The Girl in the Spider's Web (2018) ☆

(Fede Alvarez)

amerikai-angol-kanadai-német-svéd dráma, krimi, thriller

2,6

2019-03-18 10:31:27 qanic (2) #11

A Rapace féle trilógia nagyon jó. Ott abba is kellett volna hagyni. Ennek a filmnek egyetlen tanulsága van. Ha álcáznod kell magad, akkor lopj egy Lamborghini Aventador-t, mert azzal majd jól beleolvadsz a tömegbe.

2019-03-03 09:54:27 kovi1970 (1) #10

Ez lesz belőle, ha a forgatókönyv írók lusták elolvasni a könyvet és a Wikipédia és a takarítónő emlékei alapján dolgoznak. Mert, hogy csak a takarítónő olvasta a könyvet az egész bandából, az biztos.

Nekem nincs semmi problémám ha valaki csinál egy filmet, ad neki egy nevet, meg a szereplőknek is. De akkor ne egy könyv nevét adja a filmnek, és a szereplők se a könyv szereplői legyenek, miközben a történetnek köze nincs a könyvhöz.

2019-01-23 15:06:53 Ragemarci (2) #9

Miért próbálták meg Bourne szerűvé alakítani Lisbeth Salandert és miért próbáltak filmet csinálni egy olyan forgatókönyvből, ami lehet jobb lett volna, ha úgy végzi, mint Blomkvist riportja a végén? Ez egy ócska és felesleges akciófilm így, ebben a formában.

2018-12-16 18:33:57 BonnyJohnny (2) #8

A könyveket nem olvastam. Véleményem csak a filmes előzményekre alapozom. Ott voltak.

előzmény: saatonda (#7)

2018-12-16 15:23:30 saatonda (3) #7

a két utóbbi kellett volna, de nem csak itt, a könyvben sem igazán voltak.

2018-12-16 15:00:50 BonnyJohnny (2) #6

Én meg arra értettem a ponyvát, hogy mind a drámai mélység, mind a thrilleres izgalom, mind a krimis nyomozás hiányzott belőle. Ez utóbbi helyett csak adott szereplők forgatókönyvi utasításra előhúznak egy hacker trükköt, vagy egy régi fényképet.

előzmény: saatonda (#5)

2018-12-16 13:57:13 saatonda (3) #5

(ponyva, itt csak arra vonatkozott, hogy nem akar többnek látszani mint ami, nem a társadalomról akar mesélni, nem mindenféle divatot kiszolgálni egyszerűen csak szórakoztatóan elmesélni egy szórakoztató, nem túl komplikált de azért nem is faék egyszerűségű történetet. sok szex, sok erőszak nem kell. mondanivaló meg végképp nem, arra más műfaj való)

2018-12-15 22:56:53 BonnyJohnny (2) #4

Na már most, nekem a Fincher film is "csak" egy (erős)hármast ért, és ez (ahogy lentebb írják) egy ponyva verzió, ami ráadásul pont nem erősít be olyan dolgokban amikben egy ponyva beerősíthetne (erotika vagy erőszak). Claire Foy nem rossz, de nem véletlenül nem emlegetik Rapace és Mara mellett. Mikael Blomkvist karaktere pedig feldolgozásról feldolgozásra hanyatlik: Craig "csak" Nyqvisthez képest volt gyengébb, de azért a saját karizmájából vitt a szerepbe, Sverrir Gudnason már konkrétan sértés a figurára nézve.
Számomra egyértelmű az osztályzat.

2018-11-08 23:50:59 saatonda (3) #3

egy nem túl ízléses ponyvafigura, hálistennek az új rész akármilyen is, de legalább pörgős ponyvaként kezeli a ponyvát, akármilyen problémás is a rendezés, a forgatókönyv, még mindig szórakoztatóbb, mint a korábbiak, főleg a borzalmas, ízléstelen skandináv filmek
ehhez képest egyesek "gyalázat"-ot kiáltanak, pedig dehogyis

előzmény: dittike (#2)

2018-11-08 23:23:45 dittike (5) #2

Lisbeth Salander egy igenis ikonikus alakjává vált a jelen korunk filmtörténetének szinte megkerülhetetlen figurája a hűvös skandináv jellemvilág ábrázolásmódjának és a perverzióktól nem mentes élet archetipusa.

2018-11-05 21:24:51 ChrisAdam (3) #1

Igencsak középszer, talán semmi eredeti nincs benne, ráadásul a logika fogalmát nem nagyon ismeri, de legalább akad benne egy-két vagány jelenet. A Film+ már most dörzsöli a kezét!