Alita: Battle Angel (2019) ☆ 👁

Alita: A harc angyala

(Robert Rodriguez)

amerikai akciófilm, sci-fi, szerelmi történet, thriller

3,4

2019-08-12 08:01:51 Ubul (4) #15

Nem volt rossz, az animét láttam, tetszett, de ugye nem mostani már, látszik az idő rajta.
Ezzel a filmmel kapcsolatban még azt is el tudom mondani, hogy egész hű adaptáció. Viszont voltak benne akkora vágások, amiket nem is értettem, hogy miért így oldottak meg

pl Alita csak egyszer találkozott Grewishka-val, majdhogynem kinyírta, de a kocsmában már úgy beszélt róla, hogy Ő az ősellenség

Alita rácsodálkozása a dolgokra az elején, meg a szinkron szintén hagyott némi kívánni valót maga után. Persze az előbbi lehet szintén a szinkron miatt történt így.

A vége meg a szokásos, ülj be a következő részre, ketté lett vágva mondhatni. (hogy vizsgázott a pénztáraknál?)

2019-08-07 17:43:15 kwzatz (3) #14

Örülök neki, hogy mangákból/animékből is csinálnak filmeket (bár ennek az eredetijét nem ismerem), de sajnos ez valahogy nem áll össze. Egyszerűen nincs egy szép, egészséges ritmusa, ide-oda kapkod, ugrál és valahogy kicsit bugyuta is az egész.

2019-08-01 23:39:45 Rorschach (1) #13

Ezt kár volt megcsinálni.
Az egyik legigénytelenebb moslék, amit valaha láttam, pedig van miből válogatni.

2019-07-20 21:34:33 Ehun69 (3) #12

7/10 jó lett volna, ha úgy készítik a filmet, hogy legyen vége...ha lesz 2. rész még lehet adok egy 4-est
valahogy az sem jött át, hogy a lány önfeledten nevetgél miközben a robotok aprítják egymást. A barátja pedig belezúgott egy 300 éves plasztikba , lehet régi módi vagyok, még a bukás előttről...

2019-07-15 22:01:49 Gruden Gergo (4) #11

Egy Transformers-ben sem a sztorit keresed, hanem a 3-5 méter magas robbanó és verekedő robot autókat...
Márpedig ezzel a felfogással az Alita több volt, mint kielégítő!

2019-07-14 15:09:09 THE (4) #10

Mindenki a sztorit okolja, pedig alig tértek el az animétől.

2019-07-13 14:29:47 tomside (3) #9

előzmény: sasi89 (#6)

2019-07-12 15:24:35 Leo_Stotch (3) #8

Szerencsére nem egy Jupiter... , Ragadozó városok, Valerian, Csatahajó stb..
Nagyon kis èlvezetes mozi, ami ha 20-40 perccel hosszabb és van egy
rendes, grandiózis vége Ott fenn.. akkor ez egy négyes mozi lenne.
Így viszont egy félkeserű szájíz és 8k demó.

Margón megjegyezném.. csúszik az Avatar lassan a nyugdíjig, ennek is kicsit köze van hozzá, visszaveti a munkát.
Vagy lehet, ez a film is egy lépcső, hogy Cameron mozija még tökéletesebb látvánnyal jöjjön...

2019-06-30 20:18:28 Ragemarci (3) #7

Kár, hogy Rodriguez és Ritchie is hasonló útra tévedt...

2019-06-29 22:41:25 sasi89 (3) #6

Ha sikerült volna rendesen befejezni akkor simán megérne egy négyest így viszont csak közepes. Az atmoszférája miatt mindenképpen megéri egyszer megnézni.

2019-02-18 12:13:58 slipknot (5) #5

Gyönyörű szerelmi-szál (pedig nem szeretem az ilyeneket), csodálatos látvány, és a Star Wars óta a legérdekesebb sci-fi világ! Gondolkoztam a négyesen, mert túl kevés az idő egy ennyire szerteágazó világ bemutatásához, így a történet kicsit a kardjába dől. Ennek a rengeteg érdekesebbnél érdekesebb szálnak egy anime-sorozatban lenne a helye, kibontva az utolsó utáni mellék-szereplő történetével együtt, mert minden képkocka egy újabb történet ígéretét hordozza magában. Mint film nem tökéletes, de mint alkotás, mint VILÁG, több mint ami elvárható lenne egy cyberpunk sci-fitől. Ennek az univerzumnak ott a helye a Star Wars, a Gyűrűk Ura, a DC, és a Marvel világai között. És bár tudom, hogy a világ maga nem Rodrigez műve, hanem egy már meglévő manga-sorozat alkotóinak érdeme, de az alig 2 és fél óra keretei közé, ennyi epikus és hihetetlen érdekességet, így lehetett bemutatni. Ez a korlátoknak megfelelően ki lett maxolva! Ezért jár az 5-ös.

2019-02-17 21:42:20 polarbee (4) #4

Engem teljesen lenyűgözött a látvány, meg Alita, fenét se érdekelt a gagyi sztori. Star Warson se kértem sose számon a jellem kibontást meg a logikát, csak hagytam, hogy elvarázsoljon...

2019-02-16 23:11:27 VVega (3) #3

Maga a világ érdekes, a látvány nagyon jó, de a történet összecsapott, sok a kínos párbeszéd és a karakterek teljesen kidolgozatlanok, random cselekednek össze-vissza. Jóval közelebb van a ketteshez, mint a négyeshez, a vége elképesztően gáz.

2019-02-16 20:20:02 erahurka (3) #2

Remélem lesz belőle 3 órás rendezői változat mert kb. ennyiből éreztem összekaszaboltnak a mozis verziót. Sokszor úgy tűnt trailert nézek, eléggé kapkodott sokszor. A látványt sem érzem azért világmegváltónak, manapság videojátékok is néznek ki így, ez a lassabb részeknél látszott úgy igazán. Egyébként elég pörgős és jól ki van találva a világ, bár nem egy világmegváltó sztori. Az akciójeleneteket imádtam, ehhez azért ért Rodriguez. A vége meg pff, kár hogy ennyire összekacsintós "jön majd a folytatás ülj be arra is" lezárást kapott. Főleg úgy, hogy várhatóan leszerepel a kasszáknál és nem fog elkészülni a második rész.

2019-02-05 00:46:53 James Watherbee (5) #1

Zsenialis es nagyon teccetos a 3dje, amiatt megeri IMAXban nezni, de tortenet ugyileg azert sokat senki se varjon, az eleg osszecsapott lett, de engem a latvany vilag megvett! :)