Mildred Pierce (1945) ☆ 👁

(Michael Curtiz (Kertész Mihály))

amerikai dráma, film noir

4,3

2023-03-08 08:58:31 budaik (4) #17

Én a sorozatot előbb néztem meg, mint ezt. Viszont mindkettő tetszett. Fura hangulatú film. Engem meglepett, hogy egy 1945-ös filmben mennyire ki vannak mondva ezek a dolgok, mármint amely konfliktusok a filmben kerülnek elő. S megnyugtatott egyben, hogy rengeteg konfliktus örök. Az emberrel jár, sajnos.

2021-03-20 15:41:26 Norbert Simon (4) #16

Nem különösebben fogott meg a története bár visszagondolva rá a vége felé már izgalmasnak találom. A hangulat megkapó és a Joan Crawford alakítása úgy vélem a legerősebb pontja a filmnek. A többi színész alakítása is szerintem egyáltalán nem rossz. Négyes értékelést adok rá.

2021-03-20 12:15:46 Xuja (3) #15

Nem vágott igazából a földhöz: Mildred története megkapó és izgalmas, viszont ez a noir keretezése a sztorinak meg meglehetősen erőltetett volt. A cselekmény és a karakterek döntéseinek logikáját itt feláldozták a hatásvadászat oltárán, ugyanis itt nem a rejtélyre, hanem sokkal inkább a karakterkapcsolatokra és a drámára kellett volna kikerekíteni a befejezést. Szóval bármennyire is jól felépített helyenként, szép képi világú és kiválóak benne a színészek (főleg Crawford), ez most csak egy (erős) hármas.

2020-11-28 08:30:57 Jereváni Rádió (4) #14

Abszolút jó film, csak egy dolgot nem értek. Amikor Mildred már tudja, hogy Veda megölte Monte-t és utána öngyilkos akar lenni (be akar ugrani a tengerbe, csak a rendőr lebeszéli), akkor mégiscsak Wally-ra akarta kenni az egészet? Wally ugyanis meglátja a tengerparton, behívja a bárjába, majd ezután szól neki Mildred, hogy jobb piák vannak a tengerparti házában (ahol ugyebár Monte fekszik holtan). A tengerparti házban aztán Mildred voltaképpen bezárja Wally-t és elmenekül onnan, Wally meg ottmarad a hullával egy házban. Ez a filmben nincs kifejtve, hogy ezt mégis hogyan gondolta Mildred? Mert ezt szerintem nem a kétségbeesés szülte, ez egy terv volt a részéről, amely meglehetősen sete-suta módon sikerült, magyarul sehogyse.

2019-09-12 15:35:50 JcWh (5) #13

Tegnap volt szerencsém moziban is látni ezt a zseniális noir klasszikust és felejthetetlen élményt nyújtott. Minden elemében tökéletes mozi, ami nőközpontúságával jóval meghaladta a maga korát. Nem is tudok most hirtelen más jelentősebb noirt mondani, ahol a férfiak ennyire háttérbe vannak szorítva. Arról nem is beszélve, hogy van egy (feltételezhetően) leszbikus karakter is a nők között. Egyszerre érzelmes és elgondolkodtató film az anyaságról, az anyai szeretetről és a nők szerepéről a társadalomban. A színészek játéka a legkiemelkedőbb, élükön Joan Crawforddal, aki elementárisat alakított (mint mindig), de nálam így is a Sudden Fear-ben nyújtott alakítása a favorit. Szerintem ez a "női-noir" simán lepipál egy csomó férfi központú noirt...nálam olyannyira, hogy a Sunset Boulevard után ez a második kedvenc ilyen filmem.

2015-12-23 00:36:20 Ugor (3) #12

Köszönöm. Megnyugodtam.

2015-12-22 13:22:09 csabaga (5) #11

Nem csak nálad.Ha az utolsó 10 perc nem lenne,én is csak közepest adok rá,bár a vége váratlan ugyan,de cseppet sem logikus.

2015-12-22 02:03:19 Ugor (3) #10

Ez a film úgy látszik, csak nálam siklott ki. Egyfolytában próbáltam valamit, valakit szeretni benne, belekapaszkodni valamibe, de nem volt semmi. A végén lett csak fordulatos, érdekes. Odáig meg, hát... ennél sokkal jobb filmeket produkált már a kor.

