L'amant double (2017) ☆ 👁

(François Ozon)

francia dráma, thriller

3,1

2019-01-19 18:09:11 dora87 (4) #7

A végén először a Rosemary gyermeke jutott eszembe. A párhuzamot az állapotos nőben - a külvilág történéseivel összefüggésben - lezajló folyamatok megjelenítése okán gondolom.
A nő lelki folyamatai mentén vágyai, érzései adják az anyagot, a rendező szépen zárja a történetet.

2017-12-18 09:44:04 ryood (4) #6

mindig mindenki megérteni akar..ez a fő prioritás..

2017-12-17 23:38:14 somogyireka (4) #5

ezt nem érdemes felfogni...mert tényleg se füle neki meg farka se...de basszus, csak hatott? nem? felkavart, felizgatott, átírt, valamit csinált,nem? a maga összevisszaságával..
én nem haragaszom rá

előzmény: hhgygy (#4)

2017-12-17 23:07:46 hhgygy (2) #4

Ez lehet, hogy polgárpukkasztás akar lenni, de mi lesz velünk prolikkal, akik fel sem fogják, mi történik?
(Még egyszer biztos, hogy nem nézem meg, hogy felfogjam.)

2017-12-04 14:53:38 ryood (4) #3

így vagy úgy, ozon mindig a nézőbe hatol. .

előzmény: somogyireka (#2)

2017-12-03 22:02:45 somogyireka (4) #2

imádtam nézni a női nem legszebb vágyát, ahogy egy férfipárnak adja oda magát, ráadásul olyannak, akik egymást is szeretik. Jobbról is meg balról is szerelem, középen is, fent lent, itt is, amit irányjelzővel jelölni sem lehet. Szerettem a főszereplő férfi(ak) meleg mosolyát, ja bele is szerettem kb, a főszereplő csaj kicsi, pimasz mellét, a már-már bdsm-be hajló szcénéket, melyek a nézőt tettekre sarkallják. Izgi, bebújik a film a szoknyám alá. Imádtam, hogy polgárt pukkaszt, hogy a nőre műfarkat csatol, és azon vágyainkat jeleníti meg,melyekről nem is tudunk (na jó, már aki...),mögöttem a moziban pfújolt a kényes közönség.
Ám az egész nem állt össze egy egésszé, illogikus hacacáré. A végpont nem következik a majdnem kétórás filmből.
Pedig az a fájó, hogy imádtam a végső megoldást is,a kínokra érkező nagy-nagy, mindent megmagyarázó orvosságot is, csak kár, hogy az is egy nagy zagyvalék..mert nincs ilyen..vagy éppen ez a szép, hogy a film megteremtette ezt a megoldást és azóta van?! És lehet, hogy az én hasam is emiatt fáj ennyit kislánykorom óta, mert lenyeltem anyám hasában az ikertestvéremet...
De mindezek ellenére, hogy zavaros ígyúgyamúg,y szerettem nézni, bőröm alá, alsószoknyám alá.. na szóval rendesen belém hatolt, ja, nem csak így direktben testileg.

2017-11-07 22:01:32 ryood (4) #1

egyre zavarosabb lett, ahogy haladt előre, de a végére szerencsére letisztult.
szép történet.