Aquaman (2018) ☆

(James Wan)

amerikai-ausztrál akciófilm, fantasy, kalandfilm

3,6

2019-01-15 07:56:23 Nagy Tamás (3) #13

Tegnap este én is megnéztem a filmet, hát nem mondom azt, hogy a hatása alatt vagyok :D Szerintem látványban inkább a nagy totál képek jók voltak, de az arc közeliek elég furák lettek :D A 10 évvel ezelőtt bemutatott AVATAR filmben szebb volt a CGI. Jason Momoa és Amber Heard közötti játék nagyon működött, jó volt őket nézni, de ez a Black Manta :D Vicc volt, hacsak a testvéri rivalizálást hagyták volna a filmben, akkor még jobb lett volna, Manta szerepében még a színész is erőlködött :/ Érezhető a javuló tendencia, de ez még mindig nem az igazi :S Nem hiszem, hogy a Shazam C film jobb lesz :D

2019-01-13 18:49:17 deniro2 (4) #12

A film kb. 10-15 százaléka gyakorlatilag vállalhatatlan, tele ócska poénokkal, nyállal és trágya zenével. A maradék viszont szórakoztató agymenés, akcióval, bunyóval, kincskereséssel. Agy kikapcs, látóidegek beizzít, mehet a móka...:)

2019-01-10 18:09:34 BonnyJohnny (3) #11

Jason Momoa Aquamanje már a Justice League-nek is ékköve volt. Párosa Amber Heardel, és Indiana Jonest idéző kalandjaik ebben a látványos űr tenger(?)operában valóban megérnének egy négyest, de MINDEN ami Patrick Wilson-Dolph Lundgren pároshoz köthető EGYES (az atlantisi történetszál harmadik tagja Willem Dafoe akkora színész, hogy ő kettest érdemel ugyanabban a helyzetben), ezen az értékelésen osztozik Fekete Manta, aki gagyiságában a Power Rangers leggázabb pillanatait idézi.
Kegyelem hármas.
Sokan hasonlítják a a Black Pantherhez (aminek történetével valóban sok a párhuzam), de gyengébb annál. Még, ha hős fronton jobb is annál, ellenség fronton elvérzik vele szemben. Amúgy látvány és világ bemutatás szempontjából viszont méltó párja, ami a Marvel film erőssége volt (utóbbit még haterei is elismerik), szóval nem rossz ez. A második legjobb DCU film.

2019-01-01 21:06:24 ender1112 (4) #10

Nekem inkább egy Tomb Raider játék jutott az eszembe, Indy helyett, bár végül Lara is Indy-től származik :)

2019-01-01 15:56:46 Xuja (3) #9

Lenyűgöző látványvilág és viz alatti univerzum, de minden más max közepes. A történet bugyutasága még a zsáneren belül is bántóan megmosolyogtató, a rendezés is érdekes (mik voltak azok a flashbackek, basszus?). Azért minden hibája ellenére kikapcsolt aggyal egyszeri szórakozásnak elmegy.

2018-12-24 06:23:01 mimóza (4) #8

A fiam karácsonyi ajándéka volt, meglepi, úgyhogy érvénybe lép a mondás: ajándék lónak... akarom mondani vízi szörnynek ne nézd...
Jajdenagyon furcsa montázs ez, ahogy írtátok... grandiózus akciójelenetek, monumentális zene végig, 147 perc a Föld körül Artúr királlyal azért a királyi szigonyért: az óceánok mélyén, a Szaharában, Szicíliában, Ausztrália vizeiben, Kanadában...
Az utolsó fél óra aztán megkoronázza az egészet egy szinte kibírhatatlanul giccses és minden kockájában előre megjósolható végkifejlettel,.... Ja, és maradjatok a stáblista végéig, ott még egy poén vár, amire persze szintén számíthattunk... ... majd - gondolom - itt kezdődik az Aquaman 2.

Nem ragozom, világos, hogy félig sem a szívem csücske ez a fülnek sértő, szemnek túl káprázatos két és fél óra, de mert átjön egy kis Greenpeace feeling, és mert az a világítótorony, és mert én egy kicsit olyan elvarázsolható vagyok, ezért a kegyelemnégyes ennek a mozinak.

2018-12-23 00:14:00 tomside (4) #7

Plusz Indiana Jones, Kis Hableány, Trónok Harca, Elveszett világ, Utazás a Föld középpontja Felé, stb... Jó nagy “kirakóst” (ha-ha!) rakott össze James Wan. Remélem, ez a film elég lesz ahhoz, hogy soha többet ne rendezzen horrort. Mert abban rémes - és nem a jó értelemben.

előzmény: David (#6)

2018-12-20 19:31:35 David (5) #6

Imax 3D-ben igazi moziélmény. Biztos vagyok benne, hogy két okból is hivatkozási pont lesz a jövőben. Egyrészt, mert végre ez az első valóban jól sikerült és élvezhető DC mozi, másrészt a látványvilága miatt. Olyat már sokszor láthattunk, hogy óriási szörnyek, robotok egymás zúzása közben városokat robbantanak fel és teszik a földdel egyenlővé, de mindezt a víz alatt?! Egyedülálló és csodálatos világot teremtettek az alkotók. A film nézése közben végig olyan érzésem volt, mintha Cousteau kapitány valós és Jules Verne mesebeli vízalatti világában játszódó Indiana Jones kalandfilmet néznék. Az már csak hab a tortán, hogy a főszereplő Conan volt :)

2018-12-16 21:21:19 Leo_Stotch (4) #5

2018-12-16 19:20:21 erahurka (3) #4

Nem buta? LOL

előzmény: Leo_Stotch (#3)

2018-12-16 19:15:04 Leo_Stotch (4) #3

DC berkekben igen jó mozi. A hangja és zenéje nagyon jó, a látvány pedig jó kis előfutára az Avatar folytatásnak.
Abszolút vállalható kis film.. nem buta, így a szájíz kellemes.

2018-12-15 18:26:24 VVega (4) #2

Ugyan megmaradt sok kínos beszólás és beállás, de ez egy minden képkockájában gyönyörű, elképesztően látványos kalandfilm. Mindenképpen moziban ajánlom, ahogy lemegyünk a víz alá, az mindennél lélegzetelállítóbb, amit idén láttunk, igazi moziélmény. Amber Heard és Momoa pedig valószínűleg az év legszexibb párosa.

2018-12-12 20:06:29 Tetovaltlany (5) #1

Imadtam,csodaszep,jo akcio jelenetek,igazi szuperhosos sztori,cool vizalatti vilagok,es meg szaz mas dolog wow tok jo volt ,3Dben nezzetek Imax mert a vizalatti jelenetektol eldobjatok az agyatok!