13th (2016) ☆ 👁

(Ava DuVernay)

amerikai dokumentumfilm

4,2

2023-01-23 23:32:01 Fonghi (4) #6

Én nem tudom komoly arccal osztani ezt a minden a feketék elnyomására van kitalálva dolgot, de kicsit tekerve rajta azért érdekes tanulsága is lehet ennek az egésznek: Vajon létrejöhetett volna egy ennyire abszurd és embertelen igazságszolgáltatási és büntetés-végrehajtási rendszer, ha a történet elsősorban "rólunk és a mi gyerekeinkről", nem "róluk" szól?

2017-02-23 14:39:41 PG (5) #5

Ha elolvastad volna, az Erdekessegek koze feltettem a linket, ahol regisztracio utan ingyen megnezheto.

előzmény: Adam Taylor (#3)

2017-02-19 21:33:39 limupei (?) #4

Én kábé hetente nyomok félre a New Releases / New Arrivals / Originals menüpontok között, szóval :)

előzmény: Adam Taylor (#3)

2017-02-19 20:57:05 Adam Taylor (4) #3

Oké, köszi, akkor sima pszichológiai bakit vétettem. Viszont most olvasom hogy a Netflix ingyen megnézhetővé tette a filmet iskolákban, könyvtárakban stb, ami elég szép dolog tőlük. http://www.hollywoodreporter.com/news/ava-duvernay-doc-13th-netflix-grants-public-screening-access-976022?facebook_20170219

2017-02-19 20:20:26 limupei (?) #2

Nem a Netflix gyártotta, csak megvette.

előzmény: Adam Taylor (#1)

2017-02-19 19:28:47 Adam Taylor (4) #1

Az utolsó fél óra nagyon erős, addig viszont meglehetősen csapongó DuVernay dokumentumfilmje. Remek mondatok hangzanak el, kevésbé ismert dolgokra mutat rá a film, de ezek inkább elhintve vannak a másfél órában, mint átgondolva, pontról pontra bemutatva és következetesen körbejárva. Néha nagyon szűk az a scope, amivel az amerikai börtönrendszerre rátekint, néha viszont éppen ellenkezőleg túlságosan tág.
Az az igazág, hogy ez már nem az első Netflixes dokumentumfilm, amin többször is azon kapom magam hogy unatkozom. Nem tudom, milyen alkotói szabadságot adnak a rendezőnek, vagy mennyire központosított elvek szerint készülnek ott a dokuk, de mintha mindegyik ilyen beszélőfejek által uralt, túlzottan kocka-módszerrel készülne. Nincs bennük az a dráma és személyesség, ami azokban a dokukban, amiket igazán szeretem. Itt azért az utolsó fél óra tényleg összerántja a filmet, de még így sem nyűgözött le a 13th.