The People vs. Larry Flynt (1996) ☆ 👁

Larry Flynt, a provokátor

(Milos Forman)

amerikai dráma, életrajzi film, vígjáték

3,9

2022-01-18 14:50:33 ChrisAdam (4) #9

Kitűnő színészek, Forman grandiózus rendezése, zseniális lendület, szinte minden adott, mégis valami hiányzik ahhoz, hogy ez egy olyan biopic legyen, amiért él-hal a filmtörténelem. A karakter. Legalábbis Larry Flynt, legyen bármilyen különc egyede a 20. századnak, valahogy mégsem tud elvinni egy egész filmet. Persze nincs könnyű dolgunk, ő egy igazi antihős, plusz a forgatókönyv pedig valahogy nem is enged közel hozzá. Woody Harrelson zseniális (azóta sokszor újracsomagolta az itt nyújtott alakítását), Flynt viszont inkább az a fickó, akinek a sztoriját szívesen követed újra és újra a magazinokban, a hírekben, de egy pillanatra sem szeretnéd magad a helyébe képzelni. Javára legyen szólva, a film játékideje pillanatok alatt elröppen, de ugyanez hátránya is, mert valahogy túl hamar vége lesz, a katarzis pedig elmarad.

2019-07-27 15:29:06 tomside (4) #8

Végre pótoltam... Edward Norton óriásit játszik, a film csupa lendület. Egy pillanatra sem unalmas, pedig benne lenne. Dehát Forman, az Forman.

2016-12-29 00:09:59 erasto (4) #7

Milos Forman nem tud hibazni! Lassan indul be, de aztan felporog, amiben Woody Harrelson elevulhetetlen szerepet jatszik!

2015-08-16 17:02:44 angel (5) #6

Woody Harrelson egészen szuper ebben a filmben!

2013-07-06 23:03:29 Jereváni Rádió (4) #5

Méregerős négyes, Adam Taylorral kell egyetértenem, hogy ha egy picit több benne az olyan szintű mélység, mint a film utolsó 20-30 percében, gondolkodás nélkül rávágnám az ötöst. Viszont Forman annyira, de annyira tud mindent a filmről, annyira egy született zseni, hogy még - hozzá képest viszonylag kevésbé nagyszerű - filmjében is lealáz gyakorlatilag mindenkit Hollywoodban. Egyszerűen ez a pali tudja, hogy hogyan kell lekötni az embert két órára, tud mindent, amiről egy filmnek szólnia kell. Az összes ottani fejessel napestig csak Forman-filmeket nézetnék, hogy legalább valami morzsát felszedjenek abból, amit ez a fickó elhullajt (akinek persze nem inge, ne vegye magára!).

2012-07-10 17:30:46 Dynast Grausherra (5) #4

Úgy veszem észre, Milos Forman filmjeinek hősei többnyire mindig olyan személyiségek, akik valamilyen módon szembemennek azzal, amit a többség "normálisként" elfogad. Larry Flynt pedig erre még jócskán rá is játszik.

2011-06-26 00:36:59 Adam Taylor (4) #3

Nehezebben, vagy jobban szólva tucat-biográfiaként indul, de szerencsére nem sok a felesleges betét, a gyerekkorból is csak kis szeletet kapunk, aztán pedig felpörög a ritmus. A Larry Flynt által képviselt eszme és a bírósági szegmensek egy idő után túlsúlyba kerülnek, de úgy éreztem, nem csak erre van kihegyezve az egész, a film végig színes, szórakoztató, de a megfelelő helyeken kellően drámai. A jobb életrajzi filmek minden jellemzője jelen van, a szereplőgárda is remekel, egyszerűen csak nincs meg benne az a mélység vagy hatásosság, ami miatt 5-öst érdemelne.

2010-10-08 23:17:22 bruce (3) #2

Milos Forman eddigi filmjeiben nem kellett csalódnom most sajnos igen.A film közepéig egész jó de Larry lecsukása után tempótlanná válik és Harelsoon is ki-ki esik a szerepéből Courtney Love sem csinál mást az egész filmben csak saját magát adja Edwart Norton pedig zseniális mint mindig.

2009-06-16 14:48:22 -senki- (3) #1

Az eleje és a vége egész jó, vannak Larrynek jó beszólásai, de a két órából egy olyan elnézhető, semmi különös, elmegyféle. Így: 3,5