2015-11-21 20:31:17 csabaga (5) #9

Hamarosan végre itthon is megjelenik DVD-n.

Hannibál véleményét jogosnak érzem,ezért csak négyes.Crawford sem igazán győzött meg,szerintem jogos volt,hogy kicsit háttérbe szorult B.Davis mellett.Magas,dekoratív nő,de valahogy hiányzik belőle az igazi átütőerő.

2013-12-13 18:18:47 Fonghi (5) #8

Crawford elképesztően zseniálisat alakít,a többiek is jók. Számomra a film egyik legérdekesebb jellemvonása az volt, hogy általában nem voltak külön kidomborítva az érzelmes/sírós jelenetek, amiből azért bőven lehetett volna többet adni. Nem tudom, hogy ez inkább a film noir műfajnak, a még kiforratlan Hollywoodnak, vagy éppen valamiféle enyhe anti-Hollywood szándéknak köszönhető, de végül is tetszett a dolog.

2011-11-26 02:21:21 Hannibal Lecter (3) #7

Ez most nem nyerte el a tetszésemet. Noha van valami mélységesen szomorú Mildred sorsában (esete sok tekintetben a Vörös utca Christopher Cross-ának történetét idézte számomra), és a film képvilága is lenyűgöző, ezektől a pozitívumoktól eltekintve Kertész Mihály produkciója nem sokat adott számomra. Nemcsak maga a történet ég végig takaréklángon, nemcsak a három férfikarakter marad súlytalan (szinte össze-vissza tologatják őket az írók), de még a finálé is összecsapott. Úgyhogy sajnos ez betonközepes. Még így is, hogy Crawford alakítása szokás szerint zseniális.

2009-11-26 16:13:22 zéel (5) #6

Csillagos ötös! Film noir remekmű egy hazánkfiától, Kertész Mihálytól/Michael Curtiztól - 1945-ből!

2009-08-02 12:45:21 Cesare Gonzago (5) #5

Bizony, zseniális - külhonban magyar felirattal kapható a DVD. Warner-film, a kiadást is ők jegyzik. Magyarhonba a helyi képviselet megszűnése miatt már nem jutott el.

2009-08-02 11:33:22 critixx (5) #4

Tökéletesen egyetértek. Zseniális. :)

előzmény: Cesare Gonzago (#3)

2009-02-14 21:12:38 Cesare Gonzago (5) #3

Végre DVD-minőségben is élvezhetem Michael Curtiz zseniális noir-ját. Nos, mit mondhatnék, Joan Crawford egyszerűen fantasztikus! Olyannyira illik a jelleméhez az emelt fővel megsemmisülő, de erkölcseit tekintve győztes nagyasszony szerepe, hogy nem lehet eléggé méltatni. Sőt, a dolgozó nő vonásai még keményebben köszönnek vissza Az átkozottak nem sírnak (Vincent Sherman, 1950) című filmjében, ám utóbbi filmben mélyre süllyed a bűn világában az áhított gazdagságért.

A Mildred Pierce atmoszférája valami eget rengetően gyönyörű: a flashback, az árnyjátékok, a részletgazdag tárgyi környezet - mind-mind önmagukért beszélnek.

A történet különlegessége pedig véleményem szerint abban fogható meg, hogy a tipikus femme fatale-szerepet Veda (Ann Blyth) mellett egy férfi játszotta: Mildred második férje, a léha Monte Beragon (Zachary Scott). Nem ismeretlen húzás: Crawford mellett Van Heflin a Possessed-ben (Curtis Bernhardt, 1947) hasonló szerepet játszott.

Summa summarum, irgalmatlanul zseniális film A Mildred Pierce; ha tehetitek, rendeljétek meg külföldről a DVD-t, amely magyar felirattal teszi élvezetessé a filmélményt, amelyet Joan Crawford életéről szóló egész estés dokumentumfilm gazdagít.

Elnézést a széteső írásmódért, de a látottak hatása alatt állva kínszenvedés bármit is leírni...

10*/10

2007-03-04 12:31:55 Cesare Gonzago (5) #2

Szerintem is lehengerlő. Minden szerepében, a teljesség igénye nélkül: Grand Hotel, Humoresque, Megszállott, Az átkozottak nem sírnak... Kora egyik legkiválóbb tehetsége volt!

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#1)

2006-12-01 11:12:55 [: Azuroo andrew :] (4) #1

Joan Crawford lehengerlő...