The Man from Earth: Holocene (2017) ☆ 👁

(Richard Schenkman)

amerikai dráma, fantasy, sci-fi

2,1

2018-02-22 08:18:29 s912 (4) #16

Érdekes koncepció lehetne egy előzményfilm: melyben az első részben említett, másik "őslakó-val" tartanak eszmecserét. Lehet meg is írom Schenkman bácsiéknak :) COPYRIGHT

2018-02-21 10:43:22 Jawad.Zairi (2) #15

A vége valami egészen gusztustalanra sikerült. Már az utolsó 10 perc is röhejes volt, de a stáblista utáni jelenet, meg a rendezői bejelentkezés feltette az i-re a pontot. "Nyitva hagytuk a befejezést, légyszi, küldjetek már pénzt." Ez szánalmas, menthetetlen.

Komolyan, aki szerette az első részt, messziről kerülje el ezt a filmet. Pedig ott volt benne a potenciál, nem rossz az alapfelállás, meg eltaláltak egy-két dialógot, de a fent leírtak porig rombolják mindazt, amit a film addig felépített. És itt-ott még az előzménybe is belemar.

2018-02-20 23:26:48 ryood (?) #14

az vicces, h egyszerre ott lehet az, hogy meg akarom nézni, és az is, h kifejezetten nem.
hát a meg akaromot visszavettem..

2018-02-20 22:54:07 BonnyJohnny (2) #13

Megnéztem, és bár szinte mindent kigyomláltak belőle, ami az első részt jellemezte (érdekes főszereplő, érdekfeszítő párbeszédek, egy helyszínen valós időben játszódva is lebilincselő történet), elvoltam vele. Simán menne a hármas, ha nem lenne ott a gyenge vége, ami ráadásul hirtelen el is vágódik.
Amúgy a film alapvetésének (a színész öregedése folytán) mindenképpen a főszereplő öregedése kellett, hogy legyen. Az erre magyarázatot(?) adó Antropocén elémlet nekem tetszett. Komolyan mondom, még értelmet is adott a folytatásnak a tény, hogy egy új földtörténeti kor kezdetével leáldozik a holocén embernek. Ebből sok mindent ki lehetett volna hozni... de nem ezt.

Jézusom! Van stáblista utáni jelenet is... most már az egyesen gondolkodom... Remélem senki nem támogatja ezt a filmet.

2018-02-20 13:06:00 St4nt0N (?) #12

A hulladék filmeket biztos kézzel szállító, zs-kategóriás rendező vélhetően itt (is) csak bérmunkás volt, a kulcsfigura a forgatókönyvíró-producer, aki az eredeti film alapjául szolgáló sci-fi novella szerzőjének, Jerome Bixbynek a fia.
Ez a folytatás a bizonyítéka annak, hogy ami az eredetiben kicsit is érdekes volt (maga a történet), az apu hagyatékából származik.

2018-02-20 12:48:51 s912 (4) #11

Bocs, félreolvastam a 8-as hsz-odat :) Peace

2018-02-20 12:15:53 ryood (?) #10

nem is illett volna egy kamardrámához.

előzmény: s912 (#9)

2018-02-20 11:57:35 s912 (4) #9

A rendező direkt nem tett flashback elemeket a filmbe (1. rész). Próbált minél "hűebb" maradni az eredeti script-hez.

2018-02-20 08:57:55 ryood (?) #8

de csinálhattak volna az első részből is egy olyan filmet, ami nem egy házban játszódik végig, ill. amiben nem csak beszélnek végig...mégis kamaradráma/sci-fi lett, és mennyire jó, h még csak egy flashbacket sem mutattak be..

2018-02-20 08:45:17 BonnyJohnny (2) #7

Az első résznek sem a rendezése volt zseniális. Az inkább csak kiszolgálta a zseniális forgatókönyvet... és sajnos az író nem ugyanaz... :/

2018-02-20 08:20:55 Ubul (?) #6

a legszomorúbb az egészben, hogy ugyanaz a rendező

2018-02-19 14:58:36 ryood (?) #5

már az előzetesén látszik, hogy sikerült egy olcsó hatásvadász gagyi folytatást készíteni minden idők egyik legkülönlegesebb science.fiction csemegéjének. "kifejezetten nem"

2018-02-14 08:29:24 s912 (4) #4

Érdekes "folytatás" lehetne (mármint 3-ik részben):
a végén, az első részből ismert Harry, amikor kéri, hogy menjen vele haldokló apjához. A haldokló előtt valószínűleg jobban "megnyílna" és akár a fontosabb kérdéseire is válaszolna. Lehet, hogy pont emiatt megy Harry-vel

A jelenlegi filmről: próbáltak "újítani", hogy ne csak egy szobában történjenek az események. Hozzáteszem, hogy az első rész film erőssége pont ebben rejlett (illetve a "zárt" beszélgetésben). A vége is érdekes lett. Az előttem hozzászólóval ellentétben nekem tetszett, mert a mai hívő ember (Philip) közt biztos találni hasonlót. Elhiszi, de mégsem. Dilemmázik, sőt..

Azzal is egyet tudok érteni, hogy a mai rohanó világban tényleg megváltozott valami, ami John-t is öregbíti

2018-01-18 21:21:53 Rorschach (3) #3

Amatőr, de szerethető cuccos... aztán az utolsó harmadban az egész teljesen, totálisan félremegy.

2017-10-13 09:51:52 Leo_Stotch (?) #2

Tavaly beszéltünk erről az első rész topikjában...és íme.
Egyfelől folytatható, másfelől az első úgy volt jó, ahogy.
Meg fogom nézni....

2017-10-13 08:54:46 MicaHiro (?) #1

Na, most meglepett hogy ez létezik :D