Kursk (2018) ☆ 👁

(Thomas Vinterberg)

amerikai-belga-francia-kanadai-luxemburgi-román dráma, történelmi film

3,6

2019-12-23 11:09:57 schankox (4) #9

Jó film ez, de csak az nézze meg, aki nem klausztrofóbiás és nincsenek vízbe fulladós rémálmai. Végig izgalmas, feszült, jó történetvezetésű film, csak hát ugye a végkifejlet előre tudható és nagyon szomorú. Erős négyes.

2019-06-04 20:43:54 Calavera (?) #8

Miert angolul beszelnek?
Mi ertelme van egy orosz tortenetet belga-feancia-luxemburgi produkcioban angolul megcsinalni? Vagy Impala vagy semmi. Vagy oroszul vagy inkabb nemafilm.
Es amikor oroszorszagban valaki ezt megnezi akkor inkabb kikapcsolja es nevetve kimegy inni egy vodkat
Angolul belga-francia film.elkepeszto

2019-05-19 17:43:25 HejjaX (4) #7

Katonai titkok, tengeralattjáró technológia kiszivárgása, ezáltal az ország védelmi potenciáljának gyengítése. (Ország = 144 millió lakos.)

előzmény: THE (#6)

2019-05-19 01:40:27 THE (3) #6

Miért is sodort volna milliókat veszélybe?

előzmény: qanic (#4)

2019-05-09 18:02:17 necksprain (3) #5

egy orosz utószinkron ráfért volna, ez így néha nevetséges volt, főleg az együtt danonászások.

2019-05-08 18:59:42 qanic (4) #4

"ostoba, makacs ragaszkodás, vaskalaposság, emberi élet felet álló nemzeti büszkeségnek csúfolt idiotizmus."

Oroszország túl nagy (és értékes) területen fekszik ahhoz, hogy "nemzeti büszkeségnek csúfolt idiotizmus" nélkül túlélje azt. Napóleon, Lenin, Hitler, NATO... Ők csak addig maradnak életben, amíg katonai birodalomként viselkednek. Inkább azon kellene elgondolkozni, hogy minek köszönhetően gyengült le annyira a flotta, hogy nyugati (konzumidióta) turisták kirándulhattak a Titanic-hoz azzal az orosz mentőhajóval, aminek nem ott lett volna a helye. Egy Borisz Jelcin "felkérte" volna az amerikaiakat, hogy "mentsenek" és talán sikerül volna kihozni pár KATONÁT ezzel veszélybe sodorni másik 140 millió ember és utódaik életét. Pont azért jó a film, mert próbál néhány más szempontot is felvetni, így nem olyan vegytiszta, mint az Amerika kapitány.

"kéne lassan tanulni már az emberiségnek a történelemből"

2019-01-20 16:39:16 ryood (5) #3

tudni ugye előre a végkimenetelt, de mégis úgy feldühített az egész..ez az ostoba, makacs ragaszkodás, vaskalaposság, emberi élet felet álló nemzeti büszkeségnek csúfolt idiotizmus.
a film félelemetesen jó, egy pillanatra nem untam, és hát érzelmileg is hat.
szívszorító történet, ugyanakkor, ha lehet egy tengeralattjárósnak szép a halála, akkor ez így végül is az volt. így beleolvadni a semmibe/mindenségbe..az más kérdés, hogy értelmetlen halál, és 71 gyerek maradt utánuk.
kéne lassan tanulni már az emberiségnek a történelemből..

2019-01-20 10:54:37 robertjordan (5) #2

Régen láttam ennyire szomorú filmet.

2019-01-19 11:19:42 magichorze (4) #1

Megrázó és hatásos film, érdemes rászánni a két órát.