Tékasztorik (2017) ☆ 👁

(Czupi Kála - Martin Csaba)

magyar vígjáték

2,2

2021-11-21 13:04:42 Jenő (1) #18

Nem hittem a szememnek. Ha picit érzékenyebb lennék, elsírtam volna magam az első öt percnél:)

2020-12-30 00:54:19 ArmaGedeon (1) #17

Martin Csaba azt találta mondani a Dobogó kövek megjelenésekor, hogy ő aztán nem kíván beállni az igénytelen hazai filmtrendek sorába, így aztán mindenféle szponzorálás nélkül készít filmet. A Tékasztorikba csak belekukkantottam (hatott a finom Cabernet Savignon, és bátor lettem, na), természetesen nem néztem végig, és miután kellőképp kiégtem, csak annyit mondok, hogy a rendező úr úgy szúrta tökön magát a korábbi fennhéjazó kijelentésével, hogy ihaj! Ehhez a kiábrándítóan silány foshalmazhoz képest bármelyik középszerű Barátok közt-epizód maga a bergmani magasművészet! Nem is értem, Csuja Imre mit látott ebben az egész katasztrófában, hogy az arcát adta hozzá. A főhősnőnket pedig rossz nézni: arról nem tehet, hogy köze nincs a színészetnek nevezett szakmáról, de ezt a fancsali, búvalbaszott ábrázatot akkor sem bámulnám sokáig, ha fizetnének érte. Hál' istennek, ingyé' volt... Minek szépítsem, ez egy értékelhetetlen roncsfilm, ne légy barom, mint én, és ne is szagolj bele - ördögöt lehet űzni vele. (Az IMDb-n 5,9-en áll 635 darab szavazattal. Hmm, nagy a baráti kör, mi, Csabi?)

2018-02-25 13:00:20 Kempesbaba (1) #16

Én nagy rajongója voltam Vikunak és kimondottan vártam a filmet. Hát... Egy nagy katyvasz az egész. Mintha nem is lett volna forgatókönyv,a szinészi munka nulla,(kivéve Csuja Imre,aki rutinból de zseniálisan hozza Fater karakterét)a rendezés elképzeléstelen,az operatőri munka teljesen amatőr. Ja és a hangmérnököt egy életre eltíltanám a szakmája gyakorlásától,annyira borzalmas volt a hangzás.

2018-01-28 17:20:54 dittike (4) #15

Ez a tékás lány csak keresi az igazi mindenből munkából, szerelemből, életből, ezért néha kikapcsolja agyát elmegy a tengerhez gondolatban s láthatóan jól érzi magát a koktélok megivásakor.
Nehéz ügy a szülőkről való leválás főleg már ilyen korban de nem lehetetlen, bár kicsit túl sarkított ez film azért nézhető.

2018-01-23 21:24:56 ChrisAdam (1) #14

Őszinte leszek, messze felülmúlta a várakozásaimat. Egyetlen hatalmas baja van a filmnek, hogy egy ilyen nagyon nem működhet filmként. Elhiszem, hogy Bihari Viki sztorijai blogban, Facebook-posztként működnek, de ez filmbe átültetve, másfél órában tényleg teljes agypusztulást kezdeményez.
Habár nagyon nem bírom az ilyen nagyszájú kiégett megmondóembereket, akik a saját keseredettségükből sajtolják ki a humorukat és folyton ostorozzák és emlegetik hitvány életüket poénból, de elismerem, hogy Bihari Vikinek van egy markáns stílusa és ez olykor be is talál (éppen hogy/kinek hogy). Több Facebook posztot, sztorit olvastam tőle (egy-egy ismerősöm előszeretettel osztogatja) és valóban díszesen felépíti mondandóját, mindenhova próbál egy-egy vicces szófordulatot csempészni. És ez tök jó, hajrá, de forgatókönyvben nem működik, basszus. Nincs létjogosultsága a filmes megjelenítésnek.
Működhetne videoblog formájában tízperces blokkokban, működhetne stand up comedy műsorként, működhetne apró kis rövidfilmekként (talán), de így... talán csak a keményvonalas rajongóknak élvezet, egy átlagnézőnek, ha olykor-olykor fel-fel is röttyen egy-egy poénon, 15 perc után olyan unalmassá válik neki, hogy... nagyon. Így aztán nem is néztem végig, egyértelműen.

előzmény: Atazzz (#13)

2018-01-23 18:53:14 Atazzz (?) #13

Első 5 percet bírtam, és nem vagyok benne biztos, hogy ezt nekem végig kell néznem.
Shop stop és Dobogó kövek kínos elegye, kinek kell egye: megtekinthető (elnézést)

2017-12-24 21:57:03 Killjoy (1) #12

A poénok talán egy blogban még ülhetnek, de így... Anyáááám!

