Gangs of New York (2002) ☆ 👁

(Martin Scorsese)

amerikai-olasz dráma, krimi

3,5

2022-02-13 18:02:44 Norbert Simon (3) #26

Összességében látványos, elég korhű és akciódús film. Nagyszerűen mutatja be Amerika ezen másik oldalát. A színészek többsége nagyon jól játszik. Jól ki lettek választva. Egyiknek jobban illet az adott karakter mint a másik. Kár ,hogy túl hosszú a film. Én szerintem feleslegesen. A csatajelenetek nagyon jók de ugyanakkor szívszorítóak.

2020-12-17 20:11:13 The Cortez (2) #25

Scorsese & DiCaprio első közös munkája meglepő módon, nem indult túl rózsásan. A filmnek a korrajz, a díszlet- és jelmeztervezés meg a látványosra sikeredett végső harcjelenet az erősségei. A sztorivezetés csigalassú, a legtöbb képsor keményen unalmas, a játékidő indokolatlanul hosszú, Cameron Diaz szerepeltetése pedig egyenesen érthetetlen. Scorsese bácsi, tessék leülni 2-es!

2018-01-28 06:40:50 whiteman 01 (5) #24

De szép komment! Felhuztam én is

előzmény: VVega (#23)

2018-01-27 11:42:51 VVega (5) #23

Újranézve felhúztam ötösre. Már az első fele is gyönyörű történelmi tabló, pazar díszletekkel, hangulattal és zseniális színészekkel, de a fináléhoz érve brutálisan erőssé, igazi mesterművé válik.

2017-10-11 08:39:43 kfiro (3) #22

Én is csalódott vagyok, nem mintha nagy Scorsese rajongó lennék, de jó rendezőnek tartom.
Legfőképp a film hosszával volt bajom, feleslegesen 3 órás ez a film, tömörebben sokkal élvezhetőbb lenne.

Én nagyon élveztem Daniel Day-Lewis alakítását, DiCaprio volt már jobb is, viszont Cameron Diaz nagyon nem illett a képbe (pedig nem játszik rosszúl), legalább is én mást tudtam volna elképzelni erre a szerepre.

Azt nem tudom mennyire merített hitelesen a történelemből a rendező, de gondolom sok minden hasonlóképp zajlott ebben az időszakban. Egy biztos a filmben nagyon sok a művi dolog és a szinpadiasság, amitől kicsit olyan Moulin Rouge hangulata lett és ez nem tesz jót neki.

Összeségében aki látni szeretné, az legyen vagy nagyon fanatikus Scorsese rajongó, vagy nagyon nyitott és türelmes ezzel a filmmel, mert különben lehet hogy nem nézi végig. :-)

Jó szórakozást!

2017-06-11 18:09:16 s.csaba (1) #21

Ez egy ilyen history channel-re való film.

2015-11-30 12:10:13 whiteman 01 (5) #20

Látta valaki az Original cut-ot? Egyáltalán, megszerezhető? Véleményeket kérnék:)

2014-01-06 00:31:25 Jereváni Rádió (4) #19

Édes Jóistenem, Scorsese mekkora ziccert hagyott ki! Ha nem erőltette volna az első órára/első felére az amúgy harmatos bosszútörténetet + azt, hogy a Nagymenők/Casino világát átültesse a XIX. századra, akkor talán az új évezred egyik legjobb filmjét kaptuk volna. Az a bizonyos második fele viszont olyan brutális, kőkemény, őszinte, és pengeéles kritika Amerikáról, demokráciáról, hatalomról, korrupcióról, stb., hogy azt soha ilyen tökéletesen nem éreztem egy Scorsese-filmben sem. Ezért a második feléért kap tőlem egy négyest, keserű a szájíz, de így is öröm volt megnézni.

