His Master's Voice (2018) ☆ 👁

(Pálfi György)

amerikai-francia-kanadai-magyar-svéd dráma

3,0

2020-09-13 21:27:01 hhgygy (4) #10

Pálfi nem a világom, ezzel szemben a címadó kisregény az egyik kedvencem, ezért volt bennem némi félelem, de kellemesen csalódtam. Nem pontosan értettem a szimbólumokat meg néha a szürreált, de volt, ahol legalább valamennyire kapisgáltam, hogy ez most itt azt akarja mondani, hogy... Meghökkentő mese.

2019-01-07 20:42:10 ryood (3) #9
2019-01-05 20:27:52 floatingbonsai (2) #8

Nagyon vártam, de sajna elég nagy csalódást okozott... Technikailag tényleg csillagos tíz, magyar filmtől ilyen komplexitást nem is nagyon hiszem, hogy láttam még. Csak közben az a baj, hogy kicsit úgy éreztem magam, mintha egy focipálya méretű kártyavár előtt állnék, igencsak lenyűgöző, de... minek?! Ez pedig főként annak köszönhető asszem, hogy túl van szimbolizálva meg absztrahálva az egész. Értem a többszólamúságot, meg értem a posztmodern-reflexiót is asszem. De ez így ebben a formában nagyon lelketlen és sekélyes. Egyébként is mindig nagyon gyanúsak azok a filmek, amelyek mindenről (is!) akarnak szólni. Szóval én nagyon sajnálom, hogy nagyobb lett a füstje, mint a lángja.. többet érdemelt volna.

2018-12-21 14:25:35 dittike (4) #7

Kiemelkedő alkotás a fogyatékos testvér miatt is aki elég fontos szerepet játszik benne és nagyon jó hogy road movie sci-fi született végre ami igen ritka.

2018-12-18 21:45:27 Interracial Facial Creampie (?) #6

Csütörtöktől vetítik nem kevés helyen.

előzmény: Csuszpájsz (#4)

2018-12-18 19:49:56 purplerain (2) #5

Én már láttam, ne sajnáld, hogy nincs sehol :) :)

2018-12-18 19:33:56 Csuszpájsz (?) #4

2018. december - hol a film?

2018-10-18 15:37:12 Ágó (?) #3

Előzetes a filmhez.

előzmény: nejmed (#1)

2018-01-11 13:16:09 oscarmániás (?) #2

"Legalább ilyen izgalmasnak tűnik Pálfi György egymilliárdos sci-fije: Az Úr hangja (premier valamikor ősszel), amit egy Stanislaw Lem regény alapján Kanadában, az USA-ban és itthon forgattak. A film főhőse Péter, aki a harmincas éveinek végén jár, és éppen családalapítás előtt áll. Egy balesetekről szóló dokumentumfilmben felismeri édesapját, aki még a hetvenes években disszidált. Amerikába utazik, ahol meg is találja a tudósként dolgozó apját. A találkozás mindkettejük életét felforgatja, de ennél sokkal többeket érint: ennek lesz köszönhető, hogy világ megtudja, az ember nincs egyedül az univerzumban." Index.hu

előzmény: nejmed (#1)

2018-01-11 13:09:33 nejmed (3) #1

Azt nem tudjuk, hogy mi van ezzel a filmmel? (ami számomra a 2017-es legjobban vár filmje volt, mindhiába?) Ezt mikor láthatjuk?