siker lett, pedig nem sokban különbözik a társaitól, a történet ott is csak afféle körítés volt, amely a remek mozdulatokat, koreográfiákat színesítette még jobban. Jeleneteit még ma is emlegetik bizonyos körökben, és a média szereti megidézni, minden bárgyúsága ellenére klasszikus lett, a kötelező sziruppal, sikertörténettel, amerikai álommal, és még megannyi klisével együtt.
Az alkotás szemére vethető, hogy időnként túl gyors, sok szálat elkezd, ám út közben elvarratlanul hagy, meglepően gyors a tempója, a legutolsó táncot pedig egy legyintés hosszúságával zavarják le. Lehet hogy nem egy filmművészeti mestermű, de van hangulata, Jennifer Beals pedig akkoriban a legszexisebb nők közé tartozott. Classic.

2011-04-05 18:39:02 yahooboi (?) #9

Igazi kedves kis szar a méltán leggázabb évtizedből...bundeszligasérő,denevérkabát és a gyilkos adu a szimpla bajusz.

2009-05-21 00:04:17 puttancsospeti (1) #8

Ja igen! Így a képeket nézve már értem a koncepciódat. Nem láttam még a művet, de majd pótolom a hiányosságot! :DDD

előzmény: Jereváni Rádió (#7)

2009-05-20 23:34:35 Jereváni Rádió (2) #7

Ha még nem láttad az Álmok útjánt, akkor feltétlenül nézd meg! Pár sör társaságában garantáltan behalsz a röhögéstől. :)

előzmény: puttancsospeti (#6)

2009-05-20 23:24:42 puttancsospeti (1) #6

Nekem egész mást juttat eszembe az alkotás! ;-)

előzmény: Jereváni Rádió (#5)

2009-05-20 23:23:49 Jereváni Rádió (2) #5

És hát amiről eszembe jut az Álmok útján, arra csak nem adhatok egyest. :)

előzmény: Cesare Gonzago (#2)

2009-05-20 23:04:18 puttancsospeti (1) #4

Bizony! :D
Egy egykettedet én is adnék rá emiatt, ha tehetném. Így egy csillagos karó!

előzmény: Jereváni Rádió (#3)

2009-05-20 22:47:58 Jereváni Rádió (2) #3

Az a naiv nyolcvanas évekbeli miliő bizony mosolyt csalt az arcomra. Hozta a kettest ez a patina.

előzmény: Cesare Gonzago (#2)

2009-05-20 21:02:08 Cesare Gonzago (1) #2

Neked megért egy kettest ez a "classic shit", JR? Csalódtam benned. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

2009-05-20 20:38:58 Jereváni Rádió (2) #1

Ó igen, a nyolcvanas évek gyöngéd bája. Az évtized, amely igazán kedvezett az ugra-bugra táncikálós filmeknek (lásd még Dirty Dancing). A pudlifejű lány, aki napközben hegeszt a gyárban (!), éjjel meg egy bárban táncol (de nem vetkőzik, azt csak a szemét konkurens mulató csinálja). Úgy nevelték, hogy ne randizzon a főnökével, de aztán mégis csak sikerül ezen túllépnie. A protekciót persze élből elutasítja, de itt is csak egy ideig, csupán azért mert tehetséges, és nem maradhat csak úgy parlagon. Igazi kegyetlen szar, bugyuta történet, a klasszikusan naiv nyolcvanas évekből.

A zenéje viszont ma már szintúgy klasszikusnak számító popszámokból áll, ami kis túlzással egy-egy vidéki kisváros helyi rádiójának délutáni számlistájával ekvivalens, amely tény előbbinek nem, utóbbinak annál inkább cikibb.

Kínos jelenetekben persze bővelkedik a film, és természetesen „élvezhetjük” a 20 percenként kötelező táncos jelenetet, de azért még mindig nézhetőbb, mint a fentebb említett Dirty Dancing, amelynek másodszori emlegetésért kénytelen vagyok elnézést kérni. Azért öröm volt látni, hogy a meghallgatásos jelenetet az Álmok útján alkotói honnan vették, természetesen innen.

Classic shit!