The Nile Hilton Incident (2017) ☆ 👁

dán-francia-marokkói-német-svéd dráma, krimi

3,9

2020-03-31 16:44:29 ryood (5) #10

brutális..egyszerűen brutális.
valamit nagyon, de nagyon tud ez a film. két és fél évvel a mozis megtekintés után néztem újra itthon tévén, és ha lehet még nagyobb katarzis volt ezúttal.
bekúszik az ember bőre alá. a felszínen lévő (amúgy hibátlan) bűnügyi történet úgy elevenedik meg a vásznon, hogy a korrupcióról, zsarnokságról és az ezekkel szembeni reménytelen szélmalomharcról felhozza a mélyből annak "leg-lényegét". beleborsódzott a hátam és libabőrös lettem. megjegyzem, talán az elképesztő erejű hipnotikus Krister Linder soundtrack nélkül talán nem sikerülne neki ez.
aki nézne valami igazán ütős bűnügyi filmet, EZ LEGYEN AZ ELSŐ.
azt meg csak remélni tudom, hogy majd elkészül egyszer egy "budapesti eset" is..
(Fares Fares a legnagyobb király)

2019-02-17 20:15:05 tomside (5) #9

Phew!
Konkrétan féltem egy-egy jelenetben.
Fares Fares mindenféle rendőrt kiválóan játszik, talán, hogy elkönnyítsem ezt a bitang nagy súlyt, meg is nézem negyedjére a Zsernyákokat.

2018-03-21 14:32:23 zéel (5) #8

...ha már újra téma lett a film, akkor megemlítem Jászberényi Sándor kairói naplóját, a "Budapest-Kairó (Egy haditudósítónaplója)" c. könyvét. Izgalmas és tanulságos olvasmány nekünk is.

2018-03-21 10:34:29 critixx (?) #7

Engem (pedig világéletemben nem-dohányzó voltam) sokkal jobban zavar mikor olyan hollywoodi filmekben mint pl. A számolás joga, a '60-as években senki sem dohányzik. Vagy a Banks úr megmentésében a közismerten láncdohányos Walt Disney egyszer sem gyújt rá. Egyszerűen történelmileg hiteltelen a dolog.

2018-03-21 09:21:25 ryood (5) #6

és ha tényleg ennyit dohányoznak?

előzmény: project640 (#5)

2018-03-21 08:01:50 project640 (5) #5

kis betekintés korunk egyik meghatározó arab államáról, a 16 milliós kairó belső világáról, a végtelen korrupcióról ..., ha nem arab nyelven beszéltek volna, azt hinném, hogy salvadorban játszódik a történet ... nagyszerű a szudáni nő bemutatása .... minden porcikájában éreztem a filmet .... a sok cigi viszont már zavart :-(

2018-03-16 22:25:16 popcorno (3) #4

Az utolsó jelenet a forradalom tisztaságáról nekem nem hiányzott. Jobb lett-e azóta a helyzet? Nagyon kétlem. Csak a korrupció haszonélvezői cserélődtek. Egy jó krimiből így lett - a végkicsengés miatt - egy kevésbé jó politikai film.

2017-09-24 19:43:20 bakocsa (5) #3

Roppant vaskos a hangulata, és a realista ábrázolásnak köszönhetően ott éreztem magam a fortyogó Kairó kellős közepén. Nagyon erős film.

2017-09-24 17:45:30 ryood (5) #2

maga a történet alapján önmagában "csak" egy szövevényes krimi lenne, ami hitelesen, életszerűen mutatja be a mindent átszövő korrupciót, és annak hatásait egy európai számára kevésé ismert kultúrában, városban.
a fantasztikus meditatív zene, a zsigerekig hatoló feszült hangulat, a kiváló színészi alakítások, egy zseniális fares fares, és néhány azonosulható sors emeli az átlag fölé ezt a pikáns filmetm amely közeleb hozza azt a fülledt közeget is, ami megágyazott az arab tavasznak is.
csak ajánlani tudom mindenkinek.
micsoda kortárs noir!

2017-09-24 17:22:42 zéel (5) #1

Egyiptomban játszódó izgalmas mai történet, arab színészekkel, arab nyelven - a mindent átszövő korrupcióról.