I, Tonya (2017) ☆

Én, Tonya

(Craig Gillespie)

amerikai dráma, életrajzi film, sportfilm, vígjáték

4,0

2018-08-15 16:29:35 critixx (?) #20

Nem csak Hollywood. Érdemes megnézni Fekete Ibolya dokumentumfilmjét, az Apokalipszis gyermekeit, majd a rendező néhány évvel később ez alapján készített játékfilmjét, a Bolse Vitát. A főhős orosz zenész srác angol barátnője a valóságban egy túlsúlyos, közepes csúnyácska vöröshajú nő, a fikciós változatban egy angyali külsejű színésznő játssza. De a Tonya / Margot Robbie párhuzam kapcsán eszembe jutott az is, mikor Deborah Lipstadt-ot Rachel Weisz-el játszatták el.

2018-08-15 15:21:50 csabaga (4) #19

Komoly USA kritika, egy remek korisnak nincsen szponzora, mivel nem 'csini', nem minta familia van otthon.Emiatt nem is jutott el az Oscarig, pedig teljesen egyedi, sokkal jobb, mint pl. a Harcos.

2018-08-10 18:36:49 Ehun69 (3) #18

a főszereplő jól korizott, de valahogy nem hittem el soha hogy 23 éves...

2018-07-27 22:14:34 Corso666 (3) #17

Szépen megcsinált film, parádés alakításokkal, de üres volt nekem. Egy mezei életrajz, semmi pluszt vagy tanulságot nem adott. Kár érte :(

2018-06-11 22:40:14 Rorschach (4) #16

Nagyon-nagyon közel van az ötöshöz, nem számítottam rá, hogy ez egy ilyen jó film lesz. Parádés alakítások, fantáziadús szerkezet, okos rendezés - sokkal több embernek tetszene, mint ahányhoz végül eljutott. Mondjuk én is ültem rajta egy fél évet, szóval meg tudom érteni, ha valakinek nem ragadta meg a képzelőerejét, viszont ki ne hagyjátok, mert bőven érdemes megnézni!

2018-05-13 00:33:11 caulfield (4) #15

Vagány kiállású és merész, köp is a szokásos életrajzi sémákra, távolról elkerüli az évszámok, helyszínek unalmas felolvasását - számomra a színészek mellett a vágó munkája a legpazarabb. Ez a hétpróbás faragatlanság, meg a bájos proliság fekete-fehér világában gyülemlő keserv imádott és gyűlölt sarjainak a nagybetűs szenvedéllyel való birkózása egyszerre tárul fel véresen komoly drámában és mulatságos cicaharcban (kár, hogy az incidens után valamelyest elcsúsznak az arányok). A nyers erő, az arénák látszólag különböző közönségeinek hol viszolygásból és renoméféltésből palástolt vagy épp nyílt vérszomja, média keselyűk és a satöbbi összeállása a nagy amerikai álomtó vékony jegén, Tonyával, aki ugye semmiről sem tehet.. Maradandó élmény.

2018-03-08 19:25:54 magichorze (4) #14

Nagyon tetszett, mert volt a filmnek stílusa, még ha nem is túl egyedi (gondolok itt némi Scorsese hatásra pl.). A karakterek szintén nagyon erősek, a fullparaszt "biztonsági szakember" lopta el a show-t természetesen :) A kivitelezés szintén parádés, a korcsolya jelenetek kiemelkedőek.

Csak hogy említsek valami negatívat is: Margot Robbie mint 16 éves Tonya... hát izé.

2018-03-05 08:34:47 kaamir (4) #13

Szeretem az ilyen hangvételű filmeket, szórakoztatóan tartalmas alkotás. Kár, hogy az "incidens" után jócskán leül, és a vége már erőltetett, vontatott. Valami okból ma minden filmnek karcolni kell a két órát, pedig rövidebbre vágva ez is jobban működött volna. Allison Janney egészen fergeteges, de a többi színész is nagyon a helyén van, ahogy a sokszor a már-már Coen testvéreket idéző ostobaság is.

