La nuit a dévoré le monde (2017) ☆

(Dominique Rocher)

francia dráma, horror

3,6

2018-08-09 16:16:48 tomside (4) #6

Ha azt mondod, zombifilm, már senki sem kapja úgy fel a fejét, mint 10-15 évvel ezelőtt. Az önmagában vett zombifilm már nem ér semmit, kell valami hozzáadott érték. Azután kevés az olyan finomhangolt darab a kínálatban, amely nem akarja megváltani a világot, és inkább egy új aspektus részletgazdagabb kibontása mellett teszi le a voksát a klisék helyett. Ebben az értelemben a film például a The Battery párja lehet. Sosem állította magáról, hogy blockbuster lesz, viszont amit ígért, hogy finom, kis, "kézműves" darab lesz a piacon, azt stabilan hozza. Vannak kimagasló jelenetei, és a homályosan körvonalazott "Üzenet" is megszívlelendő.

2018-08-09 11:21:16 tomside (4) #5

Köszönöm,
közben levetttem egy másik polcról. :)

előzmény: necksprain (#4)

2018-08-09 10:14:14 necksprain (5) #4

na, bocs, rakom-rakom. ha kéne még valakinek (magyar felirattal, egyébként a nyelv sem francia, hanem angol), írjon privátban, és küldöm estére a drive linket.

2018-08-07 12:25:45 tomside (4) #3

Akkor tedd már fel, légyszi, egy olyan polcra, ahol én is elérem.

előzmény: necksprain (#2)

2018-08-07 11:08:57 necksprain (5) #2

na szóval, senkit ne riasszon el a tartalomleírás, semmiféle hipszter szenvelgés nincsen benne, bár nem is az a kifejezett toronyházas-menekülős-hentelős zombifilm, aki valami REC félét vár tőle, az csalódni fog. hibái akadnak bőven, én mégis nagyon szerettem, folyamatosan a torkomban dobogott a szívem, minél csendesebb, flesselősebb volt egy jelenet, annál inkább. a főszereplő srác kitett magáért, Alfrednél királyabb karaktert meg már régen láttam.

2018-08-07 01:07:25 necksprain (5) #1

torokszorító