His Master's Voice (2018) ☆ 👁

(Pálfi György)

amerikai-francia-kanadai-magyar-svéd dráma

2,7

2020-10-07 15:08:22 MicaHiro (3) #17

Igen, a Solaris kapcsán szembesültem ezzel én is. Bizonyos szempontból hasonlít ez a film arra az esetre: mindkét filmváltozat a tudományosság "kárára" tért el egy, az eredetihez képest más értelmezés felé.

2020-10-07 14:07:50 critixx (?) #16

Senki sem utálta jobban a műveiből készült adaptációkat, mint Lem maga.

előzmény: MicaHiro (#11)

2020-10-07 13:07:30 The Cortez (2) #15

Ebbe a Stanislav Lem regényből készült magyar adaptációba aztán pakoltak mindent, ami szem-fülnek ingere: szimbólumokat, látványos effekteket, elborult vizuális orgiát, New York Cityt, angol vakert, néger szereplőket, baszást, ambient indrustial zenét stb. A filmnek van egy jól követhető, egyben unalmas cselekményvonala, amelyet időnként értelmezhetetlen, tripszerű képsorokkal szakít meg a rendező, így a végeredmény egy összecsapottnak-átgondolatlannak tűnő, egyszerre túl sok dologról szólni akaró alkotás. A főhős fogyatékos fivérének káromkodásain fel-fel lehet röhögni, kapunk egy őrült, groteszk szexjelenetet, a finálé pedig könnyen eszünkbe juttathatja a 2001: Űrodüsszeiát.

2020-10-04 05:20:59 Doc (?) #14

Mondjuk "Az Úr hangja" amúgyis az egyik legnehezebben filmre vihető mű tőle.
Nem értem miért nem mondjuk a "Visszatérés"-sel próbálkoznak, abból egész látványos filmet lehetne csinálni.

előzmény: MicaHiro (#13)

2020-10-03 15:53:41 MicaHiro (3) #13

:D
Próbáltam finom lenni, mert óriási az életmű is, és az alkotói fantáziában rejlő lehetőségek is...de valóban, alighanem erősebben is lehetne fogalmazni ;)

Hogy ne legyek teljesen OFF: Az Úr hangja nem csak mint Lem adaptáció gyengécske, de önálló filmként sem áll meg jól a lábán. Vizuálisan persze sok helyen lenyűgöző, a színészek is jól játszanak, de a sok érdekes felvetődő témába inkább csak belekap, nincs kiforrott közlése egyikről sem.

előzmény: Doc (#12)

2020-10-03 13:48:50 Doc (?) #12

Kezdem azt hinni, hogy Lem nagyon nehezen adaptálható.
Ezt a mondatot szeretném az "Understatement of the Year" versenybe benevezni...

előzmény: MicaHiro (#11)

2020-10-02 12:04:04 MicaHiro (3) #11

Kezdem azt hinni, hogy Lem nagyon nehezen adaptálható.

2020-09-13 21:27:01 hhgygy (4) #10

Pálfi nem a világom, ezzel szemben a címadó kisregény az egyik kedvencem, ezért volt bennem némi félelem, de kellemesen csalódtam. Nem pontosan értettem a szimbólumokat meg néha a szürreált, de volt, ahol legalább valamennyire kapisgáltam, hogy ez most itt azt akarja mondani, hogy... Meghökkentő mese.

2019-01-07 20:42:10 ryood (3) #9
2019-01-05 20:27:52 floatingbonsai (2) #8

Nagyon vártam, de sajna elég nagy csalódást okozott... Technikailag tényleg csillagos tíz, magyar filmtől ilyen komplexitást nem is nagyon hiszem, hogy láttam még. Csak közben az a baj, hogy kicsit úgy éreztem magam, mintha egy focipálya méretű kártyavár előtt állnék, igencsak lenyűgöző, de... minek?! Ez pedig főként annak köszönhető asszem, hogy túl van szimbolizálva meg absztrahálva az egész. Értem a többszólamúságot, meg értem a posztmodern-reflexiót is asszem. De ez így ebben a formában nagyon lelketlen és sekélyes. Egyébként is mindig nagyon gyanúsak azok a filmek, amelyek mindenről (is!) akarnak szólni. Szóval én nagyon sajnálom, hogy nagyobb lett a füstje, mint a lángja.. többet érdemelt volna.

2018-12-21 14:25:35 dittike (4) #7

Kiemelkedő alkotás a fogyatékos testvér miatt is aki elég fontos szerepet játszik benne és nagyon jó hogy road movie sci-fi született végre ami igen ritka.

2018-12-18 21:45:27 Interracial Facial Creampie (?) #6

---

előzmény: Csuszpájsz (#4)

2018-12-18 19:49:56 purplerain (2) #5

Én már láttam, ne sajnáld, hogy nincs sehol :) :)

2018-12-18 19:33:56 Csuszpájsz (?) #4

2018. december - hol a film?

2018-10-18 15:37:12 Ágó (?) #3

Előzetes a filmhez.

előzmény: nejmed (#1)

2018-01-11 13:16:09 oscarmániás (?) #2

"Legalább ilyen izgalmasnak tűnik Pálfi György egymilliárdos sci-fije: Az Úr hangja (premier valamikor ősszel), amit egy Stanislaw Lem regény alapján Kanadában, az USA-ban és itthon forgattak. A film főhőse Péter, aki a harmincas éveinek végén jár, és éppen családalapítás előtt áll. Egy balesetekről szóló dokumentumfilmben felismeri édesapját, aki még a hetvenes években disszidált. Amerikába utazik, ahol meg is találja a tudósként dolgozó apját. A találkozás mindkettejük életét felforgatja, de ennél sokkal többeket érint: ennek lesz köszönhető, hogy világ megtudja, az ember nincs egyedül az univerzumban." Index.hu

előzmény: nejmed (#1)

2018-01-11 13:09:33 nejmed (3) #1

Azt nem tudjuk, hogy mi van ezzel a filmmel? (ami számomra a 2017-es legjobban vár filmje volt, mindhiába?) Ezt mikor láthatjuk?