2012-05-19 11:34:44 BonnyJohnny (4) #18

Ez (is) a kétezres évek gyengélkedő teljesítményű Scorsese alkotása.
Mindenképpen dicséretet érdemel, hogy az amerikai (new yorki) történelem egy kevésbé ismert, szégyenletesebb, de heroikusabb szeletét milyen nagy korhűséggel mutatja be, de mint film, nem igazán emelkedik ki. Sem az "álmosító" forgatókönyv, sem a Scorsesetől alapjáratos rendezése (ami Weinsteinnel folytatott művészeti viták és kompromisszumok eredménye) nem emeli ugyanis ki. Az egyetlen, ami igen, azok a színészek. Legfőképp persze Daniel Day Lewis, aki valami hatalmasat alakít (már megint), és egy legendás, érdekes főgonoszt teremt meg. Di Caprio hozza a kötelezőt, de valahogy nincs megerőltetve. Cameron Diaz pedig amennyire nem illik a képbe, annyira igyekszik, ezzel gyenge jóra emelve (szokásosan legfeljebb közepes) teljesítményét.
Howard Shore sem járult hozzá az élmény növeléséhez (a U2 inkább). A legjobb film, rendező és forgatókönyv jelölést én (el)vitatnám, a technikai díjak esetében a jelölés érthető, a színészi jelölés viszont simán díjra váltható lehetett volna. Na persze abban az évben csak Brody nyerhetett, de érdemes megnézni, hogy a díjszezont Daniel Day Lewis jobban uralta. Kicsit mint Rourke és Penn 2009-ben... megint az nyert, akinek a szerepe "oscarosabb" volt. Nem mintha elvitatnám a teljesítményt akár Brodytól, akár Penntől.
Összességében, újranézve csalódás a film. De valahogy az alaptörténet érdekes (a forgatókönyv ellenére), tetszik a kor bemutatása mind megjelenítés technikájában (a másfél évszázaddal ezelőtti New York megteremtése), mind tartalmában (kedvenc jelenetem, mikor vágás nélkül követjük, ahogy a frissen behajózó íreket egyből betoborozzák, felszerelik, és hajóra rakják, amiről még rakodják le a koporsókat).
Gyenge négyes.

2012-04-07 19:09:45 Bruce94 (3) #17

Imádom Scorsese filmjeit, de ez nekem is csalódás volt. El van nyújtva mint a rétestészta, s a történet szerintem nem sokat mond egy Európai embernek. Scorseseben munkálkodhatott valamifajta lokálpatriotizmus, vagy csak simán arra számított, hogy az ilyen "történelmi tabló" filmeket díjazzák az Oscaron. [Az Aviátornál is valami ilyesmit éreztem] Szerencsére nem ezért kapta meg a díjat. A filmet a színészek mentik meg: a legjobban Írország büszkesége Daniel Day Lewis íreket gyűlölő alakítása ragadott meg, bár ő miben nem volt nagyszerű? Di Caprio és Neeson hozták azt ami elvárható, de én Cameron Diazon lepődtem meg, talán pályája egyetlen értékelhető alakítását mutatta be nekünk.
Nem rossz film, de nem mérhető Scorsese korábbi munkáihoz, sőt valamelyik későbbihez sem.

2012-02-10 10:00:49 Lil Martin (2) #16

hatalmas csalódás, DiCaprio miatt azt hittem, ez is valami fúdejó film lesz, hát abszolúte nem.. lapos, rossz.

2011-12-04 12:47:14 critixx (3) #15

Végülis ezek miatt nálam is megérne egy hármast, a történelmi korszak megidézése tényleg kiváló, ez Scorsese tehetségének bizonyítéka. De ahogy puttancsospeti írta, nem túl érdekfeszítő, és elég lapos film. Sajnos.

2011-08-31 14:10:09 Tenebra (3) #14

A történelmi tabló része kiváló, Danie-Day Lewis is kurva jót alakít és a főhős és az ő kapcsolatának alakulása is érdekes. Viszont szerintem túl hosszú, néhol nagyon hatásvadász, és a végére leül a cselekmény, a bosszúsztori nem tud igazán érdekes lenni. Olyan 3.75/5.

