Colossal (2016) ☆ 👁

(Nacho Vigalondo)

amerikai-dél-koreai-kanadai-spanyol akciófilm, fantasy, vígjáték

3,0

2019-02-13 07:41:29 Taccsi (4) #8

A hibák, logikátlanságok ellenére a magas és érdekes "mi lenne ha" faktor által gerjesztett hullámot jól meglovagolja, az alapsztori elviszi a hátán.

2018-03-31 17:32:52 noresz02 (2) #7

Én úgy láttam producerként is benne volt Anne Hathaway, ezek szerint egy kis plusz pénzt akar keresni, de nagyon rossz érzékkel nyúlt a dolgokhoz. Túl a zeniten is - a cipész maradjon a kaptafánál.

előzmény: bambula (#3)

2018-01-07 22:00:04 Gruden Gergo (2) #6

A koncepcio jo, a megvalositas is elegge, de sok helyen annyira logikatlan, hogy elkepeszto...

Par pelda:
1. Mikor eloszor "osszeverekednek" a parkban, az a csavo, akivel lefekudt, tenyleg csak all ott oldalt es nez ki a fejebol???
2. Mikor a csaj az auto ele all, hogy megakadalyozza, hogy elmenjenek a parkhoz, ugyanaz a csavo siman ul mellette az autoban es iszogatja a sorocskejet, mikozben tudja, hogy embereket olni mennek.
3. Mikor elovette a bazi nagy tuzijatekot tenyleg mindenki csak nezte, ahogy meggyujtja? Mar reg tudhattak volna, hogy azt fogja csinalni. Aztan meg siman allnak es beszelgetnek a tobb helyen is langolo epuletben...
4. Szoul-ban tudjak, hogy mikor bukkanhat fel a szorny, meg a szirenak is jeleznek. De erdekes modon nemhogy mindenki meglepodik, mikor tenylegesen felbukkan, de meg a veszelyeztetett zona tele van emberekkel. Ugy, hogy elozo ejszaka valoszinuleg rengetegen meghaltak. Az emberek az etteremben valosaggal bepanikoltak. Egyaltalan miert van ott nyitva az az etterem es miert ulne be oda barki is? Pont oda, pont akkor????
5. Az utolso tamadas soran a nagy menekulesben valaki leesik, majd a "nagy csata" utan amikor az emberek boldogok, odamegy hozza 2 masik ember es felsegiti. Komolyan?? Az az idiota 5-10 percen keresztul uldogelt a foldon es nezett ki a hulye fejebol??

Lenne meg jopar, de ezek voltak eleg nagyok, igy csak ezeket irtam le.
Cserebe a drogos faszi elmelete, amikor mondja, hogy robot iranyitja, mert a laba ele sem nez,
mikozben atgazol az epuleteken kifelyezetten jo volt. Remeltem lesz belole tobb is.

A film rossz volt, sokkal jobb is lehetett volna. Egy esti csaladi filmnek elemgy, ha tenyleg nincs mas. De csak ha Tenyleg nincs mas! :)

2017-09-23 01:11:16 tomside (3) #5

Igen, sajnos a vége megbicsaklik a saját bokájában. Pedig drukkoltam neki, szorítottam. :/
Mindettől függetlenül a főszereplők rendben vannak alakításilag.
Főbűn, hogy a kokós gyerek sztorija lezáratlan. Faszé' nem hozták vissza valahogy?

2017-09-08 20:02:10 Dió (3) #4

Nagyon vártam a Colossalt, és a végéig nekem tetszett is. De azt az arconköpést, amit az utolsó 30 percben produkál a film, azt a rendező sem lenne képes megmagyarázni. Rég láttam filmet, ami ilyen szinten heréli ki a fináléval a saját koncepcióját... vagy inkább bizonyítja be, hogy végig nem is volt koncepciója.

2017-08-31 20:45:07 bambula (1) #3

Ez nagyon gyenge,vontatott film lett szerintem.A színészeket kötötte valami szerződés azért égették magukat benne?
Kiváncsi lennék,hogy a film író-rendezőjének volt-e róla fogalma ,hogy pontosan mi is akar lenni ez a film.

2017-07-18 23:56:21 deathcode (3) #2

Ez egy (dobpergés) kolosszális baromság. Lehet szeretni ezért-azért, de összességében marhaság és nagy kár érte.

2017-06-22 14:55:04 Trashman (4) #1

Tök jó fantasy, szinte a semmiből. Nem váltja meg ugyan a világot,
de az irány, törekvés jó. Érdekes.