2017-12-22 11:36:41 goromba (1) #11

Nekem mindegy, ki adta össze rá a pénzt, de abban biztos vagyok, hogy legközelebb ez már nem menne.
Meg kéne mutatni bemutató előtt a "befektetőknek" kész állapotban, és szerintem majdnem mindenki sorba állna, hogy követelje vissza a lóvét.
Bármennyit is.
Komolyan, nem találok szavakat-az alkotók sem nagyon találtak értelmeseket.

2017-12-22 11:27:29 critixx (1) #10

Én úgy tudom, hogy a blog olvasói adták rá össze a pénzt. Vagy tévedek? Egyébként én sem értem, mitől ennyire sikeres ez a roppant erőltetett és humort még nyomokban sem tartalmazó oldal. Mondjuk ugyanígy nem értem a legalább ennyire nem vicces macskás meg alkoholista papos oldalak népszerűségét sem.

előzmény: goromba (#9)

2017-12-22 11:20:12 goromba (1) #9

Elkezdtem nézni. Elképesztő. Honnan a p...ból lehet ilyenre pénzt szerezni?!
Hihetetlenül gyenge-vannak ettől filmművészetileg és szórakoztatásiparilag sokkal erősebb családi videóim, de nyilvánvalóan, a nézők iránti kegyelemből kifolyólag, én nem bocsátom közre.
Sokan teszik ezt, önkritikából adódóan-ezen film alkotóinak is így kéne tennie.

2017-12-12 07:17:06 bambula (1) #8

Ez a második film Martin Csabától,amit láttam,de hogy valaki ennyire nem tud találni jó színészeket az amatőrök között az hihetetlen.
Inkább azt a pénzt amit a neten összekalapoztak, odaadhatták volna egy a filmezéshez értő embernek.
Mert viccesek lennének a dialogók,de valami írtó agyzsibbasztó/irritáló módon adják elő az amatőr szereplők(és itt persze főleg a főszereplőre gondolok).

2017-03-11 23:00:22 Bordás Máté (1) #7

Kedves mindenki, NE NÉZZÉTEK MEG! Sajnálom hogy csak ennyit írok, de most jöttem ki a moziból és kb az agyhalál szélén vagyok!

2017-02-21 11:07:52 Ubul (1) #6

nem az (bár nem tudom, hogy az lesz -e, de trailer alapján részemről kerülendő), csak úgy van beállítva, BV facebook oldalán :D

előzmény: Atazzz (#5)

2017-02-21 11:04:42 Atazzz (?) #5

Én csak felületesen ismerem Bihari Viktória munkásságát, valaki elárulná, hogy mitől sikertörténet?

2017-02-21 11:02:44 critixx (1) #4

A werkfotók alapján Red One-al forgatták a filmet, a trailer mégis úgy néz ki mintha valami középiskolás videószakkörös lőtte volna MiniDV-re vagy Hi8-ra. Jó szem és tehetség is kell, nem csak technika.

2017-02-21 11:00:16 Ubul (1) #3

persze úgy van elkönyvelve, hogy nagy siker a film

vajon melyik korcsoportban...vagy csoportban...:D

előzmény: ZoLeEe (#1)

2017-02-20 19:17:50 critixx (1) #2

Lehetne esetleg egy film, amiben Dancsó Péter egy csapat Jobbik Ifjúsági Tagozatos számítógép-nerd seregének élén megküzd Szirmai Gergely bölcsészlányokból álló rohamcsapatával.

előzmény: ZoLeEe (#1)

2017-02-20 19:11:58 ZoLeEe (?) #1

ebből még a trailer is sok(k) volt.
Várom természetesen a tibiatyás meg a többi internet-celebfilmet, még bőven van hova süllyedni.