Needful Things (1993) ☆ 👁

(Fraser Clarke Heston)

amerikai horror, thriller

3,3

2022-08-02 18:08:52 bambula (2) #5

Nagyon jó színészeket találtak a filmhez, az élen von Sydow-al,kár hogy forgatókönyvíróra már nem tellett.
Anno emlékszem a moziban nagyon tetszett a film,de most ,hogy olvastam King regényét már megértem azokat akik nem szeretik a filmet.
Kíváncsi lennék a hosszabb verzióra, bár lehet nem véletlen, hogy a mozikba csak a 2 órás verzió került nem a 3-4 órás verzió.

2016-12-12 11:35:15 Dezsmant (4) #4

Igazából egész jó film lett, jobb lett mint más King regény megfilmesítve, a középmezőnyben ott van. Egyetértek, hogy nehéz lett volna annyi mozzanatot belevinni a filmbe mint ami a könyvben is benne van. Meg lehetett volna oldani úgy mondjuk mint az Az-nál, hogy 2 részben csinálják meg. Sőt mai technikával újrafilmesítve nagyon látványosan lehetne elkészíteni újra mondjuk 2 és fél, 2 és háromnegyed órában.

2013-06-10 01:02:11 Rice (3) #3

Ezt a regényt igen nehéz lett volna filmre átültetni, mivel annyi benne a történés, annyi a párhuzamos szál, és annyira összetetten kavarja Leland Gaunt az eseményeket, hogy az maximum tv sorozatba férne bele. Sajnos bele is tört a bicska. Igencsak zanzásított, kusza, minden logikát nélkülöző, mondhatni bárgyú adaptáció. Az egyetlen amiért megérdemli a hármast, Max von Sydow játéka.

2011-05-01 12:55:00 Dió (2) #2

Nem tudom, már az alapanyagként szolgáló könyv is ilyen sótlan volt -e, ez a film mindenesetre egy rakás trágya! Ha nem lenne benne Ed Harris, lelőttem volna félúton (ami egyben a Z-kategóriás, tv-filmes finálétól is megmentett volna).

2011-02-04 01:29:38 Hannibal Lecter (3) #1

Kiforratlan film, egyáltalán nincs szerkezete, de valamilyen titokzatos oknál fogva mégis működőképes. Egész egyszerűen kellemes nézni a B-filmeket idéző, fröccsöntött henteléseket, a filléres sokkhatásokat, miközben akár hátra is dőlhetünk, mert még egy óvodás is megsaccolhatná a bárgyú végkifejletet. "Unintentional comedy", "bűnös élvezet", nevezzük, ahogy akarjuk: egyszer be lehet nevezni a Hasznos holmikra. Ha másért nem, a szivarozó, agyafúrt "boltos" szerepében brillírozó Max von Sydowért (és magyar hangjáért, az isteni Tordy Gézáért, aki a szinkronban bizony csúnyán lepipál mindenkit).