A Friday Night Date (2000) ☆ 👁

(Sidney J. Furie)

amerikai-kanadai akciófilm

?,?

2009-03-20 16:59:33 Ivan/ (2) #1

Azta de frankó autósüldözéses film volt ez! Már maga történet is hatalmas volt. Egyetemről hazafelé menet leányzó szakit barátjával, aki erre elkezd ordítani vele, majd jön Mr Casper „tökös” Van Dien és megmenti a lánykát. Sőt, ezután még fel is ajánlja, hogy hazaviszi a lányt az autójával. A kidobott barát viszont ennek nem örül és haverjaival egy bitang nagy terepjáróval elkezdi üldözni hőseinket. Innentől kezdve másfél órán át folyamatosan autósüldözéseket láttunk. Össze -vissza változnak a helyszínek, hol erdőben vagyunk, hol országúton szóval bitang jól fel van építve az egész. Mondjuk azt nem értem, ha menekülnek a rosszak ellen, mi a francért nem mennek be a forgalmas városba segítséget kérni, de hát ez az én bajom biztos hülye vagyok, hogy ilyeneken is gondolkodtam eme csoda nézése közben. Aztán az is jó, hogy pl. mikor hőseink elvesztik autójukat (és lerázták üldözőiket) az erdőben egy kis patakba „menekülnek”, mondván ott úgyse találják meg őket, mert nem tudnak odajönni a járgánnyal a nyomorék üldözöik . De miután ezt így megbeszéli a két menekülő hirtelen minden előzmény nélkül az üldöző hülyegyerekek feltűnnek a szinte sérthetetlen járgányukkal. Na itt már szakadtam a röhögéstől komolyan… És ezek után még van vagy 5-6 jelenet ami ezt is képes überelni, de azokról inkább már nem is szólok. Röviden, tehát aki vicces és tartalmas másfél órára vágyik az mindenképpen próbálkozzon be ezzel a gyöngyszemmel. Megéri.