Poltergeist (1982) ☆ 👁

(Tobe Hooper)

amerikai horror, thriller

3,5

2021-03-20 18:36:45 Lady Ópium (4) #17

Volt egy különleges atmoszférája anno a filmnek, akkor még paráztam is tőle, ma már persze nem.
De ettől még a maga módján klafa, azt hittem ezért még nem "húzod le" ennyire. :)

előzmény: sajoferenc (#16)

2021-03-20 18:20:55 sajoferenc (2) #16

Mai szemmel nézve tényleg kezdetlegesnek tűnik. A maga korában viszont kiemelkedő volt.

2020-09-10 10:01:48 guybrush (5) #15
2018-01-04 19:31:53 Norbert Simon (4) #14

A Poltergeist a 80-as évek egyik legnagyobb filmje. Talán nem a legjobb a maga műfajában de azért leköti a nézőt. Már ezért is megérdemli a dicséretet. Fiatalabb koromban megnéztem többször is. Akkor az egyik kedvencemmé vált. Tavaly vagy az előtt újranéztem és egy kellemes nosztalgia érzés fogott el. Félelmetesnek nevezni nézőpont kérdése. Egy, két jelenetet leszámítva( no spoiler) szerintem ma már nem olyan vészes megnézni. Anno mindenképpen sokkal hatásosabb, parásabb lehetett a Poltergeist mint manapság. Olvastam annyi átok mendemondát róla. A színészek közül akik szerepeltek benne köztük a kislány is nem sokkal meghalt. De ezeket nem kell elhinni. A szereposztás az nagyon jó, ( az a törpe médiumcsaj az talán a legnagyobb.)A látványa bár mai szemszögből nézve butának hathat de akkor még csúcsnak számított. Egyszóval klassz kis film de nem zseniális! A horror rajongók számára kötelező a Poltergeist.

2015-11-20 15:51:50 Leo_Stotch (4) #13

Kellemes, nem kapkodó, viszont hamar a lecsóba csapó, jó kis mozi. 20 éve pedig biztos sokan letérdeltek előtte..a hangulata nem kopott, látványa picit igen.

2012-11-23 20:33:04 tomside (3) #12

uhh de rég láttam, le sem osztályzom... hirtelen átfutottam az összes tematikus horrorlistát és bejelöltem vagy 30 filmet... már csak idő kellene.. :(

2012-08-03 12:42:14 ChrisAdam (3) #11

Kicsit azért többet vártam, elég lassan felépulő film. Az utolsó 20 perc egész élvezhető, de azért ez összességében kevés. A zene jó volt, az effektek baromira rosszak, de tetszett az, hogy minden percben ott volt egy Alien vagy Star Wars relikvia.

2012-05-31 23:52:23 svili (1) #10

mai szemmel nézve ez ZS kategória..

2012-05-19 08:48:06 Prüstü (3) #9

Bizonyára ha korábban nézem meg, mélyebb hatással lett volna rám, habár ez sem feltétlen igaz, mert annak idején a témán belül maradva, én Az Átkozottak otthonát néztem, és az sokkal "realisztikusabb" a számítógépes effektek sem vágják haza a hangulatot, és valahogy sokkal nyomasztóbb.
Viszont szóljon a film mellett, hogy vannak nagyon elkapott részek, gondolok itt az első traumatikus becsapódásra, ahogy beindul az őrület vagy a végén a bohóc öntudatra ébredése:), viszont a finálé eléggé Hollywood mozit csinált belőle, a ház felszippantása már túl ment a befogadható határon Összességében egy kikapcsoló, de némileg beparáztatós estére tökéletes mozi.

2012-01-07 22:48:22 Bruce94 (4) #8

Szerintem hatalmas film volt, olyan igazi megnézed, szórakozol, kicsit beijedsz, de abbol a fajtából a legjobb amit láttam. A történet nem volt számomra idemeretlen, a Family Guy egyik epizódja pontosan a filmet parodizálja ki. A színészi alakításokkal nem volt gond, leszámítva a már említett szörnyűségesen elrontott karaktert. A legjobb jelenet szerintem az első éjszaka játszódó képsorok. Szerintem aki tudja nézze meg, nem fogj bánni.

2011-10-29 23:19:14 Zsoca87 (4) #7

Szerintem is szörnyen idegesítő volt, tök komolytalanná tette a filmet onnantól.

előzmény: yuriko (#4)

2010-06-15 20:12:35 Olórin (4) #6

Nem értem, mi a baj ezzel a karakterrel. A hangjával, a megjelenésével, mindennel együtt, gyakorlatilag a "fura, ijesztő médium" figurájának omegája:)

2010-06-15 19:58:34 wayage (5) #5

Nekem tetszett film, de szintén nagyon irritált ez a karakter. Talán ő miatta nem tudok erre fimre 5-t adni. Hozzá teszem, szinkronnal láttam s lehet csak a magyar hangja miatt ilyen ellenszenves.

előzmény: yuriko (#4)

2010-06-15 12:54:28 yuriko (?) #4

A filmtörténelem talán legirritálóbb karaktere Tangina Barrons. Egész kedves ijesztgetős horror lenne ez, de megjelenésével és viselkedésével na és persze hangjával már-már fizikai fájdalmakat okoz, olyannyira, hogy az elégtelen osztályzaton is gondolkodom.

2010-06-13 11:33:34 VVega (4) #3

Nagyszerű film. Feszült, néhol igenis félelmetes (pl. az említett fás jelenet, vagy számomra különösen a bohócos szcéna) és érdekes az elejétől a végéig.

előzmény: HejjaX (#1)

2010-06-13 10:19:55 Olórin (4) #2

Számomra szörnyen félelmetes volt gyerekként (főleg a fától fostam - a mi ablakunk előtt is volt egy), és ez azon kevés gyerekkori kedvencek egyike, amik felnőtt fejjel sem veszítettek erejükből.

2010-06-12 15:02:23 HejjaX (2) #1

itt még nincs vélemény? meglepő.
ahogy meglepő a viszonylag magas pontszám is. ez az állítólagos horrorfilm olyan vérszegény és komolytalan, hogy horrorfilmnek (pláne thrillernek) nevezni önmagában is vicces. a félelemfaktor kb. annyi a filmben, mint a Kacsamesékben.
ráadásul még unalmas is.