Kojot (2017) ☆

(Kostyál Márk)

magyar akciófilm, dráma, western

4,0

2017-04-03 12:42:26 zéel (5) #13

Meglátjátok, hogy ez a ritka szókimondó film (a tűrés és tiltás határán) előbb-utóbb kult film lesz, filmklubok kedvence.
Jut eszembe: ma este az Urániában (Bp!:) Közelkép Filmklub, a Kojottal.

2017-04-03 11:17:32 ryood (5) #12

egyébként EBBEN az interjúban a vége felé szóba kerül ez a reklám téma, hogy az jár-e egy filmalap által megtámogatott filmnek, vagy adható...érdekes téma, meg amúgy is az egész beszélgetés sopsits árpáddal, ajánlom!

2017-04-03 10:49:59 ryood (5) #11

magyar filmenknél most már nem először van ilyen problémám, hogy szeretnék valahogyan hozzájutni a zenéjéhez, de egyszerűen nem lehet. külön soundtrack album nem jelenik meg..
az utóbbi években többször is jártam így.
kár érte..

2017-04-03 10:43:04 Tenebra (4) #10

Ha nem adtak volna rá pénzt, az rossz fényt vetett volna a filmtámogatásra. Így viszont tök jól el lehet lehetetleníteni valamit, hogy nem kap túl nagy reklámot. Ironikus, hogy Kostyál Márk éppen a reklámszakmából jön, a filmjének híre mégis alig jutott el a közönséghez, azaz nem reklámozták.

Meg mondjuk a magyar ember amúgy is inkább beül egy szuperhősfilmre vagy vígjátékra, mint egy magyar easternre. A Délibáb sem kapott túl nagy figyelmet a magyaroktól. Mondjuk az szerintem közel sem volt ilyen jó, mint ez, sőt. A Kojot sem tökéletes persze, de a benne feszülő düh és energia, és a tényleg jó színészek és karakterek bőven szerethetővé, átélhetővé teszik.

5-öst továbbra sem adok rá, de én nagyon megkedveltem, és ha netán kijön DVD-n, azonnal lecsapok rá. Na, meg az sem lenne rossz, a remek zenéjét meg lehetne szerezni valahonnan.

2017-04-02 22:00:33 ryood (5) #9

igen. meglepően nyers, "szókimondó" film, és brutálisan reflektál a magyar valóságra. ugyanakkor én líraiságot is véltem benne felfedezni.
van ITT egy remek interjú a rendezővel.

2017-04-02 21:53:05 zéel (5) #8

Úgy látszik a tényfeltáró, mondanivalós filmeket nem kívánják különösebben terjeszteni. Nekem az is csoda, hogy erre a filmre pénzt adtak.
Pedig milyen brutális, igaz történet. És mennyi nagyszerű (ismeretlen, nem elcsépelt) arc van a filmben.

2017-04-02 21:03:59 ryood (5) #7

számomra érthetetlen, hogy gyakorlatilag semmi promója nem volt a filmnek.
pedig akár közönségsiker is lehetett volna!

2017-04-02 19:10:07 zéel (5) #6

Nos, én elmentem Ceglédre, és megnéztem a filmet...és jól tettem!
Ez a film közönségsikert érdemelt volna, de persze ha eldugják (alig egy-két mozi vetítette) vagy gyorsan leveszik a műsorról, úgy aligha lesz sok nézője.
Pedig ennyire ütős mai magyar filmet még nem láttam. (Ütős a szó eredeti és átvitt értelmében is.)
Bizony, az az híres "erősebb kutya" most is üzekedik. Talán csak durvábban, mint korábban.
Nekem Sára Sándor Tüske a köröm alatt (1987) c. filmje jutott eszembe. Akkor még elvtársak üzekedtek, ma viszont már urak. Demokratikusan.
(Ja, és a svéd befektetők óriási poén.)

2017-04-01 19:44:12 zéel (5) #5

Ezt hamar levették a műsorról, de a szerencsés ceglédiek holnap 13.15-kor az Uránia moziban még megnézhetik.

2017-02-20 09:11:41 ryood (5) #4

nagyon kellemesen meglepett ez a film!
mivel első(játék)filmes rendezről van szó, semmilyen prekoncepcióm, elképzelésem nem volt, mit is várhatnék. a produktum egészen kiváló lett. végig lekötött, feszült izgalmas, tartalmas, remek alakításokkal, számomra teljesen ismeretlen színészektől (az egyetlen kivétel a csodálatos monori lili egy egészen mellékszerepben). a technikai részéből a vágást emelném ki, ami sokat hozzátett a film működéséhez, hatásához, szuggesztívvé tételéhez. a zene tökéletesebb nem is lehetett volna, benne az amerikai country stílusjegyeivel, néhol kicsit morriconés, de közben meg valahogy mégis olyan magyar (közép európai) is.
ami miatt nálam annyira telibe talált az egyrészt a kiváló casting. eszméletlenül jól eltaláták az egyes karaktereket. ezek a vidéki szakállas figurák, a "döbrögi" és a szűkszavú fia, zseniális!
ahogy tenebra írta korábban a nyersség, a brutalitás, amelyben valóban manifesztálódik az elkeseredett társadalom dühe, feszültsége, ugyanakkor ott van az a mindent átható, tipikusan magyar szervilizmus, behódolás, töketlenség, meghunyászkodás, nem csak a "kisemberek' részéről, de a hivatalos szervek, városvezetők irányából is. szóval van mondanivaló a társadalomról, és nem a legpozitívabb kép jelenik meg előttünk. ennek ismeretében viszont számomra nem igazán következik a producer személye, kálomista gábor..
végezetül annyit, hogy sajnálom, hogy szinte semmi promója nem lett a filmnek, és alig lehet róla tudni. nem várható sok néző (mi hárman ültünk a moziteremben) pedig ráférne sok ilyen film a magyar nézőkre!

2017-02-17 00:00:29 HejjaX (4) #3

Még néhány ilyen stílusos, biztos kézzel levezényelt alkotás, mint a Liza meg ez, és visszanyerem a hitemet a magyar rendezőkben és a magyar filmben.

2017-01-03 22:08:02 Tenebra (4) #2
2016-12-13 20:21:31 Tenebra (4) #1

Távol van még a bemutatója, ha jól tudom, februárban esedékes, de ez is egy figyelemre érdemes magyar film lesz, mely amolyan kortárs western, ami szó szerint kiordítja magából a magyar társadalomban felgyülemlett feszültséget. Kíváncsi vagyok, a mozibemutató után milyen visszhangja lesz. Én egy nyers vágást láttam, ami nem volt tökéletes, és valószínűleg a végső változat sem lesz az, de rendkívül brutális, nemcsak az elkeseredett, naturalista összecsapások miatt, hanem mert az utóbbi pár év magyar műfajfilmjeihez hasonlóan társadalomtudatos, kifejezetten dühös, frusztrált alkotás.