2018-02-21 15:26:16 Mikkey (4) #12

2018-02-21 15:24:25 csabaga (4) #11

Szép,de a szerep miatt megcsúnyított nők nyerhettek Oscar (Cottilard,Theron,Kidman) ,bár szerintem nem nekik kellett volna játszaniuk,hanem egy valóban kevésbé szép színésznőnek.Mint K.Bates a Tortúrában.

2018-02-21 12:52:00 angel (4) #10

Ezért illúzió egész Hollywood.
Csak akkor figyelnek fel egy szerepre, ha kiemelkedően szép és pláne szőke nő játszik. :)

2018-02-21 12:51:20 angel (4) #9

Semmi köze a filmhez, de a valódi Tonya Harding egy elég csúnya nő Margot Robbie-hoz képest. Furcsállom, hogy szép nőknek adják a közepes nők megformálását. Miért nem nyerhetnek közepesen szép színésznők a tehetségükkel Oscart, ha mondjuk jól játszanak egy hasonló kaliberű nőt?! (Ez csak ilyen lamentálás részemről...)

2018-02-19 20:07:05 Mikkey (4) #8

Az utolsó kűrben, és az előtte lévő öltözős rákészülésben volt valami fekete hattyús mágia ;)

2018-02-16 20:43:50 Gameface (5) #7

a Fargo trélerparki hugicája! frenetikus, maró, keserű.

mivel Frances pont a Fargóért kapott Oscart, és azt nyilatkozta, hogy most már inkább a fiatalokat díjazzák,
az idei szobrot a prosztóság királynőjének, Margónak kéne adni.

2018-02-09 15:34:11 Olórin (5) #6

Igazából a film legszürreálisabb eleme (és ez nem is a sportvilághoz kapcsolódik) a férj elhízott, anyjával élő haverja, aki titkos szuperügynöknek vallja magát - frankón azt hittem, hogy ez puszta kitaláció, amíg a végén be nem szúrtak egy tényleges riportrészletet a fickóval, ahol egy az egyben elmondja ugyanezt.

előzmény: biri (#4)

2018-02-09 13:38:10 TheDriver (4) #5

Szerintem teljesen reális lehet. Nálam nagyon betalált a film, habár valami plusz hiányzott belőle, elsősorban a végéről, de ez a szatirikus humor és a két Oscar jelölt színésznő fantasztikusak voltak. A filmzene szintén szuper volt.

2018-02-09 13:31:24 biri (5) #4

Egyetértek.
Igazából nehéz eldönteni, hogy szürreális vagy inkább reális és őszinte ábrázolása az (amerikai) (sport)életnek.

2018-02-09 00:20:23 Olórin (5) #3

Szerintem ennek pont a legtöbbet tárgyalt aspektusa (biopic) a legkevésbé fontos és érdekes. Én ebben az amerikai álom szatírájának sokkal nagyobb és bátrabb témáját látom, innen nézve pedig zseniális - csípős, okos, vicces, abszurd, keserű, és nagyon-nagyon (szomorúan) valóságszagú.

2018-02-02 22:59:22 Mizi (4) #2

Az eleje pörgős, lendületes, a közepétől meg úgy éreztem, hogy leült a film. Néhol el tudtam volna viselni egy kis zenét (persze lehet, hogy volt, csak "nem vettem észre"), ami megtámogatja a drámai szituációkat, hogy jobban átjöjjenek az érzelmek, jobban beszippantson a film. De az utolsó pár perc nagyon frankón működik. Egy kis katarzis is befigyel.

Ami még tetszett, hogy ez azon sportfilmek közé tartozik, amelyek nem heroizálják magát a sportot, hanem egy reális és eléggé kiábrándító képet mutat, megspékelve még egy kis médiakritikával.

2018-01-02 11:28:24 bambula (4) #1

Ilyen embereknek miért adatik meg,hogy szülők legyenek?