The Death of Stalin (2017) ☆ 👁

(Armando Iannucci)

amerikai-angol-belga-francia-kanadai szatíra, vígjáték

3,7

2018-11-24 22:37:23 desmond (4) #12

Történelmi oktatófilmnek nem használnám, arra nem alkalmas.

2018-11-18 14:14:18 BonnyJohnny (4) #11

Ja, azt hittem Zsukovnál a káromkodást sokallod. :D
Ez a Hruscsov dolog érdekesen hangzik.

előzmény: agymosott09 (#10)

2018-11-18 11:31:41 agymosott09 (3) #10

Tenyeres-talpas, igen, de pont emiatt ez a fajta groteszk humor lógott ki nekem a képből, így értettem a tarantinósat. Hruscsovnál meg azért az elején, amikor Sztálin még élt, lehetett látni, hogy ebből a harsányságból mennyi volt a tudatos megjátszás. A harsányság egy részben azért tudatos önvédelem volt esetében alighanem. Egy harsány embert nehezebb nyomtalanul kiradírozni a képből.

2018-11-18 09:26:47 BonnyJohnny (4) #9

Zsukov tényleg tenyeres-talpas katonaember volt. Valami olyasmi, mint nyugaton Patton.
Számomra Hruscsov volt furcsa. Ő egy harsány, társaság közepe személyiség volt, kirohanásoktól sem mentes. Buscemi túl sokat beletett maga visszafofottságából szerintem.

előzmény: agymosott09 (#8)

2018-11-17 23:54:12 agymosott09 (3) #8

A film legnagyobb erénye, hogy úgy képes leegyszerűsíteni / lebutítani / filmesíteni / poénosítani a történelmi valóságot, hogy a kapott eredmény minden pontatlanság ellenére nagy vonalakban mégis hitelesen és hihetően mutatja a valódi motivációkat, jellemeket, cselekvéseket. A poén-faktor mondjuk igazán csak a film elején erős, a többi részén inkább csak annyira vicces a film, amennyire a politika az, szóval inkább csak tragikomikus, néhol meg erőltetett - Sztálin fiának karaktere rohadtul idegesítő és Zsukov tarantinósan szabott karaktere sem illik ide.

Távolról sem kihagyhatatlan, Tanú szintű remekmű, de azért jó film. 3.5/5 lenne, ha lenne fél csillag.

2018-10-08 00:55:37 csabakuhn (1) #7

A téma-koncepció jó, érdekelt. Helyszínek, kosztümök, fizimiskák, atmoszféra technikailaig mind jól tálalva. 10 percig úgy éreztem ebbōl lehet valami. Majd mély zuhanórepülés. 2/3 nál már kérte, hogy kapcsoljam ki. Érdektelen cselekmény, zéró humor, végtelenül ripacskodó szituációs helyzetek. A pártitkárok “nevetségesen” gyenge angol káromkodásain sírni kell , ahogy egy idō után a szovjet gyilkológépezet szatírikus kifigurázása is minōsíthetetlenné válik.
Ritkán sétálok bele ekkora csapdába...

2018-07-29 23:54:08 PozAko (5) #6

Csavaros történet a Sztálin halála utáni helyezkedésről, kis kremlinológiai útmutatóval. A téma és a helyzet komolysága ellenére kitűnően egyensúlyoz a kemény, brutális események és azok humoros feloldása vagy tompítása között. Igazából nincsenek benne viccek vagy poénok, a helyzetek lesznek olyan abszurdok, amin már csak nevetni lehet.

2018-06-04 21:41:23 mikithekid (2) #5

Bocs srácok, de szerintem a szatíra máshol kezdődik. Számomra ez a film csupán értelmetlen ripacskodás...

2018-05-19 23:56:44 Hannibal Lecter (4) #4

Aki a történelmi események hiteles rekonstrukcióját várja, az természetesen csalódni fog, de egyébként szórakoztató, fullánkos kis szatíra, mely még Sztálin utolsó gaztetteire (pl. moszkvai orvosper) is képes éjfekete humorral reflektálni, és - ha a valós tényeket meglehetős rugalmassággal is kezeli - kiváló ízelítőt ad a nézőnek a jellegzetes, bizánci típusú orosz (szovjet) hatalomgyakorlásból. És amikor a pergő, gyilkos humorral fűszerezett szócsaták kezdenek unalmassá válni, Armando Iannucci szerencsére tónust vált, s a vezetésen belüli ellentéteket végül a témától elvárható komolysággal ábrázolja. Buscemi remek Hruscsov, de a Beriját alakító Simon Russell Beale még őt is elhomályosítja. Zsukov (Jason Isaacs) keménykedése viszont kicsit sok volt, na meg a Hollywoodra tett direkt utalások is.

2018-03-28 18:54:04 Rorschach (4) #3

Tényleg baromi jó volt, aki vevő a Wag the Dog-féle keserű politikai szatírára, nyugodtan adhat neki egy esélyt - sőt, az orosz berendezkedésről szóló filmek kedvelőinek kifejezetten kötelező, noha nálam valami hiányzott az ötöshöz.

2018-03-20 17:44:53 slawter (5) #2

Számomra tökéletes keveréke volt a történelemnek és a szatirikus, fekete humornak.

2018-03-19 22:01:34 scipo (5) #1

Orosz narancs :)