The Stalking Moon (1968) ☆ 👁

(Robert Mulligan)

amerikai western

3,4
The Stalking Moon (1968)

Arizona, 1881. Sam Varner éppen 20 évnyi katonai szolgálat után leszerelésre gondol, amikor utolsó bevetésére küldik: a rezervátumból kitört apacs indián csoportot kell bekerítenie és lefegyvereznie. Az akciót sikerrel teljesítik és kiszabadítanak az apacsok karmaiból egy fehér asszonyt és félvér fiát. Sarah Carverről kiderül, hogy ő és családja több mint 10 éve került az apacsok fogságába, és ő az egyedüli, aki túlélte a rabságot. A csapat - miközben visszatér az erődbe - hírét veszi, hogy a környéken garázdálkodik Salvaje, a kegyetlen, gyilkosságairól hírhedt apacs harcos. Sam, mielőtt végleg visszatérne farmjára, gondoskodik róla, hogy Sarah és annak fia biztonságba kerüljön: elkíséri őket oda, ahonnan vonaton eljuthatnának keletre. Néhány napot azonban várniuk kell még az utazásra. Időközben azonban felbukkan a rettegett Salvaje, és Sarah bevallja védelmezőjüknek, hogy az indián a fia apja. Sam végül mind a kettejüket magával viszi farmjára, ahol Sarah lassan megnyugszik. A gyerek azonban továbbra is makacsul hallgat, ellenáll a férfi minden barátkozási kísérletének. Kis idő elteltével újra felbukkan Salvaje, s kihasználva Sam pillanatnyi távollétét, magával viszi Sarah-t és a fiát. Sam Varner azonnal a nyomukba ered.

Bemutató

• 1975. január 2.

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
To Kill a Mockingbird (1962)
Ne bántsátok a feketerigót!
4,3

4,1
The Bravados (1958)
Hajtóvadászat
3,7
One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Száll a kakukk fészkére
4,6
Psycho (1960)

4,6
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát
4,4