Woyzeck (1994) ☆ 👁

(Szász János)

magyar dráma

3,9

2012-04-25 12:40:46 Tenebra (4) #4

Herzogénak különlegesebb hangulata van, de ez sem rossz. Kovács Lajos nagyon jó, egészen más, mint Kinski. Kinskiben érződött valami vadállatiság, és nagyon is sejthető volt, amit a végén tett. Kovács Lajos viszont egy jámbor alaknak tűnik, és emiatt, ha valaki nem ismeri a sztorit, abszolút kiszámíthatatlan, hogy mit tesz.

Ez a film a környezetváltozás miatt viszont sokkal erősebben közvetíti az üzenetet. A magyar gettómocsok, meg a rendőr szerepeltetése eléggé beszédes és sokkal markánsabbá teszi a kiszolgáltatottságot és a modernkori rabszolgaság természetrajzát.

Ami miatt nem zseniális számomra, az szimplán azért van, mert magát az alapsztorit is furcsának tartom, kissé mesterkélt nekem.

De amúgy a karakterek és az atmoszféra miatt mégis szerettem.

2009-08-31 13:56:27 Semprini (3) #3

Nem lett rossz ez a magyarosított-modernizált adaptáció, bár azért a Herzogétól szerintem messze van, de a szereplők itt is többnyire jók, viszont engem zavart hogy sokminden kimaradt és pl. a Tamburmajorból Rendőr lett. Nekem Herzog szöveghűbb, korhűbb feldolgozása az igazi, bár abból is maradtak ki dolgok.
ui: Mindig zavar magyar filmek esetében, amikor a szereplők szájmozgása nem stimmel az utószinkronnal. Ez itt is sokszor előfordult, néha egészen mást mondanak, mint a forgatóson felvett jelenetben.

2008-08-16 21:03:24 zéel (5) #2

Szász János első filmje!
Azóta többször is bebizonyította (legutóbb az Ópium c. filmjével), hogy elképesztő tehetsége van az élet sötét oldalának bemutatásához!

2007-06-16 21:52:06 Ivan/ (5) #1

Elképesztő erejű alkotás, ami alig marad el a Herzog féle verziótól. Komolyan, aki teheti nézze meg, mert hatalmas élmény.