The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977) ☆

Micimackó

(John Lounsbery - Wolfgang Reitherman)

amerikai animáció, musical

4,3

2010-02-16 08:48:53 Mr. Bandi (4) #20

Azért ha az ember felnőtt fejjel belelapoz a könyvbe, rájön, hogy NEM feltétlenül és kizárólag gyerekeknek lett szánva!
A rajzfilm, az inkább nekik készült, mondjuk Nyuszi kényszerképzetei nem kellettek volna bele. Emléxem, nekem furcsa volt először férifhanggal hallani Nyuszit, mert én mindig "nőnek" képzeltem el. :) A magyar sziknron egyébként remek lett.
Viszont a sorozatot nem szerettem, kicsit túl debilekre csinálták a szereplőket.

2009-03-14 12:09:23 kezdetektől (?) #19

igazi klasszikus rajzfilm GONOSZ NÉLKÜL!! Aranyos, kedves történet, kedves szerepőkkel, ez való a gyerekeknek.

2008-11-08 19:17:02 budaik (5) #18

ok...

előzmény: wayage (#17)

2008-11-08 19:16:19 wayage (5) #17

Én már jó pár éve nem láttam, ideje frissíteni:)

előzmény: budaik (#16)

2008-11-08 19:14:38 budaik (5) #16

most nézem, de évente egyszer megnézem... S ez a mondat direkt azért kerül bele...

előzmény: wayage (#15)

2008-11-08 19:13:07 wayage (5) #15

Tényleg? Erre nem is emlékszem:)

előzmény: budaik (#14)

2008-11-08 19:09:05 budaik (5) #14

Sőt Be is ismeri, hogy "nem vagyok benne a könyvbe..." :D

előzmény: wayage (#12)

2008-10-26 09:11:59 budaik (5) #13

Így van. Akartak valami amerikai cuccot betenni a rajzfilmbe. Egyébként az eredeti Disney és animációs DVD-ken rajta van az audio kommentár magyar felirattal. Én mindig megnézem. Rengeteg jó dolgot mondanak :D

előzmény: wayage (#12)

2008-10-26 08:47:32 wayage (5) #12

Mind a filmet, mind a sorozatot nagyon szeretem. Nekem is Füles a kedvenc szereplőm:) Utána következik Tigis és Ürge. Ürgéről jut eszembe. Már nagyon rég volt, amikor olvastam, de ha jól emlékszem Ürge nem szerepelt Milne regényébében. Ugye?

előzmény: k3pl3r (#6)

2008-10-26 00:40:28 Trissieke (5) #11

Most, hogy újra végignéztem, azt hiszem tényleg csodálatos^^ Nem csak a könyv, hanem maga a mesefilm is, a sorozatról meg ne is beszéljünk =)) Annyira választékos a nyelvhasználat, szinte fület gyönyörködtető. A magyar emberek 90% képtelen ennyire választékosan beszélni, mint, ahogyan ők teszik. Jót tenne a mai gyerekeknek, ha ilyet nézetnének velük. Lehet, hogy gyomorforgatóan kedves és aranyos, de csak azért gondolják így a magyarok, mert ők képtelenek arra, hogy így viselkedjenek. Egyszerűen halálra nevettem magam a beszólásokon^^ Már értem, hogy miért is imádtam ennyire gyerekként, de szerintem nem csak a kölyköknek kellene nézniük, fantasztikus, amit ebben visszaadnak.

2008-08-29 16:30:40 k3pl3r (?) #10

Hát pont ezért nem ér Micimackót választani! Na jó, ér ám.:) Micimackó-Malacka jelenetek tényleg mindent visznek. De a legjobb beszólás Tigrisé:
-Hogy tudnak-e korcsolyázni? A tigrisek azt tudnak a legjobban! (1 perc múlva, mikor nem megy neki)
–Nem tudom, valahogy a Tigrisek nem szeretnek korcsolyázni!

Ja és mindenre ezt mondja. :-)

2008-08-29 16:05:59 Leslie (5) #9

Miért nem érne? Egyértelműen ő a legnagyobb arc. :) Tigris szerintem túljátsza magát, de Mackónak zsigerből jönnek a beszólások, és fogalma sincs róla milyen vicces. Főleg amikor Malackát cseszegeti, meg amikor magában beszél. (Gondolj! Gondolj!)
A másik, akit még nagyon bírok, az Nyuszi. :) Na az ő idegeskedésein is lehet szakadni.
(Ha lesz időm, akkor majd teleírom az idézeteket a kedvenceimmel.)

előzmény: k3pl3r (#8)

2008-08-29 15:56:25 k3pl3r (?) #8

Áhh, Micimackót nem ér választani!:) Egyébként baromi nehéz kedvenc szereplőt választani, mert tényleg mindenki aranyos és kedves!:-) A sorozatot én is nagyon szerettem, na meg a könyvet! Talán csak a Bambit olvastam el többször.

előzmény: Leslie (#7)

2008-08-29 15:41:04 Leslie (5) #7

Nekem mindig ez marad a kedvenc rajzfilmem. A könyvet is nagyon szerettem, ezt meg legalább 20-szor láttam kiskoromban, de most is szívesen előveszem. Bár többé-kevésbé tetszenek a folytatások és a rajzfilmsorozat is, de ez az etalon. Amúgy szigorúan az eredeti szinkront ajánlom. (ami sajnos nem hozzáférhető, ezért marad a rongyosra nézett videókazetta)
Ja és nekem Mackó a kedvencem. :)

2008-08-29 15:35:55 k3pl3r (?) #6

Nem csak a legkedvesebb, legártatlanabb, hanem az egyik legjobb rajzfilm is. A kedvenc részem mindig is az volt, amikor micimackó beragad nyuszi üregébe. A kedvenc szereplőm meg füles. Sajnáltam szegényt, nem csak mert mindig szomorkodik, hanem mert a többi szereplőt mindenki jobban kedvelte. Szegény senkinek nem volt a kedvence.:( Ezért én őt választottam!:) Aladdin és az Oroszlánkirály mellett a legjobb Disney mese!

2008-08-09 05:05:37 budaik (5) #5

El kell olvasni a könyvet... Nagyon jó jellemrajzok vannak. S szerencsére a film-illetve a többi művész világ azért is tud szép lenni mert a világ nem ilyen :D

előzmény: Gaby (#4)

2008-08-09 03:01:03 Gaby (?) #4

Lehet, velem van a baj, de a Micimackót már kisgyerekként se vette be a szervezetem-unalmas, mindenki gyomorforgatóan kedves és aranyos...az élet nem ilyen...

2008-08-08 23:16:56 czeppelin (5) #3

dehogy is ártatlan:P már kielemezték, hogy a Micimackó tele van pszochopatákkal: Micimackó skizofrén, Malacka kissebségi komplexusos, Nyuszi idegbeteg, Füles depressziós, Tigris hiperaktív, a Bagoly pedig asszem szenilis;)
és ilyeneket nézetnek gyerekekkel... cöcö

előzmény: yuriko (#1)

2008-02-16 21:44:23 Ágó (5) #2

:-)

előzmény: yuriko (#1)

2008-02-16 20:36:38 yuriko (?) #1

Az egyik legkedvesebb, és minden bizonnyal a legártatlanabb mesefilm, ami valaha készült:)