The Wife (2017) ☆ 👁

(Björn Runge)

amerikai-svéd dráma

3,7

2020-01-30 11:58:57 dittike (5) #7

Kőkemény emberi és létjátszmák.

2019-04-02 18:14:26 csabaga (4) #6

Kifejezetten örülök neki, hogy a XIX század közepe előtt alkotó Bronte nővérektől a múlt százas 20-as éveiben feltűnt Agatha Christie-ig a nőknek sikerült máshogy megoldani az életüket, irodalmi munkásságukat.

A regényt nem olvastam, a film alapján az "írónő" valamit nagyon "benézett", hiszékenynek, kevéssé állhatatosnak bizonyult.
Mármint az írásban, hiszen egy házas férfi elcsábítása jól ment neki.
Vagyis a szereplők cseppet sem hibátlanok és kicsit fura, pont a munkájának tisztességes, (ennyit lehetett az értelmetlen leleplezés nélkül) szóbeli elismerése borítja ki, majd ő a férjt és jönnek a következmények.

Feszes történet, jó szereplők, Oscar-jelölésig is mehetett volna ebben a gyenge mezőnyben, Glenn Close díjáról nem is beszélve...

2019-02-01 17:14:19 Bubu (4) #5

Kedves berto!
Oh, köszönöm szépen! Láttam a moly.hun, mikor az író könyvei között kerestem, de eszembe nem jutott a cím alapján, hogy ennek a fordítása... Köszönöm még egyszer!
(Külföldön élek, így a könyvtár nem opció, de megnézem az online boltokban)

előzmény: berto (#4)

2019-02-01 14:38:57 berto (4) #4

Kedves "Bubu" KT-és társam!
Érdemes ellátogatni a közeli könyvtárba, ugyanis a film irodalmi alapja, Meg Wolitzer könyve (The Wife, 2003) magyar fordításban „Útközben” címen jelent meg már 2016-ban(!) a Cartaphilus Könyvkiadó gondozásában. Jó olvasást kívánok!
Üdvözlettel: berto

előzmény: Bubu (#3)

2019-02-01 13:49:37 Bubu (4) #3

Amikor már azt hittem, egy újabb feministának tűnő film arról, hogyan nyomják el feleségeiket a férjek, akkor érkezett meg ez a film. Az elején látszólag Glenn Close egy gigantikus p@cs felesége, akit nem is értünk, miért maradt meg egy házasságban.
De a végére kiderült ebből a kapcsolatból mindketten egyenlően profitáltak és vesztettek is. Mindketten azért dolgoztak, hogy jobb életük legyen, kapjanak elismerést megbecsülést ezért, amennyire az adott körülmények engedik. A körülmények, az aktuális társadalmi nézetek és jelenségek azok, amik lehetetlen helyzetbe hozzák a párost. De nyitott szemmel mentek bele mindketten, így a felelősségük is közös. Glenn Close beszédében tökéletesen összefoglalta: Nincsen feleség férj nélkül...
Glenn Close és Jonathan Pryce minden elismerést megérdemel ezért a filmért, mert annyira emberivé varázsolták a karaktereiket. Zseniálisak voltak mindketten.
Azt sajnálom, hogy a könyvet nem fordították le magyarra, nagyon szívesen elolvasnám.

2019-02-01 10:40:36 gindzsinn (4) #2

jól felépített és adagolt dráma, melyet Glenn Close cipel a hátán
ha valami katalizálja az évtizedekig gyülemlő sérelmeket, hazugságokat akkor a végkifejlet kiszámíthatatlan.

2019-01-20 20:55:05 zs93 (3) #1

El tudom képzelni, hogy ez egy igaz történet, és nyilvánvaló, hogy sok hasonló sors van. Ennek fényében sem tetszik a végkifejlet.
Egyébként nem hiszem, hogy a hatvanas években egy nő nem írhatott volna sikeres regényt.