The Nile Hilton Incident (2017) ☆ 👁

(Tarik Saleh)

dán-német-svéd dráma, krimi

2019-02-17 20:15:05 tomside (5) #9

Phew!
Konkrétan féltem egy-egy jelenetben.
Fares Fares mindenféle rendőrt kiválóan játszik, talán, hogy elkönnyítsem ezt a bitang nagy súlyt, meg is nézem negyedjére a Zsernyákokat.

2018-03-21 14:32:23 zéel (5) #8

...ha már újra téma lett a film, akkor megemlítem Jászberényi Sándor kairói naplóját, a "Budapest-Kairó (Egy haditudósítónaplója)" c. könyvét. Izgalmas és tanulságos olvasmány nekünk is.

2018-03-21 10:34:29 critixx (?) #7

Engem (pedig világéletemben nem-dohányzó voltam) sokkal jobban zavar mikor olyan hollywoodi filmekben mint pl. A számolás joga, a '60-as években senki sem dohányzik. Vagy a Banks úr megmentésében a közismerten láncdohányos Walt Disney egyszer sem gyújt rá. Egyszerűen történelmileg hiteltelen a dolog.

2018-03-21 09:21:25 ryood (5) #6

és ha tényleg ennyit dohányoznak?

előzmény: project640 (#5)

2018-03-21 08:01:50 project640 (5) #5

kis betekintés korunk egyik meghatározó arab államáról, a 16 milliós kairó belső világáról, a végtelen korrupcióról ..., ha nem arab nyelven beszéltek volna, azt hinném, hogy salvadorban játszódik a történet ... nagyszerű a szudáni nő bemutatása .... minden porcikájában éreztem a filmet .... a sok cigi viszont már zavart :-(

2018-03-16 22:25:16 popcorno (3) #4

Az utolsó jelenet a forradalom tisztaságáról nekem nem hiányzott. Jobb lett-e azóta a helyzet? Nagyon kétlem. Csak a korrupció haszonélvezői cserélődtek. Egy jó krimiből így lett - a végkicsengés miatt - egy kevésbé jó politikai film.

2017-09-24 19:43:20 bakocsa (5) #3

Roppant vaskos a hangulata, és a realista ábrázolásnak köszönhetően ott éreztem magam a fortyogó Kairó kellős közepén. Nagyon erős film.

2017-09-24 17:45:30 ryood (5) #2

maga a történet alapján önmagában "csak" egy szövevényes krimi lenne, ami hitelesen, életszerűen mutatja be a mindent átszövő korrupciót, és annak hatásait egy európai számára kevésé ismert kultúrában, városban.
a fantasztikus meditatív zene, a zsigerekig hatoló feszült hangulat, a kiváló színészi alakítások, egy zseniális fares fares, és néhány azonosulható sors emeli az átlag fölé ezt a pikáns filmetm amely közeleb hozza azt a fülledt közeget is, ami megágyazott az arab tavasznak is.
csak ajánlani tudom mindenkinek.
micsoda kortárs noir!

2017-09-24 17:22:42 zéel (5) #1

Egyiptomban játszódó izgalmas mai történet, arab színészekkel, arab nyelven - a mindent átszövő korrupcióról.