2011-08-17 12:22:55 Rorschach (4) #13

Nem nagyon tetszett a történetvezetés. Mármint, hogy két óra személyes bosszú után hipp-hopp berángatnak egy sokkalta nagyobb volumenű szálat is a képbe. Negyven percre. Csak úgy. A bosszú meg ennek kárára elsikkad.
Na mindegy, hármas és négyes közül a jobban kapja, mint Scorsese eddigi egyik legjobb filmje (bár A taxisofőrben még bízom).

2011-03-13 23:44:38 fatbastard (4) #12

Daniel Day-Lewis állat.a narrátoros filmek nem a kedvenceim,de ide elkelt volna egy kis felvezetés,magyarázat az elejére,és lezárásként szintén.

2010-04-26 09:17:52 Majvaldo (5) #11

igaz tamas.1 A Bal Lábam-ban sem volt semmi a fickó. A Vérző Olaj személy szerint nekem nem tetszett annyira.

előzmény: tamas.1 (#8)

2010-04-25 13:59:22 tamas.1 (3) #10

Különösebben semmi, nem rossz színészek. Én fejeztem ki rosszul magam az előbb... tehát a Lewis-al való közös jelenetekben eltörpültek, ezért sajnálom, hogy ők játszották a többi főszereplőt.

előzmény: JeszKar (#9)

2010-04-25 13:47:49 JeszKar (4) #9

Na most Di Caprio-val és Neeson.nal mi a baj?

2010-04-25 13:23:55 tamas.1 (3) #8

Hát, azért a Bal lábam című filmben szerintem még ezt az alakítását is felülmúlta. A Vérző olaj-ról nem is beszélve...

Egyébként jó film, kicsit vontatott, lassú folyású, de nagyon jól ábrázolták a kort. A díszletek, a karakterek mind mind nagyon odaillenek...
Egyedül azt sajnálom, hogy Di Caprio, Liam Neeson és Cameron Diaz féle színészek tették ki a film javát.

előzmény: Majvaldo (#7)

2010-04-25 10:25:55 Majvaldo (5) #7

DDL legnagyobb alakítása!

2009-06-12 20:32:49 zéel (5) #6

A történet ugyan 150 évvel ezelőtt játszódik, mégis nagyon ismerősek a figurák: a politikusok képmutatók és hazugok, a gazdagok mohók és kiváltságosak...a tömeg meg csak sodródik, szeretné túlélni az aznapot is!
Ráadásul nagyon jó film: elképesztő díszletek, remek színészek és egy "elég jó" rendező, bizonyos Martin Scorsese!

2009-05-05 23:31:03 puttancsospeti (1) #5

Harmatgyönge. Dögunalom...

2009-05-05 22:52:34 -senki- (2) #4

Jó pofa egyébként benne van a Brendan Gleeson az In Brugesból, meg egy kis csávó tán a Blöffből...

2009-05-05 22:49:10 -senki- (2) #3

Egy idő után fájdalmasan unalmas, elalvós film.

2008-04-01 23:28:25 ichi (5) #2

Egész jó Scorsese film!!! Daniel Day-Lewis meg zseniális!!! Mondjuk melyik filmjében nem?

2007-06-30 02:22:38 k3pl3r (?) #1

Az elején kifejezetten jól indul. Érdekes, izgalmas történet mellett gyorsan pörgő események. Amsterdam (DiCaprio) beépülését a bandába, Jenny-vel való kapcsolatát is érdekesen sikerült bemutatni. Még a zene is jó volt. De úgy a film felétől kezdett leülni a story. Felesleges jelenetek, unalmas párbeszédek. Már kezdtem teljesen megunni, mikor hírtelen megint beindult a szerkezet. A vége aztán már jóra sikeredett, de ez sajnos akkor is kevés. Nem hiszem, hogy még egyszer megnézem. Sajnálom, mert tényleg jól kezdődött, és voltak értékes részek, de semmi extra!